ortorexia

Príspevok v téme: ortorexia
anonym_877

mate niekto skusenosti s touto chorobou? pocula som, ze tak sa vola choroba, ked si niekto pocita kazducku kaloriu, co zje na tanieri. a myslim, ze je to asi moj pripad. ale nemozem sa toho vzdat. bojim sa, ze ked sa prestanem krotit v jedle, tak priberiem a skoncim ako slonica DIDI. je to choroba alebo nie? mama si uz zacina mysliet, ze som anorekticka. ale ako anorekticka nevyzeram. mam 70 kg a 179 vysku. ale tie kalorie si pocitam a snazim sa jest to, co obsahuje najmenej kalorii a energie. co o tej chorobe viete?

marianka

nevadi. ved aj ja som o nej citala prvykrat v casopise Zdravie. a zistila som, ze moj vyber jedla sa vola "ortorexia". ale takisto som zistila, ze ked sa nesustredim na chudnutie, tak chudnem. a ked sa sustredim telom i dusou, tak nechudnem ani keby som sa zabila. nevadi. aj tak vdaka.

alfa

nakoniec som nasla, ze ortorexia patri medzi obsedantne neurozy. takze sa jedna o psychicku chorobu a odporuca sa psycholog alebo psychiater. ani jedneho z nich sa neboj, su tu preto, aby pomohli! drzim palce