Chlapec - predkožka

Príspevok v téme: Chlapec - predkožka
kajka

Prosím Vás neviete mi poradiť? Mám prvé dieťa - chlapca ide nám na 5 rok a nemá ešte celkom stiahnutú predkožku, má to asi tak v polovičke-trištvrte dole a zbytok je ešte prirastený alebo prilepený neviem ako mám to opísať, neda sa tým pohnúť. Kedy sa mu úplne bude dať stiahnuť, čo mám robiť?

filip

Mne predkozka sla stiahnut uplne az ked som mal 14 rokov. Dovtedy sa mi ledva ukazal koniec zaluda. Rodicia sa na to vykaslali, ked som bol maly. Potom uz nad tymto nemali dohlad a sexualne veci boli u nas absolutne tabu. Ani som nevedel, ze predkozka by sa mala dat stiahnut. Potom som sa s problemom oboznamil a postupne asi v priebehu 2 tyzdnov som si ju cez zalud pretiahol nakoniec sam.

ančula

Predkožku nasilu nikdy nesťahujte, môže sa za žaluďom zaseknúť a spôsobiť opuch a bolesť a tu pomôže už len lekársky zásah. Ja som bola so synom až v Bratislave, kde mu vo veku 8 rokov spravili čiastočnú obriezku. Bola som veľmi spokojná, ako aj môj syn. V nemocnici sme zotrvali 3 dni. Rana sa mu pekne hojila a o niekoľko dní bol v úplnom poriadku a odvtedy už nemá žiadne problémy. Vtedy na oddelení robili tento zákrok chlapcom všetkých vekových kategórií. Treba sa len odhodlať, ani mne nebolo všetko jedno. Len to nerobte prosím nasilu, treba sa poradiť s odborníkom.

tina

poradte mi ma 9 mesacneho synceka a neviem ci mu mam predkosku stahovat dolu ked ho kupem poradte mi prosim dakujem.

marijka1104

Milé mamičky. Teraz som úplne na rozpakoch, pretože nám detská lekárka stále zakazuje sťahovať predkožku.A vraj k odborníkovi ma nepošle, lebo je to vraj úplne zbytočné, lebo ma vysmeje. Tak čo mám teda robiť?

jasna

Ach tak sorry ale co je normalne? ked je to prirastene az do puberty?
Synovcek chodi k urologovi od siestich mesiacov kvoli tej predkozke nestastnej a nie su to nic ine ako "SYNECHIE" tzv.biele pod predkozkou a kvoli tomu maleho sleduju, aby sa to nezapalilo a nezapachalo, maju na to protibakterialnu mast....Vela ludi jej vravelo nech s nim tam nechodi naco ho trapit odmala
ze sa to ma stahovat az po dvoch rokoch...
preco teda odbornik tvrdi ze skor... tzv.zuzena predkozka nie je celkom normalny jav a k tomuto sa ma pristupovat podla rad odbornika...
Tak sa prosim nehnevajte ale NEHOVORTE NIKOMU CO JE NORMALNE A CO NIE? JE TO NA SVEDOMI KAZDEJ MAMICKY!

adaku

my sme museli ísť s chlapcom na chyrurgiu tam mu to stiahli úplne liečil sa v harmančeku ale každý deň mu musíme sťahovať a ide mu to výborne.

rata

Gigi, syn má dnes 18 rokov a nikdy som neoľutovala, že som mu to dala urobiť. Odvtedy má pokoj.Aj on je spokojný, hlavne čo sa hygieny týka.

gigi

rata- uz som sem o tom pisala. precitaj si nizsie.. a viem, o com pises... je to naozaj problem, na ktory neexistuje vseobecna odpoved,, ja keby som nemusela, nedala by som to synovi urobit, ktora matka by chcela svoje dieta trapit a sposobovat mu bolest.. ? naozaj som si pred tym dlho zvazovala vsetky pre a proti, no syn mal problem s parafimozou, kedy predkozka nesla dat spät, pretoze na konci bola velmi uzka.. a vtedy to nebola sranda, priserne ho to bolelo, tak sme museli pristupit na ten chirurgicky zakrok.. ma to uz za sebou... a urcite je lepsie urobit to v detskom veku, pretoze v dospelosti to moze sposobovat mnohe ine problemy

rata

Milá Karola, neviem, čo by si robila, kedy si mala syna, ktory by mal koniec taký úzky, že by sa to vôbec nedalo pretiahnuť. Ver tomu, že by si mu tú obriezku dala urobiť, a nerozmýšľala by si nad narkózou. Ja som to synovi dala urobiť keď mal 5 rokov.