aky je rozdiel medzi pramenitou a mineralnou vodou ?

vhh

fallo-primitivne si pis malym detom !
a to,ze nvs nieco dostatocne
vysvetlt nezvaôuj nato,zeby to niekto nepochopil,a znizovat moju inteligenciu,bez toho,zeby si vobec vedel,ci by som tomu pochopil!

Fallo

datelinka-sorry...ja viem.Len som mu to napisal primitívne aby to nejak pochopil....
Lebo teraz si nie som istý ci tomu chape a bude to tema az do vianoc :)

datelinka

fallo, pramenita voda nie je to, co je vo vodovodnom potrubi :-) u nas je vacsina vodnych zdrojov z vody povrchovej, nie podpovrchovej. podpovrchova je samozrejme kvalitnejsia, ale nie je dostupna v takom mnozstve, aby mohla zasobovat obyvatelstvo pitnou vodou, preto upravujeme povrchove vody.

datelinka

vhh, nazov prispevku ma moznost zmenit iba admin. a je to takto lepsie. keby kazdy nazyval prispevky ako pomoooc a podobne, naklikali by sme prevela :-))
ale k teme.... pramenita voda je synonymom k vode mineralnej. kazda voda obsahuje viac alebo menej mineralov (okrem destilovanej).
ako ti uz radili predo mnou, naozaj je vhodne pit nizko mineralizovane vody, a vody striedat. nie je vhodne pit jeden druh - organizmus sa potom prezasobuje urcitymi mineralmi, co nie je vhodne, a ine mineraly mozu chybat. my niektore mineraly potrebujeme len v stopovych mnozstvach, takze ani vela, ani malo :-))
biely povlak je znak tvrdosti vody, ktora je sposobena ionmi vapnika a horcika. takato voda je sice velmi chutna (ovela chutnejsia ako vody makke, ktore maju akoby mydlovu prichut), ale sposobuje neziaduce nanosy :-)
chlor sa pouziva na hygienizaciu, teda na odstranenie choroboplodnych zarodkov z vody, je prchavy, ked nechas vodu trochu odstat, zbavis sa vacsiny chloru.

Fallo

mineralnu vodu fakt treba striedat...kazda ma ine zlozenie a niekde je viac toho a v dalsej toho......
Podla mna je najlepsia obycajna.....na caste pouzitie.
Apropo.:perfektna je kava z mineralnej vody....lahodna a jemna :)

karioll2

v zasade nie,ak samozrejme povolil hygienik jej pouzivanie,ale teoreticky sa mozu robit kamene v oblickach,vody treba striedat a korenova zelenina,staci v polievke,vyborne cisti oblicky