Štúdium veteriny KE/ Brno

Príspevok v téme: Štúdium veteriny KE/ Brno
ala 294

Rada by som sa dostala na veterinu buď do Košíc alebo do Brna. Teraz som v 2.ročníku na gymnáziu a keďže ideme podľa špecialneho uč. planu, tak si musíme už v decembri zvoliť maturitné predmety. Chcela by som sa spýtať, z čoho sa robia presne skúšky, či sú veľmi náročné, čo rozhoduje pri prijímaní(vysvedčká, maturita,... sú potrebné aj olympiady?) aké je štúdium, či by ste mi niekto nevedeli odporučiť nejakú literatúru, knihy...Ktorá škola je lepšia, aké máte s nimi skúsenosti? Viem, že je to jedno z najťažších štúdií, ale je to práca, ktorá by ma fakt bavila, nie som si však istá, či by som ju zvládla. Ide mi chémia, matika, trošku fyzika a biola- nemyslím si však, že som z nej najväčšia hviezda triedy a to ma dosť trápi, chcela by som preto už teraz začať robiť niečo navyše, niečo si o tom prečítať... Vedeli by ste mi niekto pomôcť? Hlavne tí, čo študujú/študovali na jednej z týchto škôl!! Ďakujem!!

Nela546765

Veterina je tazke povolanie, no zato aj nádherné. Ak sa chceš stat veterinarnym lekarom, tak sa staň! Ak chceš pomahat tým, ktori si nevedia pomoct sami, tak pomohaj!
Nezufaj a aspoň to skus. Je to tazke Iba pre toho, koho to nebaví.
Odporucam Brno :-) a strednu gympel-bude vacsia sanca, že urobis prijimacky na výšku
Veterina je poslanie, budeš zodpovedny za životy.
Držím palce, nech sa vám to splní :-)
PS: nebojte sa pytat

ZRnIP

Ahojte milí uchádzači o štúdium na veterine v Brne .
Píšete tu o tom, že máte samé jednotky ( na základke ???!)a o tom, že máte radi zvieratká a že by vás to strašne bavilo.. Musím vám bohužial oznámit, že to ani z dalekého daleka nestačí. To čo budete potrebovat, je trpezlivost, odvaha, ochota stratit celý osobný život a 3/4 kamarátov, obrovské nervy a silnú psychiku. Týmto vás nechcem vystrašit ale vám poradit, aby ste si dobre rozmysleli svoje rozhodnutie a to, čo ste ochotní kvoli škole obetovat, pretože vám zmení život od základov a zmení najma vás. Veterina nie je len povolanie, veterina sa stane štýlom vášho života. Pokial nie ste ochotní toto všetko akceptovat, nie ste na správnej ceste a pokial áno, ostáva mi zaželat vám vela štastia.. :-)

terezia 584

Ahoj........ Som 8 na základke a chcela by som sa vas spýtať ci by ste mi poradili mám veľmi rada zvierata a chela by som ist študovať veterinu ale nwm čo jr lepšie ci mám ist najprv na gympel alebo hneď na strednú školu veteriny a z nej ist na vysokú skolu........... Z boi mám 1 a z chémie tiež ale moc má nebaví aj z fyziky mám 1 prosim vas poraďte mi a po pripade mi napíšte na email nwm čo mám spraviť a co je lepšie prosim :)

Nela123123

Ahojte, ja by som potrebovala od niekoho poradiť, že aká je to škola tá vysoká a či sa to vobec dá zvladnut ked mám blízky vztah ku zvieratám a baví ma sa to ucit. Lnze dobre mi nejde matika ani fyzika, biologia mi ide fajn a chemia len niekedy no :/ prosím napíste mi na gmail:

w.o.t.nela.@gmail.com

Vdaka

Deria

Veterina nie je urcite lahka, treba poznat celu anatomiu zvierata, choroby, symptomy, lieky, atd.... cize nie je moc odlisna od studia mediciny, takze sa pripravte na vela, vela ucenia!
okrem toho, na veterinu by mali ist vylucne ti, ktori maju velky vztah k zvieratam a zodpovednost a hlavne tam neist z nudze, pretoze dobrych veterinarov je malo.:(
takze vela stastia a rozvahy!

Domcackoooo

ahojte ludia,,, ja som akurat zmaturovala na stavebnej priemyslovke a na druhy rok by som chcela ist na veterinu...hcem sa spytat ze keby som si vybavila na tento vony rok doucka z bio a chemie ci by som to tam zvladla... ako ja chovam doma strasne vela zvierat, co som trosku pripravena pretoze ja si aj ockujem vsetko sama , proste uz viem dost vela zakladov z veterin co aj veterinar u nas ma furt prosi aby som sla na tu veterinu, ze mi tam aj vybavi nieco... prosim vas poradte mi co mam robit... ako hlavu na ucenie mam, na zakladke som mala skoro same jednotky tak neviem ako teraz vseko to bude... :-) daujem za odpovede