Štúdium veteriny KE/ Brno

Príspevok v téme: Štúdium veteriny KE/ Brno
ala 294

Rada by som sa dostala na veterinu buď do Košíc alebo do Brna. Teraz som v 2.ročníku na gymnáziu a keďže ideme podľa špecialneho uč. planu, tak si musíme už v decembri zvoliť maturitné predmety. Chcela by som sa spýtať, z čoho sa robia presne skúšky, či sú veľmi náročné, čo rozhoduje pri prijímaní(vysvedčká, maturita,... sú potrebné aj olympiady?) aké je štúdium, či by ste mi niekto nevedeli odporučiť nejakú literatúru, knihy...Ktorá škola je lepšia, aké máte s nimi skúsenosti? Viem, že je to jedno z najťažších štúdií, ale je to práca, ktorá by ma fakt bavila, nie som si však istá, či by som ju zvládla. Ide mi chémia, matika, trošku fyzika a biola- nemyslím si však, že som z nej najväčšia hviezda triedy a to ma dosť trápi, chcela by som preto už teraz začať robiť niečo navyše, niečo si o tom prečítať... Vedeli by ste mi niekto pomôcť? Hlavne tí, čo študujú/študovali na jednej z týchto škôl!! Ďakujem!!

Alexia22256

...Ahoj...smiem sa opyat na aku strednú školu chodiš??...ja som tiez 2. na strednej škole a trápia ma presne tie iste otázky ako teba, pretoze aj ja by som chcela studovat veterinu....len ty to máš lepšie tebe idú tie kľúčové predmety(cehém, bio) a mne práve nie.....rozmyslam nad doucovaním...:/

ala 294

Nenájde sa ešte nejaká milá osôbka, čo by niečo vedela o týchto školách? Neporadíte napr. nejaké zaujímavé knihy týkajúce sa trošku štúdia? :D Moc by ste mi pomohli :o)

ala 294

tak to si krásne vystihla :D asi začnem rozmýšľať veru nad tým Brnom, mám tam aj sestru, tá ale študuje úplne niečo iné... ale každý názor poteší, naozaj díky a veľa šťastia :O)

[zruseny8]

dakujem, ja by som skusila to brno.. viem co si myslela tou praxou. aj zahranicni si to pochvaluju pretoze tu normalne aj "ruky do kravy vopchaju" (sorry za vyraz ale tak nam to povedal jeden pedagog), pretoze inde sa len premietaa a nerobi sa prakticky, cize kazdy sam..

ala 294

:o) ano, mala som na mysli prijimačky... no v každom prípade ďakujem aspoň za pár informácii, snáď sa niečo dozviem aj o to Brne, každej info budem vďačná :D a inak držím palce aj tebe nech sa darí!!

ala 294

:D
A ešte ak sa môžem spýtať, skúšky z biológie sa robia z celého učiva z biológie- aj z rastlín, ľud.tela, proste celé stredoškolské učivo alebo sú viacmenej zamerané len na určité oblasti? a keď je štúdium skôr o štastí- to znamená, že závisí od toho na akého profáka natrafíš? Ak som to teda dobre pochopila.. :o)

ala 294

Fúha, tak to ma moc nepotešilo, ja som počula, že je tam zas dosť praxe na rozdiel od Brna. Ale bohužiaľ nepoznám nikoho, kto by študoval v tejto oblasti...

[zruseny8]

ahoj. takze na zaciatok ti chcem povedat ze studujem na univerzite veterinarskeho lekarstva v kosiciach ale nie odbor veterinarne lekarstvo, no ja chodim na farmaciu. k tvojmu odboru: prijimacky sa robia z chemie a biologie, avsak neodporucam ti ist na veterinu do kosic. skus sa popytat ludi kt. tam studuju, pretoze studium u nas je hrozne. minimalne kazdy druhy clovek opakuje rocnik, studium nie je o vedomostiach ale o stasti, no proste jednym slovom: keby som si opat davala prihlasku, na univerzitu veterinarskeho lekarstva nejdem!!