nesmiem ho kritizovat...a ani sa na neho nahnevat.

Príspevok v téme: nesmiem ho kritizovat...a ani sa na neho nahnevat.
zera1

dokola ten isty problem s partnerom aj 5 krat za mesiac.
1/ kritizujem ho ze napr presolil polievku vyhrnkenm ze :" to sa neda jest,to je strasne otras,co si to urbil s tou polievkou?!!" .ja som polievku varila on ju len pokazil moju pracu.
2/on sa urazi a zaleze do izby a nebavi sa.
3/volam ho jest polievku vylepsujem,on naschval nejde .trucuje.nenaje sa cely den.
4/Nadavam, uplne pokazil dobru naladu,velmi nadavam .strasne som vytocena ze opat pokazeny vecer.
5/On sa urazi na cely den aj dva ze nadavam.vobec sa so mnou nebavi.o hodinu sa snazim o komunikaciu, on je urazeny a odpoveda len ano ,alebo nie.
to trva 48 hodin.raz aj tyzden .vo mne to vzbudzuje dalsiu zlost, lebo ja som ta prva co pride,,a pytam sa snazim o komunikaciu....

ja nenadavm na neho koli tej presolenej polievke,ale pre to ze trucuje a zavre sa do izby a nekomunikuje..Naschval pokazi pekny den, volneho casu mame malo on cuci v izbe cely den bez slova pritom bolo naplanovane nieco spolocne .Potom ide do prace a potom milostivo od tri dni sam zacne komunikovat.Ale nikdy sa nesmiem vratit k problemu a ked ano tak ja som ta zla co ho uraza nadavkami chudacika,,,to ze pokazil cely den to neprizna,cele hodiny potom ja tiez cucim v druhej izbe miesto prechadzky a som nestastna ze som chela byt niekde inde spolu s nim,,,koli polievke,,to je uplne na hlavu u nas zacarovane,,,.mam vobec s nim zit? Ako na neho?Kde robim chybu?Viem nadavat nemam ,ale to uz mam nervy po pokazenom veceri uplne hotove,lebo viem ze konflikt sa bude tahat aj tri dni...

jajka001

aj to je pravda, ja solim minimalne lebo to citim, a ostatni sa stazuju ze je to neslane, lebo viacej solia, cim víac solis, tym menej tu sol citis

babenka1

inak k tej polievke ma ešte napadlo, že ľudia majú rôzne vnímanie chutí a čo je pre niekoho slané, pre iného neslané. Môj otec ešte ani neochutná polievku a už si do taniera sype soľ, lebo jemu nie je dosť slaná. A ja a mamka zasa solíme málo, tak nám chutí. Možno aj tvoj priateľ má len trochu viac necitlivé bunky a pre neho tá presolená polievka bola akurát.

[zruseny1]

aale zara vezmi to tak... ze varenie a podobne zalezitosti su zozaciatku skor umenim, hlavne pre ludi, ktori s nim zacinaju, neraz som pokazila uz skoro hotove jedla a to som baba, aj pocernejsie zemiaky a zlepenejsie cestoviny sa uz u nas jedli a vies co spravil ten moj? vystiskal ma :D... clovek sa vsetko postupne nauci, ved on sa snazi, napr. aj ked ti robi tie nakupy... ja viem ze ked sa nieco poserka, tak to nastve... ale chcel pomoct...
ale ta jeho urazlivost tiez sa mi moc nezda :))ked je to u neho taky problem, asi by si jej mala predchadzat, napriklad reagovat miernejsie, alebo mu vysvetlit, ze to ze ho upozornis este v nom nemusi vyvovalat ofucanost...

babenka1

zera: Vieme, akí sú muži, pokiaľ ide o varenie a nakupovanie, to sú pre nich "ženské" roboty (klobúk dole pred tými chlapmi, ktorí pomáhajú v domácnosti).A teraz predstav si, že on ťa požiada, aby si napríklad zatĺkla klinec do steny (mužská robota) a tebe sa to nepodarí a on ti povie "to je strašný otras, čo si to urobila, práve som natrel stenu a ty si to pokazila." Ty by si sa neurazila?

barbinka

zera vážne by si mala nad sebou porozmýšľať a troška sa krotiť, pretože toto vôbec nie sú také veci kvôli ktorým by si mala na neho kričať a nadávať mu. Budem k tebe úprimná. Ja byť na mieste tvojho priateľa, tak od teba utekám. Nič v zlom.

babenka1

zera: ja nechcem tvrdiť, že všetkému si na vine ty, aj on by mal vedieť ustúpiť, ale pozri sa na to z jeho hľadiska. Možno mi muži dajú za pravdu. V kuse ho za niečo sekíruješ - presolil polievku, nedoniesol zemiaky, iste pokašľal aj iné veci a zdá sa, že ty si ten typ, ktorý dá každú chybu partnerovi poriadne vyžrať a ešte aj nadávaš. Potom síce prídeš za ním a chceš to napraviť a aj sa to dá na pár dní do poriadku, lenže potom mu zasa začneš vykrikovať ďalšiu chybu. A nielen raz, podľa toho, čo píšeš, ty si schopná vykrikovať a nadávať celý večer!!!! Ja si myslím, že ty máš veeeeeeeľmi tolerantného priateľa. Buď rada, že sa iba uráža, iný by ťa možno už dávno opustil.

jajka001

bud si najde takeho , co bude k tebe pasovat, a na tvoje nadavky bude reagovat rovnako, alebo sa zacni k nemu chovat inak. viem ako chlapi nakupuju, mam jedneho doma :) co s nimi. si ho mala poslat naspat do obchodu este raz. alebo, tak ako ostatni, nech pouzije mobil a opyta sa.
ale ked niekomu vynadas takym sposobom ako si opisala, to podla mna v poriadku nie je, a mala si sa ospravedlnit, potom by uz nebol ofucany, nie?