Prestat s masturbaciou

Príspevok v téme: Prestat s masturbaciou
Jotol

Takze mam (VELKY) problem prestat s maturbovanim. Som krestan a chcem s tym uz prestat.Ked som bol maly (myslim fakt mlady vek ked som mal cca 5 rokov) nejak som to casto robil, nwm jak ale nejak som k tomu prisiel a potom som to robil bezne.Nemyslim tym konkretne masturbaciu ale nieco podobne som robil (teraz uz skor masturbujem nez to co som robil vtedy,hoci som sa ovela rychlejsie urobil ale aj tak to nerobim velmi) Myslim Bezne vydrzim cca 2.5 tyzdna alebo 3 tyzdne ale je to dost tazke.Ide dost o to ze kolko mam volneho casu a ja mam dost zatial ale aj tak aj ked nema clovek cas a dlho to nerobil tak chut sa najde takmer kazdy den uz po tom tyzdni.
A prosim nepiste hovadiny ze masturbuj !! a vyser sa na to alebo co je to za blbost ... a tak... chcel by som rozumne rady alebo skusenosti inych ktorym sa to uz podarilo s tym prestat a ako som uz cital tak sa to podarilo poniektorym.

Modlitba

"vycitky svedomia su hriech" ?.. to je akoze co ?.. nechapem tomu :D...to ze si v svedomi nieoc vycitas to znamena ze si nieco zle spachal..vycitky niesu hriech :D.. ak som to nahodou zle pochopil oprav ma :)

jung

ja som mal podobny problem do vtedy kym som si neuvedomil ze Boh nie je neaky obmedzenec ktory na teba ciha ze kedy co zle spravis aby ty to potom mohol vycitat...Ako sa da bat lasky?Vychova a ludia nas uci ze ked spravime nieco dobre tak dostaneme lasku od rodicou a ked nieco zle tak trest...a toto projektujem do Boha ale Boh nie je hlupucky ako clovek...Ako sa moze cista laska nahnevat?ved on stvoril cloveka so sexualnym pudom...mozte do zvalit na demona ale preco to teda je telu prospesne?a ak existuje demon tak potom posobi na ludi cez vycitky svedomia, a tym rozvracia vstah ku Bohu a k sebe lemo mas pocit ze si zly a uz s Bohom nemozes mat plnohodnotny vztah...vycitky svedomia su hriech

aj ja225

aj ja mám problém prestať a to som žena. proste mám rada sex a orgazmus, a momentálne nemám priateľa, tak to riešim masturbáciou... aj ja by som chcela prestať, ale proste sa to nedá...

rolčosss

ja s tým chcem tiež prestať ale ono je to silnejšie ..vydržal som asi tyzden ale uz tretí den som to mal na mále :D

mrusky

Ludia drahý ... ak má s tým niekto problém ... problém nie je v "cirkvách, mamách... \" problém je len vo vás... záleží na uhle pohľadu. Ak chcete - prestante! ak nie, tak nie...tak znie recept! Bojujete s potrebou jesť či piť...?... Hlad či smäd nekonzultujete s farárom či matkou ...!!! Je to len na vás - zbytočné výčitky predsudky.

isabella

pre smejko0055... ak si myslis, ze manzelstvo zarucuje pravidelny sex, tak si na omyle dievca... manzelsky zivot nie je len o tom uspokojit svoje sexualne potreby, ale aj o tom uzivit seba, svoju rodinu, co casto znamena, ze jeden z manzelov odchadza ci uz na tyzdnovky, sluzobne cesty a pod... alebo ked si vezmeme starostlivost o deti, velmi potom cas na sex nezostava... ono zivot prinasa aj ine problemy ako neukojeny sexualny pud...
a k teme... ked chces mat z toho vycitky tak ich proste mat budes, dokym nedostanes rozum a nebudes sa na vlastny organizmus pozerat aj prostrednictvom vedy a nie len zaslepeneho krestanstva...

rolčosss

alice ----ja mám taký istý problém, máš neaky nick napr. na pokeci??? rad by som si o tom prehodil par slov s clovekom ktory chce tiez prestat

niekto

ciat z wanda.atlas.sk
Po fyziologickej stránke je pre muža viac ako vhodné mať sex, alebo onanovať. Pravidelná ejakulácia je pre jeho zdravie – a najmä jeho prostaty – dôležitá. Predchádza zápalom a obmedzuje možnosť vzniku nádorov

citat z ozene.zoznam.sk

Narúša absencia sexu štruktúru osobnosti, vzťahov, rodiny?
Výrazne. Vedie to k rôznym psychickým poruchám.

poviem to tak sex je zdravi ovela zdravsi ako jeho nedostatok a abstinencia ci u zien alebo muzov

niekto

Modlitba nemas pravdu v tom ze problemy s prostatou su hlupost

pravidelny vyron semena znacne znizuje pravdepodobnost rakoviny prostaty
co je fakt ci sa to krestanom paci alebo nie muzi su stavany na to aby mali sex
okrem toho ked velmi dlho nedojde k vyronu semema zacne to boliet pricom sa moze zvacsit prostata