Cvicim ale priberam

Príspevok v téme: Cvicim ale priberam
ivca88

Ahojte, uz je to vyse tyzdna co som zacala chodit do posilnovne pravidelne. za ten vyse tyzden som tam bola asi 4-5krat a cvicila som cca hodinku vzdy. dnes som sa postavila na vahu s tym ze uvidim nejaky ubytok a skoro som odpadla ked som uvidela ze mam asi o 2 kila viac ako predtym...ako je toto mozneee??? clovek zacne cvicit aby schudol a docielila som tym len to ze mam o 2kila viac...a to som sa nijak extra neprezierala ten tyzden ani nic take...neviete kde robim chybu? :( som z toho nestastna :(

amoniska

To je hrozné, ja som tiež začala chodiť na hodiny ZUMBY s úmyslom schudnúť, ale po čase mi tiež ručička váhy ukazuje čím ďalej viac a viac kíl,..
Nemám pocit žeby mi rástli nejaké svaly a som z toho znechutená.
Tiež sa neprejedám a tak nechápem, v čom je chyba.

firefly

ivca88...ahoj,mam podobny problem.Tiez som sa rozhodla do leta schudnut.Kedze na zaciatku januara som mala 63, dala som si myslim realny ciel-schudnut do marca tie tri kila pomocou cvicenia.Do posilnovne nechodim,cvicim doma amatersky zostaveny program cvikov z netu alebo casopisov.Cvicim kazdy den, minimalne 50 min.Niekedy aj viac.Po dvoch tyzdnoch som sa postavila na vahu a rucicka ukazala na 65, skoro ma porazilo.Ani krajcirsky meter nezdvyhol moje sebavedomie.Ale pokracujem,povedala som si,ze sa nebudem vazit a ani merat.Ta namaha musi priniest nejake ovocie.Cvicenie pomohlo kamratke schudnut 15 kil za ani nie 4 mesiace.Ked to pomaha vsetkym,preco by nemalo aj mne?Snad nie sme zacarovane..drzim palce :)

kacika

potkanica suhlasim, ze behanie je zdrave, ale ak mas par kil mozno aj desiatok navyse a priroda ti nadelila vacsie proporcie behanie je skor namahave a vyse nadmieru zatazujes klby. Ak ma niekto 165 cm a 90 kg asi len tazko zvladne v pohode behat, radsej da prednost inemu pohybu. Ak chce clovek schudnut vacsina na prednost posilke lebo je viac motivovany inymi cvicetelmi a ked vidi ako makaju oni snazi sa viac. a co sa tyka platenych trenerov myslim, ze je vhodnejsie dat na ich skusene rady, ako sa vrhat do cvicenia s ktore ostaneme sklamany.

kacika

Ivca88 ja som mala ten isty problem kym som nezistila ako to vlastne funguje. zacala som chodit do posilky, cvicila som na strojoch aj s cinkami a vaha isla stale dole. nakoniec som vsak zistila, ze sa mi len nabera svalova hmota a v konecnom dosledku hoci som bola o cosi tazsia z obvodu brucha som schudla 7 cm. Avsak svalova hmota je viac ako potrebna. Cim viac, tym sa telo lahsie vyrovnava s potravou, pretoze to nejde uz len do bokov, stehien, zadku, brucha a pod. ale cast stravy si rezervuju svaly. Neskor som k tomu pridala uz len aerobik a taebo a vaha isla prvy mesiac dole 4 kg, druhy 2 kg a potom uz postupne, tazke dokopy som straila 12 kg. odporucam ti popri posilne skusit aj aktivnejsie cvicenie a uspech bude 100 % zaruceny.

dodo 1

treba sa vážiť len skoro ráno ,a to talete(vyprázdnení).
Chcem len dodať že cetrtifikovaný tréner,má svoj význam,,,ak ťa bolí zub ,,tiež si ho netrhám sám...

potkanica

uf tak to by mna strasne demotivovalo :)...je pravda ze ja mam dost vela svalov, kedze som hrala 10 rokov hadzanu, ale musim shcudnut. ja by som na vasom mieste chodila len behat...beh je to najlepsie co moze byt...a nie ziadne posilky ani plateni treneri...ved behat viete aj same ci? :)...

pusinkalinka

ahoj gagotačka,
podobný problém mám aj ja.
Tiež som chodila do posila s predplatením trénera a taktiež som pribrala za asi mesiac 10 kg. Toto sa mi stalo už tri krát, no nikdy som nemyslela, že je to kvôli cvičeniu...takto už mám vysokú nadváhu a nedarí sa mi tieto kg zhodiť dole

karlicka

je to možné,že kilá pribudli. cvičením naberáš svaly a tie sú ťažké...
stravu tiež treba upraviť
vela úspechov želám :-)