Chcem sa zabit

Príspevok v téme: Chcem sa zabit
chcem

uz dlhsie nad tym rozmyslam..nebavi ma stale sa trapit, chlavne koli chalanovi, snazim sa aby bolo vsetko ok,aj tak to jenaprd..v skole same stresy,cloevek si mysli ze aspon doma najde klud, lenze samozrejme mat takych uzastnych rodicov ako mam ja,tak sa najradsej zahrabat hned pod zem..nebavi ma to, absolutne tento zivot..boo to dobre, donedavna, neviem co sa deje..ak to bude takto pokracovat...bola som taka stastna.

bella12

jajka001_, Boh nie je tyran, keď stvoril človeka, dal mu telo, ktoré nepoznalo ani bolesť, ani smrť, potom sa však niečo pokazilo - a nebolo to zo strany Boha. Boh nám sľubuje pomoc už tu na zemi, pre každý náš problém má pripravené riešenie, stačí len sa k nemu obrátiť a prosiť. Naše trápenie prežíva sám na sebe, nerobí mu radosť vidieť našu bolesť a beznádej.

Predstav si, že máš srdce plné lásky, ktorú nemôžeš v sebe udržať, potrebuješ ju dať ďalej. Pociťuješ to v každej chvíli bez prestania, a čím ďalej, tým viac máš pocit, že ak to neurobíš, tak od lásky "vybuchneš". Rozhodneš sa preto túto lásku darovať inému, celú v tej podobe a plnosti, ako ju sama prežívaš. Ten druhý nemôže inak, len byť šťastný, ak dostane ten dar, veď láska je šťastie. Na začiatku je tomu tak. Potom sa však niečo stane - ten druhý začne pochybovať o Tvojom dobrom úmysle, dar odmietne a nechce Ťa ani vidieť - a Ty nechápeš, čo sa stalo. Tvoj dar je stále rovnaký ako na začiatku - dokonalý, dobrý, prinášajúci šťastie. V ňom nie je chyba - niečo sa stalo na strane obdarovaného a Ty za to nemôžeš. Chcela si ho urobiť šťastným a on, potom, čo Ťa odmietol a odvrhol, obviňuje zo svojho nešťastia Teba.

Tak je to s Bohom a človekom. Ak nám dal život Boh preto, aby sme boli šťastní, nemôžeme byť skutočne šťastní bez Boha. Pred pádom do prvého hriechu - čiže pred prvým odmietnutím Boha človekom, človeka ani nenapadlo obviňovať Boha, že ho núti žiť život, pretože sa tešil, že žije a chválil a ďakoval mu za to. Akonáhle do jeho života vstúpil hriech, stratil svetlo poznania pravdy, lásky a dobra, ktoré dostal prirodzene od Boha. Sme len tieňom toho, kým sme mali podľa božieho plánu byť. Ako sa musí cítiť Boh, keď vidí, že namiesto lásky, ktorou On prekypuje a ktorú nám na začiatku daroval, sa navzájom klameme, ohovárame, vysmievame, nenávidíme, okrádame, že fyzicky na seba útočíme, psychicky a sexuálne zneužívame aj tých najbezbrannejších, sme bezcitní a dokonca sme schopní aj zabiť. Toto je koreň nášho nešťastia, toto je príčina nášho trápenia, nie Boh.

ežišovou smrťou sme to opäť získali

jajka001_

bingi, čo ma to decko z toho ze si vie vazit jedlo, ked umrie od hladu?
ja mam jedla dost a tiez si ho viem vazit

Deria

prepanajana, co to je s tymi samovrazednymi umyslami!!!???? cim dalej, tym viac priuda takych prispevkov. predpokladam, ze väcsina z vas ste mladi ludia, cize mate buducnost pred sebou! radsej sa naucte zit s momentalnou situaciou, nez sa chciet zabit. naucte sa akceptovat samych seba trosku bojovat o svoje stastie. ano, vsetko je docasne, pretoze vsetko sa moze raz zmenit,(a raz sa urcite zmeni)nevychadzajte z vasej momentalnej, pre vas zufalej situacie, vychadzajte z toho, ze par tyzdnov alebo mesiacov este neznamena stav, ktory bude pretrvavat cely zivot! myslite aspon na svojich blizkych, ak uz je vam vas zivot fuk!

lost

jajka

ak si zoberieme ciste teoreticky dve deti

jedno hlad nikdy nepoznalo, no druhe az prilis casto

co myslis, ktore si bude jedlo vazit viac? :)

jajka001_

bella naco je nesmrtelnej dusi zranitelne, bolestive telo? ved ked si mozes len tak poletovat horedole a neviazat sa na telo, naco sa spajat s telom a trpiet? vari je ten tvoj boh taky tyran ze ma rad ked ludia trpia? preco im slubuje vykupenie po smrti az na konci vekov? preco ich nuti zit zivot o ktory neziadali a ktory im sposobuje len bolest a ziadnu moznost riesenia?