bolestivy rozchod, nemozem spat

Príspevok v téme: bolestivy rozchod, nemozem spat
nexus

pred troma tyzdnami sa so mnou rozisla priatelka,´velmi to bolelo, aj to velmi boli...nedokazal som na nu nemysliet..
a vyvinula sa mi z toho neschopnost spat...
neviem, ako dlho toto mozem vydrzat..
uzval som aj neurol..hypnogen,ale vsetko prestalo zaberat...
tak som skusal potom, ze poharik cerveneho vina pred spanim... ale aj to prestalo zabera...vie mi niekto poradit prosim vas nejaku cestu z tohto zacarovaneho kruhu, ako sa pre boha z toho dostat...som uz zufaly...

nexus

gabi dakujem, no rozchod bol prvotnou pricinou,ale samozrejme aj zmena rytmu...nemam milovanu osobu a nemam sa komu venovat... teraz sa k tomu pridavaju dalsie veci, som nervozny , podrazdeny , nekludny,a ked sa v noci zobudim, kazda myslienka sa stane tazkou... nespavost musim vyriesit... musim...a vec bude vyriesena.. chcelo by to nejakeho"kaspirovskeho" co by mi vyhnal neklud z duse...takto zit nebudem...ved som spaval mimoriadne dobre... kedy som chcel...a kolko som chcel..aj v praci su teraz nove veci..aj financii nieje bohviekolko...
u psychologicky som uz bol,ale za hodinku tak stihne nieco zakladne povedat, co uz si omielala priatelom stokrat...akurat to rozpravas niekomu v bielom plasti...
uvidim druhy krat... ja viem, ako to funguje u psychologiv...oni ta len navadzaju na nejaky postup podla toho co im povies a v podstate ta chcu donutit tymi rozhovormi aby si riesenie nasla sama....

gabri

Ahoj Nexus, fajn ze aspon takto riesis svoj problem, ale urcite Ti odporucam psychologa. Nic za to neplatis a rozhodne to nie je ziadna hamba. Zivot je niekedy pritazka aby sme mu rozumeli a nestranny pohlad odbornika moze velmi dobre pomoct. Opytam sa, to chces nespavost riesit cely zivot liekmi, alebo chlastom? docasne sa to mozno da, ale sam vidis, ze dlhodobo nie. A druha dolezita otazka, ktoru si musis zodpovedat, ci je hlavnou pricinou nespavosti rozchod, alebo aj nieco ine (zivotny styl, narusenie rytmu, stres v praci..). V kazdom pripade mas to tazke, ale musis to riesit. Ozaj si myslim, ze psycholg by ti s tym vedel poradit. Vela zdaru Nexus. ;)

nexus

max...ved mam lieky, ale beriem opatrne.,..
ono...ja zaspim, len sa po par hodinach zobudim a uz nemozem zaspat.., tabletka na spanie riesi zaspanie, je to starter spanku a potom prestane ucinkovat... su aj take co ucinkuju dlhsie myslis? a potiahnu spanok?

max2

A chlast ti teraz prilis nepomoze, aj ja som si daval lieky na spanie a aj teraz si dam, ale len ked neviem spat, ked ma nieco tazi, trapi.

max2

Pocuj, kasli na to nespat 4 dni, podla mna je to blbost, ale ja doktor nie som. Normalne si chod dat napisat lieky na spanie, fakt! A behni k psychologovi, inak sa zblaznis.

nexus

max...a bral si aj nejake lieky? ta nespavost je strasna vec, ale niekto mi hovoril, ze sa z toho da napriklad dostat aj spankovou depriváciou, jednosucho teda nespat, ked si to velicenstvo hlava nepraje, a po troch styroch dnoch ze dojde taka unava, ze jednosucho musis zaspat..sice nezdravym, ale tvrdym spankom...ja by som to najradsej vyskusal, lenze som skusal aj vselijake benzaky pred spanim....
ci to uz nemam nejako narusene...

samozrejme, po prvom soku ked ma nechala som sa parkrat len opil...takze to nebol
dobry zaciatok na zabudanie...
to pisanie dennika ma napadlo uz davno...
urcite by to bolo velmi dobre....ml by som prehlad aspon o vsetkom..

prusery a problemy veru su... obdivujem ludi, ktori sa nad vsetkym dokazu povzniest, aj keby skoncili pod mostom...
ja mam pocuchane nervy troska aj z detstva a puberty...bol som viackrat zahnany do kutama nevedel kudy kam....co mi tiez moc nedodalo..

a ked pride vacsi problem, tak sa to zosype cele...

keby som zdravo spal aaspon 8 hodin, vsetko by som zvladol... urcite... som dost huzevnaty a silny a nastasit emam vela energie...
chodim behavat a cvicit, to som vzdy robil, len teraz mi to nerobi radost, ale musim sa apspon nejak udrziavat.. ludia ktori ma dllhsie nevideli, hovorili ze som dost schudol...a pritom sa snazim jest normalne,...je to zo stresov...

max2

Ahoj,

no trvalo to sakra dlho a takisto som nebol schopny nic ine robit, na nic sa sustredit. Asi po pol roku som uz dokazal nieco spravit, po roku som sa prvy krat z cohosi aj tesil, ale stale som mal obcas zle sny, depky a pod. Az nejake 2,5 az tri roky potom som si mohol povedat, ze je to relativne ok. Ono to ide strasne pomaly a velmi postupne. Mozno by som na tvojom mieste isiel k psychologovi, cital literaturu o danom probleme, pripadne pisal si akysi dennik do ktoreho by som vysypal vsetko, co ma sera a trapi, mozno pocitis ciastocnu ulavu potom. Ale snaz sa aj nieco robit ako cvicit... Ja som mal vtedy viac problemov, takze sa to tak nakumulovalo a bol som v riti. :) Uz je to lepsie, ale to je jedno, stale su nejake prusery, problemy, ktore treba riesit.

nexus

cau max, kolko ti trvalo, kym si sa z toho dostal? aj na ukludnenie si nieco bral?
mna to drzi uz 6 tyzdnov..a nezda sa mi, ze by to bolo lepsie.. nicive spomienky su zive az moc... je to moja chyba? ze sa neviem nna nic ine sustredit? hovoria, najdi si cinnost...je to tazke..
uz si v poridaku teraz, podls toho co vravis :)

max2

Ahoj nexus,

zaujala ma tato tema, lebo svojho casu som mal presne tie iste problemy ako ty. Chcem sa ta spytat, ze ako sa citis teraz po nejakom case odvtedy. Ja si to pamatam ako vcera, spal spm hodku dve denne, nocne mory a pod. Nechcem to zazit uz nikdy, ale co mne dobre robilo, boli tabletky na spanie, z toho som spaval da sa povedat, ze celkom fajn. Ale bez nich to neslo ani za svet.