strojcek v dospelosti

Príspevok v téme: strojcek v dospelosti
Mata31

Ahojte
Rada by som si precitala skusenosti ludi ktory si v dospelosti dali fixny strojcek alebo si chcu dat. Je tomu presne tyzden co mi dali strojcek a vcera mi museli vytrhnut dve horne stolicky,a zajtra mi dotiahnu strojcek az do konca. Moj problem je v tom ze mam predkus asi 12 mm. Zuby nemam vobec krive,a ten predkus sa dal riesit len vytrhnutim stoliciek aby sa tam urobilo miesto a ak to bude ako to ma byt mali by sa mi vsetky horne zuby poposuvat do zadu.Ale rozhudnut sa tot postupit mi trvalo uz asi 5 rokov,snad to bude mat vysledok,lebo nie je to nic zit na jogurtoch (vsetky zuby mam ctlive)a tie stolicky dat vytrhnut fuuuu to bolo najhorsie.Inak mam 31 rokov. pa

Mata31

To by sa velmi neoplatilo lebo strojcek sam o sebe stoji 800 eur hore biely dolu normalny. Co je drahe su kontroly a snimky a odlacky atd.....a kontroly mam vypocitane na 24 mesiacov + 6 mesiacov po odobrani strojceka. Zda sa mi to nekonecne dlho ze ho budem nosit, ked sa ma dcerka ( 6 rokov) spytala ze ako dlho ho budem mat tak som jej povedala ze az ked bude mat 8 rokov daju mi ho dole. Dufam ze to o par mesiacov budem brat uplne normalne ako sucast mna :-)

barbinka

ja som to skôr myslela tak, že tu by si si ho dala nasadiť a tam by si sa zahlásila k nejakému čelustnému ortopédovi kvôli kontrolám. či to sa nedá?
no ja tiež nemám kvôli estetickému problému, zuby mala vždy rovné, pekné. ja som mala problémy s čelusťou a tiež aj veľké bolesti a teraz už môžem povedať, že žiadne bolesti nemám.

Mata31

To bola tiez moznost dat si urobit ho na svk ale ,ked som si prepocitavala ze by som musela chodit aspon kazdych 6 tyzdnov na kontroly a platit za letenky asi by ma to za tie 2 roky vyslo tak isto a keby sa mi nahodou nieco pokazilo,nemohla by som len tak lahko pricestovat.Hlupa som bola ked som mala 17 a vtedy mi navrhla zubarka strojcek ,a ja blba pubertacka ze to nechcem lebo by som bola skareda :-)U mna to nieje len esteticky problem ale aj zuby sa mi vydieraju ovela viac ako by malo byt. No snad ma to nebude viac boliet ako doteraz......

barbinka

Neboj sa. Ešte ťa to len bude pobolievať, ale zvykneš si. A potom, keď ti ho dá dole, tak uvidíš, že to stálo za to.

Mata31

No ked vam napisem kolko mna toto vsetko stoji aj odpadnete. Zijem v zahranici,a povedala by som ze zlate slovenske ceny. Mna to bude stat 2700 eur a plus este to trhanie zubov a umrtvenie. Vyde ma to vsetko do 3000 eur. Nenormalna suma, ale da sa splacat po castiach tak to tak aj idem robit. Mna neskutocne boli horna celust kde mi tie dve stolicky vytrhly inak boli to stvorky tak ani zasmiat sa nemozem lebo mam diery,si pod ocami ani chytit nemozem a mam to trochu spuchnute. A zajtra mi ide strojcek hore dotiahnut az k zadnym zubom. No len dufam ze toto vsetko stoji za to. pa

barbinka

evita strojček nosia aj 45 ročné ženy a pomohlo im to. Možno by to troška dlhšie trvalo, ale určite by ti strojček pomohol.

maria2

evita neni zac ja som sem tam tu hodim svoj prispevok co sa stalo mne adt ale ano babo berie vapnik niektorym až zcernaju a odumreju papaj mliecne vyrob a rybacinu aj nasilu aj ked to vyvracas ako som ja tak lekar povie neva ono zoberie co treba si a neboj vsetko nedas von držim palce aby si už bola pekna zubkava princezna drž sa ahojko

eviita

maria2
no tak chyby je OK nevadí :)
inak si mi dosť pomohla, ďakujem, lebo keby som sa tu nahodou nekukla, ta presne idem riešiť strojček a posuvanie zubov a asi by sa mi dačo stalo keby som nakoniec zistila že mi to vobec nepomohlo, a ked vravíš že ten porcelanový je v pohode a vobec to nerozoznať tak to som rada a bude asi riešiť situáciu takto, lebo ten mliečni mam už zo spodu vydratý do zubnej drene a je citlivý no a tiež ked hrýžem do tvrdšieho ta cítim všetky tri (jednotku dvojku v lavo a aj jednotku v pravo, nehovoriac o mliečnom očnom),,,
fuu ešte raz díky za info,,,
no ja som od Rožňavy ale vraj v Rimavskej je dobá zubná chirurgia tak skusim to pozisťovať že čo a ako,,,
pomaly planujem babo a čítala som aj počula že si berie veľa látok z tela matky, a že zuby sú velmi odmineralizovávané, tak nechem aby som skočila v 30 s prázdnou "hubou" :))
ešte raz vďaka