ako dlho?a ake su nezelane ucinky

aluska

karioll ja viem o com sa bavite...ja len hovorim ze chlapi by sa nemali starat do tychto veci ako antikocepsia..lebo sa ich to netyka....co na tom nechapes?

karioll2

aluska
ak to tvoj mozocek nepostrehol bavime sa o dedicnych trombofilnych ochoreniach a vplyv hak na ne
bud alergicka na to aka si hlupa

aluska

karioll zas dalsi chlap ktory sa stara do zenskych zalezitosti..ty si tych menstruacii uz zazil, aj tych tabletiek si uz vela pobral, aj rodit budes tusim ty...normalne na to zacinam byt alergicka

ketinka

no baby ja by som Vám odporučila - pred začatím uživania si dajte urobit všetky krvne testy a to na všetko...mne zistili trombofíliu,takže som to musela ukončit kedže som riskovala aj smrtelne vážne ochorenia...
bolevala ma z nej strasne hlava a nehovoriac o tom že mi totalne rozhadzala cyklus.A to vela báb po dlhoročnom uživaní nevedia vobec otehotniet,takže myslím že ovulacia a všetky procesy su predsa len umelo vyvolane a nie je to prirodzene takže nejake nasledky to predsa len musí mat...ale hovorím ako u koho
Takže má to svoje výhody aj nevýhody

Monika1984

No ako dlho neviem, neni stanovena ziadna hranica. Niekotre zeny beru pomaly cely zivot aj 20 rokov produkcneho obdobia anemaju ziadne problemy, niektore naopak beru rok-dva a maju stale velke problemy.
Kazdopadne ak sa rozhodnes brat antikoncepciu nerob blbosti ako su 2 mesacne prestavky po roku uzivania a pod. alebo jednoducho hore-dole nevysadzaj a neuzivaj Hak, ked budes uzivat a budes si chciet dat pauzu tak minimalne na pol roka a viac, lebo za kratsiu dobu si telo nestihne od HAK odvyknut len mu urobis horsie.
CO sa tyka neziaducicch ucinkov z vlastnej skusenosti ti poviem ze zo zaciatku uzivania mi nic nebolo aj rok -dva pri urcitom druhu HAK ziadne neziaduce ucinky. Zacali sa prejavovat az po roku uzivania a viac. Pootm mi gyn. zmenil HAK zasa bolo vsetko ok a po rokua pol znova probelmy...potom dalsia zmena atd. Celkovo som Hak brala 4 roky od 19 do 23 rokov. Minisiton pootm Cilest potom Lindynette 30 potom Jeanine. No napokon som s HAK skoncila anjskor soms i povedala ze na pol roka a uvidim ako bude no nakonieco som ju znova nenasadila a teraz som bez HAK uzrok aj pol bez anitkoncepcie a citim sa lepsie.