RNG - alergia

Príspevok v téme: RNG - alergia
Kris24

RNG, prosim ta o radu. Od malicka trpim alergiami - najviac pel, rostoce, neskor sa k tomu pridala aj macacia a konska srst. Chodim alergologicke a vsetko ako treba... Aj ked neviem ako je to mozne, doetarz som vobec nemala alergiu na psy. Psiky mame doma, resp. na dvore a je to moja velka laska. Teraz sa mi zacina prejavovat alergia aj na nich... so svojou celozivotnou alergiou som uz zmierena, ale vyhybat sa svojim psom nedokazem a nemienim zmierit :( Porad prosim, ci neexistuje nejaky potravinovy doplnok, ktory by mi mohol nejak pomoct? dakujem vopred velmi pekne!

RNG

inac, dnes dostanes citricidal aj na Slovensku, aj v Cechach, Predava sa ako 60%, co je zhruba 2 x tak silne, ako GSE(tam je 33% citricidalu)

Kris24

Dakujem velmi pekne! nastudujem si to a pozhanam... viem, ze neexistuje zazracna pilulka :) ale uz poznam (vela aj od teba a potom z vlastnych skusenosti), ze potravinove doplnky su vela krat ucinnejsie ako lieky ktorymi sa bezne pchame. Rodicia sa smiali ked som si prvy krat objednavala GSE z ameriky.. a teraz ho pozna a pouziva cela rodina ked je treba ;) dakujem za vsetky rady!

RNG

je jedno, ake vyrobky a znacky pouzivas, pokial,maju ucinne obsahy.
Quercitinu treba 3x500 mg
Bromelainu vyse 2x600 GDU
Boswelinu 2x600 mg
vitaminu C aspon 3 gramy
Samozrejme toto sa nemoze zmestit do jednej tabletky alebo kapsule a treba jednotlive brat osobitne
Jedna "zazracna" pilulka neexistujew a kedze sa jedna o potravinove doplnky(koncentrovane potraviny) treba ich brat dostatocne vela na ucinky

Kris24

Dakujem za rychlu odpoved! Moja alergia sa prejavuje tak ako na pel... kychanie, opuch a svrbenie sliznice... na psiky je to zatial slabe.. ale bojim sa aby sa to nezhorsilo.. macky nemozem vobec mat pri sebe.
Nechcem preto len take na potlacenie priznakov, ale nieco co by mohlo pomoct celkovo, aby sa mi alergia nezhorsila, alebo zlepsila, ak je to vobec mozne.
Citala som si nieco o tych latkach ktore pises... quercitin sa mi pozdava, ostatne som moc nenasla... mohol by si mi poradit nejaky konkretny vyrobok ktory je kvalitny a ucinny? Dakujem!

Ivka 1

Kris pomaha pitie aloe,lycium- kustovnica cinska a nas pan primar z poradneho zboru na liecbu alergii odporuca aj vceli pel je vo forme draze, takze sa nedostane do kontaktu so sliznicami.
Viac info na maile ak budes chciet vediet viac.

RNG

Alergie sa vyvinu ako reakcia na latky, s ktorymi si telo nevie poradit(nevie rozlozit a odstranit a nahromadia sa v tele az do hladin, ked sposobia silne histaminove reakcie)
Vseobecne na vzdusne alergie pomaha Quercitin, vitamin C,boswelin,tiez bromelain ,serrapeptaza a ine enzymi

Rozne antihistaminy tie reakcie potlacia, odporucam najma curcumion, dumbier, boswelin a samozrejme rozne enzymi, ktore cistia telo a zmensia drazdive hladiny alergenov.
Bromelain dokonca aj tlmi cinnost "mast cells", teda buniek zodpovednych za vylucovanie histaminu.

Ci ti to ale pomoze, neviem. Moja vnucka ma alergiu na psov, takze ked sa ich dotkne a potom tvaricky, ma na nej okamzite cervene flaky, ktore sa tam drzia, pokial jej tvaricku neumyjeme , potom po chvile samy od seba zmiznu.