krcne mandle

Príspevok v téme: krcne mandle
an-zelma

Ahojte...bola som so synom v nemocnici, operovali mu nosovu priehradku a zaroven mu vybrali aj nosne mandle...Z nemocnice nas pustili v stredu, bola som u detskeho pediatra, lekarka sa na spravu ani nepozrela a sestricka v rychlosti dala synovi osprevedlnenku do skoly len do konca tyzdna. Kolko treba byt pn po takomto zakroku??..nie je unahlene ist do skoly na 7 den od operacie??..

zuzic

tvoj syn ma desat rokov a operovali mu nosnu priehradku??? ja mam 15 a nechcu mi ju zoperovat pretoze sa este vyvijam...zvlastne...
inac ja som minuly rok bola na mandliach nosnych aj v lokalnej a o tyzden aj cekovej anesteze a po obidvoch ma nechali doma tyzden...

liberrta

mojmu synovi ked vyberali nosne mandle, tak bol este 2 tyzdne v domacom lieceni. nesmel sa fyzicky namhat a bral ATB

an-zelma

...dakujem za nazor..ja som si to v tom zhone ani neuvedomila, az dnes mi moja mama hovori, ze to je nejake divne, ze tak rychlo do skoly, ved v nose ma ranu a aj tie mandle, to chce kludovy rezim, inu dietu ako je v skole, takisto moze na to nachytat nejake bacily a mohlo by to zacat reagovat hnisajucou ranou, alebo ktovie co vsetko...

jajkafr

a zvlášť keď je po celkovej anestéze je to dosť veľká záťaž na organizmus... určite by som ho nechala doma aspoň 2 týždne veď v škole to dohná budeš sa s ním učiť doma.

an-zelma

..ma 10 rokov...len ma sokoval pristup sestricky u detskeho lekara...ved ani nepozrela tu spravu, ona ani nevedela co mu vlastne robili, pretoze povodne sme tam isli na korekciu tej priehradky v nose..ale pri anestezii uz prezreli vsetko a vybrali aj to...detsku lekarku obidem, maleho do skoly nedam, pojdem priamo do nemocnice na kontrolu a tam sa popytam..

jajkafr

koľko má rokov?
to je normálne že odmieta jesť... hrdlo po takomto zákroku strašne bolí... ja som mala takmer mesiac problém dostať do seba niečo kašovité a tuhú stravu, ktorú trebalo hrýzť som ani nejedla. Tiež len také jedlá čo nedráždia hrdlo pri prehĺtaní. A asi 2 týždne som len písala na papier lebo aj pri rozprávaní to strašne bolelo. Skús sa opýtať lekára v nemocnici čo by ti odporučil veď lekárka ti môže dať aj ospravedlnenku na pár dní dozadu. Alebo ti ospravedlnenku môžu dať aj v nemocnici

an-zelma

...ved aj on mal po operacii problemy...este na treti den odmietal pit a absolutne nic nejedol, automaticky nasadili infuzie, horucky mu tiez vystupili nad 38stup. Teraz je to v norme, ale aj doma len lezi, nie je snim rec..a ta operovana nosna priehradka mu dost krvaca..na kontrolu do nemocnice ideme buduci tyzden..rozmyslam, ze kaslem na detsku lekarku, pojdme priamo tam...samozrejme ho v pondelok do skoly nedam...