Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zinok

Príspevok v téme: Zinok
joni_

Chcem si kupit antioxidant - obsahuje vitamin A, C, E, B6, selen a zinok. Problem je ten zinok. Citala som, ze denna davka by mala byt 15mg. Tie tabletky co si chcem kupit ho obsahuju prave 15mg. Lenze beriem aj Caltrate, ktory okrem ineho obsahuje 7,5mg zinku. Takze by to bolo spolu 22,5mg zinku denne. Bol by to problem?

joni_

nemam specialny dovod na zinok, len mi odporucili antioxidanty v tomto zlozeni. Tak teraz neviem ci to mozem denne uzivat, alebo mam radsej pohladat antioxidanty bez toho zimku? Len A, C, E a selen. Bude mi stacit tych 7,5mg zinku denne co mam v Caltrate?

RNG

Zinok zacne robit problemy s absorbciou zeleza a medi, len ked je brany pravidelne v davkach vyse 75 mg. Ja osobne odporucam davky 25 az 50 mg, ale nemusia byt brane pravidelne, povedzme obden je OK, pokial nenas nejaky iny dovod brat toho zinku viac. Ale definitivne nad 75 mg nikomu neodporucam.
Ak niekto chce pouzivat zinok nie ako potravinovy doplnok, ale sucast nejakej terapeutickej liecby, mal by to rozhodne robit pod lekarskym dozorom, lekara, ktory sa vyzna vo vyzive a doplnkoch.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zinok - Fórum - ZDRAVIE.sk