Vysmievaju sa mi, terorizuju ma

Príspevok v téme: Vysmievaju sa mi, terorizuju ma
leene

Zacalo sa to v materskej skole, ked sa so mnou nikto nechcel hravat, deti sa mi vysmievali (dodnes netusim preco).

Ked som isla na zakladnu skolu, vsetko sa to opakovalo, lebo v triede som bola s vela detmi zo skolky a ti sa mi neprestali smiat.

V zmenu som dufala, ked som isla na osemrocne gymnazium. Celych 8 rokov som sedela v lavici sama (aj ked nas bol parny pocet). Zacala som nosit okuliare, co stav len zhorsilo - bola som pre vsetkych skulana. Strasne to bolelo. Na stuzkovej ma vysmiali kvoli jednoduchym satam (nemohli sme si ine dovolit), vobec som neucinkovala v programe.

Podarilo sa mi zmaturovat na vynikajuce znamky a ja som odisla na vysoku skolu. Nastali posmesky zo strany rodiny (lebo enchodim do skoly do BA), novi spoluziaci ma tiez neprijali. Dochadzajuci vytvorili jednu skupinku a pre internatnych bola VS o diskotekach, chodboviciach, alkohole... Napriek dobrym vysledkom ma odbor nebavil, a tak som isla na inu skolu. Odbor ma neskutocne bavi. Avsak aj tu su hrozni spoluziaci. Vysmievaju sa mi, ohovaraju ma (ANO, VRAJ INTELIGENTNI VYSOKOSKOLACI!!!) kvoli postave (som nizka), okuliarom, vynikajucim vysledkom a oblubenosti u vyucujucich, kvoli tomu, ze si nemozem dovolit znackove oblecenie, ze nechodim vonku (radsej ako sa ist \"ozrat\", idem niekde do prirody)... Dokonca ani spolubyvajuce na internate ma neprijali.

Uz viac nevladzem, niekolkokrat som rozmyslala nad samovrazdou, ale viem, ze ta nie je riesenim.

Nema tu niekto podobny problem? Ako ste to riesili? Citim sa strasne opustena.

ShaulaThalit

Ja nemam celkom rovnaky problem, ale podobny...
Nie som oblubena nikde, nebola som ani v skolke, ani na ZS a nie som oblubena ani teraz na strednej. Vnimaju ma ako keby som bola niekto iny. Nerozpravaju sa so mnou velmi, maju respekt predo mnou mi nieco povedat, avsak za chrbtom ma ohovaraju hlupo. U profesorov som oblubena, co v nich evokuje to, ze sa vtieram, atd atd. Pritom sa snazim byt len seriozna a to co slubim aj dodrzim, plnim si povinnosti, narozdiel od nich...
Na zakladnej skole ma spoluziaci terorizovali, pretoze som chora na depresie a liecim sa. Pokrikovali po mne, ze som psychoska, ze nie som normalna a ze som samovrah, kedze som sa o to pokusila uz a skoncila som v nemocnici...
Je tazke odolovat tymto naporom, pretoze psychika je neskutocne krehka. Ty vsak mas svoj zivot, ucis sa skvele, si zodpovedna mlada uspesna zena. Dotiahnes to daleko, dosiahnes cokolvek s tvojou volou. Mas sancu si vybudovat karieru, zazemie, postavenie... to vsetko mozes...

zuzic

zi svoj zivot, divaj sa do buducnosti, viem ze je to tazke, ale rob to co chces ty! nikdy sa neprisposobuj spoluziakom ked s tym nesuhlasis, nech si hovoria co chcu ved coskoro z tej skoly vypadnes a potom budes mat svoj zivot a na skolu ostanu len spatne spomienky.

jajatko

Leene, len ma tak napadlo (netvrdim, ze je to tvoj pripad), ze kazdy clovek urcitym sposobom posobi posobi na svoje okolie, niekedy dava aj nepriamo podnety, na ktore ostatni reaguju, nie je mozne, ze na zaklade svojich skusenosti uz dopredu cakas, ze to bude znova take ake inde, ze ta nebudu mat ludia radi, nebudes dobre vychadzat so spoluziakmi atd., ze ini ludia vycitia, ze si neista? Lebo podla toho ako mas ty rada samu seba, ako si so sebou spokojna, reaguju aj ostatni.

AdamKrt

Kasli na nich a chod si svojou cestou. Aj tak je skola iba docasna. Spojilo Ta s nimi iba to, ze ste nahodou na jednej skole. Absolutne na nich nezalezi.

leene

uhlie, ja sa neucim preto, aby som bola oblubena u ucitelov. chodim na technicky odbor, ked sa skor uprednostnuje logika. co mam podle teba robit? naschval "nemysliet" logicky?

uhlie

Podla mna si musis vybrat, ci chces byt oblubena u ucitelov, alebo u spoluziakov. Tym zase nehovorim, ze sa nemas ucit.