Nemali by sme brat lasku inak, ako sme zvyknuti???

Príspevok v téme: Nemali by sme brat lasku inak, ako sme zvyknuti???
Summer_

Zacinam sa zamyslat nad jednou vecou, tykajucou sa lasky.. Cele roky doteraz som zila v predstave, resp. som verila, ze raz najdem svoju "pravu" lasku, cize lasku na cely zivot- cloveka, s ktorym budem mat rodinu, s ktorym sa navzajom budeme milovat, respektovat, o ktoreho sa budem moct vzdy opriet atd., ved to poznate... No postupne, podla toho co vidim akolo mna, ake vztahy maju iny a hlavne, vdaka mojim vztahom a skusenostiam, zacinam rozmyslat, ci som nehladala nieco ine, ako by som mala.. Preco vzdy verime v nekonecnu lasku a napokon bolestne dopadneme na zem s tym, ze aj to co malo trvat navzdy sa skoncilo? Neuvazujeme zle? Myslim to tak, ci by sme nemali radsej miesto jednej zivotnej lasky hladat skor "chvilkove" stastie s partnerom.. To znamena, ze kazdy vztah by sme brali tak, ze jednoducho raz skonci a my potom mozeme mat zase dalsi krasny vztah, ktory tiez skonci atd.. Rozmyslam nad tym takto prave preto, ze vela /kazdy- cest vynimkam/ vztah sa rozpadne po case, aj ked na zaciatku ci prve roky mohol byt nekonecne uzasny.. Napr. ja a moj priatel, na zaciatko to bolo dokonale, laska ako z najkrajsieho romanu, lezali sme vedla seba v posteli a nevedeli slovami vyslovit, ako sa milujeme, ake je stastie ze sa mame, ze sme sa nasli, ake je to nekonece! A dnes sme stale spolu, ale je medzi nami vela rozporov, vela veci nam na sebe vadi a ak ked sa ich snazime menit, uz to nie je ake bolo.. lubime sa, ale uz sa tolko nepritahujeme.. obcas to aj s nami vyzera vseliako, ale laska nas zatial spaja.. chcela by som verit ze spolu budeme navzdy, ale viem ze by som si len srdce tymto klamala, ved aka je sanca ze prave nam to vydrzi? :( Ze sa budeme lubit este 60rokov? To co je dnes je dnes a verit ze to neskonci by bolo naivne, aj ked krasne- ale len kym nepride ten pad.. Raz zmizne aj posledny plamienok lasky, vasne a porozumenia- a takto skor ci neskor dopadne kazdy a budeme si srdce vylievat, ako sme tomu vztahu nekonecne verili.. Nebolo by lespie brat to tak, ze je najlepsie mat priatela, kym je to krasne a potom o par rokov mat zase noveho a brat to tak, ze to tak malo byt..? Ze vdaka tomu mozeme opat prezivat tie krasne zalubene chvile ktore sa z dlhodobeho vztahu automaticky vytratia? Preco ludia tak slepo veria v pravu lasku ked ani eexistuje? Takto su na svete same zlomene srdcia a strach, ze to raz skonci... A nemyslite si, ze svojou nedoverou vo vzath automaticky ten moj vtah nicim, to co tu teraz pisem, nevzniklo len tak, ale zo skusenosti a vela padou na tvrdu zem... Nebolo by nam takto ako pisem lahsie?

Summer_

Ale je fakt tazke aj pre mna prijat tu skutocnost, ze prava laska neexistuje.. totiz vzdy som po nej tuzila, byt cely zivot stastna s jednym clovekom.. nikdy nemat nikoho ineho, patrit len jemu a on len mne... ach

Summer_

tyjamy vies, ja sa o ten vztah praveze velmi staram, snazim sa aby sme stale mali nejaky program zujimavy, aby sme sli niekam kde sme este neboli, dokazujem mu moju lasku, vzdy ked mozem tak ho nejak milo prekvapim atd.. snazi sa aj on, aj ked nie az tak, ale to bude tym ze je to chlap (: a predsa, nasa laska upada.. urcite je to preto, ze sme spolu uz dlho, v takom vztahu uz nemoze byt vsetko take pekne ako na zaciatku a postupne je to len horsie :( ale prave to pisem, ze je nas asi vela takch "snilkov", ze by sme asi mali brat vztah len ako to co je dnes a zajtra moze skoncit.. aby sme prestali verit v zivotnu lasku a verili len vo vztah s istym koncom..
Je mi luto ze ty si pravu lasku nikdy nezazila, ale verim, ze to co nazyvas "par kratkych lasok" bolo prave to o com pisem, nieco krasne, co jednoducho skoncilo, ako vsetko ostatne.. Pretoze pravu lasku najde mozno 1precento z nas, ak vobec..

tyjamy

mozno si velky snilko...tuzis po niecom..po com tuzi asi kazdy...po krasnej nekonecnej laske...ale ako si ju udrzat..vies..asi sa o nu treba starat aby nezovsednela...nezvedla...niekedy aj ked vstah skonci...ostavaju krasne spomienky...na cely zivot...mnohi..ani to stastie nemaju...ja som jednou z nich...stretla som v zivote len par kratkych lasok...a to som uz babina..tak isto som si predstavovala svoj zivot ako si to tu pekne opisala..ale mne bol prideleny iny osud..mozno je lepsie nesnivat..potom by som nebola tak smutna..ze som tu pravu lasku nikdy nezazila.....takze nesnivaj ...a bud stastna...