Prestat s masturbaciou

Príspevok v téme: Prestat s masturbaciou
Jotol

Takze mam (VELKY) problem prestat s maturbovanim. Som krestan a chcem s tym uz prestat.Ked som bol maly (myslim fakt mlady vek ked som mal cca 5 rokov) nejak som to casto robil, nwm jak ale nejak som k tomu prisiel a potom som to robil bezne.Nemyslim tym konkretne masturbaciu ale nieco podobne som robil (teraz uz skor masturbujem nez to co som robil vtedy,hoci som sa ovela rychlejsie urobil ale aj tak to nerobim velmi) Myslim Bezne vydrzim cca 2.5 tyzdna alebo 3 tyzdne ale je to dost tazke.Ide dost o to ze kolko mam volneho casu a ja mam dost zatial ale aj tak aj ked nema clovek cas a dlho to nerobil tak chut sa najde takmer kazdy den uz po tom tyzdni.
A prosim nepiste hovadiny ze masturbuj !! a vyser sa na to alebo co je to za blbost ... a tak... chcel by som rozumne rady alebo skusenosti inych ktorym sa to uz podarilo s tym prestat a ako som uz cital tak sa to podarilo poniektorym.

ta3

nevidim v masturbacii ziadny problem, nie je to ani hriech (aj ked si veriaci), ani hamba, ani nic nenormalne alebo dokonca zvratene, sexualny pud je prirodzeny a patri k zakladnym potrebam normalneho zdraveho cloveka, ked nemas priatelku, masturbacia je prirodzena, je to rozhodne zdravsia vec, ako keby si to riesil jednorazovym sexom s nahodnymi dievcatami, ale ked sa masturbacii silou-mocou chces vyhnut, je tam jednoduche riesenie - najdi si dievca (pretoze si nabozensky zalozeny Ti poviem, ze na sexe pred manzelstvom nie je nic zle alebo hriesne, ked sa to robi z lasky), len sa nesnaz sexualne potreby vedome potlacat a ignorovat, lebo si privodis emocialne problemy a tiez problemy s prostatou, ako tu uz bolo spominane

BJ

Aky je vlastne rozdiel medzi zahnanim sexualnej potreby masturbovanim, a partnerom? Pokial v tom nieje laska, tak podla mna ide len o technicku zmenu.
Pokial niekto nema rad svoje telo a masturbuje, je to rovnako prazdne, ako ked si niekto najde partnera len na sex, a ani ho vlastne nemiluje. Pokial niekto ma rad svoje telo a masturbuje, je to vlastne nejaky hriech, alebo take nieco? Nezda sa mi. Jedina vec, ktora rozhoduje o tom, ci je to zdrave alebo nie, je myslim to, nakolko to ma pod kontrolou, alebo, nakolko to ovlada jeho.

Alice Smeth

Ehm... aj ja mam ten problem prestat masturovat.. chcem prestat kóli tomu ze nechcem mame nic tajit .raz som jej to povedala a slubila som jej ze s tym prestanem ale neprestala som uz nemam dost odvahy jej to povedat druhy krat.mam preto strasne vycitky a co je vlastne na tom dobre ako keby som mala nieco od toho dostat a co dostanem len viac vicitiek a sama pre seba budem totalna zrúda. chcem sa spitat ako prestat a nie ci to je dobre alebo nie a komentovat co napisem chcem len vediet AKO PRESTAT pretoze ak neprestanem ja sa asi zblaznim .(Ak to robim to proste niesom ja ako keby ma niekto ovladal:) taze povecte ci je to dobre? ani nahodou nieje tak prosim..prosím prosím pomóžte mi !!!):(:(:(:(:(:(

joso

je to tazke prestat ale sam viem ze ak je clovek zavisly tazko si hlada partnerku tazko sa dokaze zalubit ..v podstate nehlada ani lasku ale niekoho na sex ...zial myslim je lepsie prestat lebo si clovek nikdy nevytvori plnohodnotny vztah stale bude mysliet na to co ho viac vzrusuje a myslim skor ci neskor bude neverny ...

boobricek

Pozri sa, poviem ti to takto, sexualny pud je ľudska potreba...jednoducho ak to nemas uspokojene, nie si a nebudes ok, lebo na to budes stale mysliet a nebudes sa moct sustredit na veci, na ktore by si sa mal. U chlapov je to este horsie ako u zien, lebo sa ti to tam hromadi a obcas to potrebujes dat von, lebo potom to boli... Kamos sa k tomu tiez takto staval ako ty, bol velky krestan a neviem co...a nakoniec ma 30 a velke problemy s prostatou ... Nevidim na tom nic zlozite, chces, urob a chod dalej...zbytocne si takymito "predsavzatiami" ci ako to nazvat len uskodis... tolko moj nazor

Jotol

A inac radil som sa aj z fararom hh no ale predsa on ti povie setko len take ...
Proste lepsie ked sa poradim s inymi ludmi aky maju oni nazor a som podla mna dost veriaci viac ako iny bezny krestan.
Priatelku nemam to je jeden z problemov dalsich ktore mam a som dost mlady.
Mam taky rytmus ze tri tyzdne cca vydrzim a potom asi tyzden som v tom a zas sa vyspovedam a atk to die do okola.
A ked som raz povedal fararovi,ze masturbacia pomaha proti tej rakovine, tak ako inak tvrdil, ze to nie je pravda, ze kazdy vedec ma iny nazor... proste sa s toho vyvliekol nejak