Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chcem si dať vybrať krčne mandle - vyberu mi ch?

Príspevok v téme: Chcem si dať vybrať krčne mandle - vyberu mi ch?
julia_

Ak poviem, že sa mi tam tvoria čapy a inak mam ich stale červene tie mandle(chronicky)zapalene vyberu mi ich? Alebo by som musela mať pozitivne vysledky vyterov a až potom? Inak nie? Lebo som bola u krčnej pred dvomi rokmi a vtedy mi nepovedala že vybrať, lebo som mala negativne vysledky vyterov ale ja si ich chcem dať vybrať.

terezkaaa

tak ja odkedy som si dala vybrat mandle tak som odvtedy vcelku chora a pred tym som tak nebola, ale ja som mala abcess tak som v noci išla na pohotovosť tak museli von, ale nedala by som keby ma okolnosti nedonutili k tomu, len samé negativa, a to dlhe liečenie potom

aknitka

no ja nemôžem povedať, že by mi razom od vybratia mandlí ustali zdravotné problémy. ťahalo sa to ešte asi rok po výbere (samé zápaly nosových dutín, prerážanie dutín, ani neviem koľko druhov ATB). potom to konečne ustalo a od vtedy som chorá nebola (sem-tam nádcha, mierna bolesť hrdla 2-3 dni, ale nič vážne). bude to cca 13 rokov, čo som nebola chorá. ale vraj ani to nie je bohviečo. vraj aspoň raz do roka by mal človek poriadne ochorieť kvôli imunite. či je to pravda netuším.

zuzic

atb je zlota ked ich mas stale. urcite ich daj von, moja mamina si ich nechcela dat vybrat a vkuse bola chora stale atb z tych atb si pokaslala vsetko mozne no a teraz ked ich ma vonku nevie si vynachvalit. uz ziadne taketo problemy nema.

julia_

Aj ja si myslim, žeby mi do buducna narobilo v tele viacej škody ako pomohly. Žiadne ATB nezaberaju a keď pozrem do hrdla su stale zapalene a aj sliznica hrtana tiež deň, noc vkuse asi pred piatimi rokmi som to zistila.

zuzic

pokial ti to prekaza a mas capy a stale zapaly vyber ich. a tu spomunali na vlastnu ziadost sa to sa tiez. ked ich mas zapalene uz neplnia svoju funkciu takze su ti len na ostaru:)

marika9999

júlia, to nie je dobrý nápad za každú cenu vybrať krčné mandle. Tento zásah sa robí až v krajnom prípade, keď i napriek liečbe sú zlé výsledky výterov a spôsobuje to ďaľšie zdravotné problémy. Jrčné mandle majú svoju funkciu. Skôr by som hľadala spôsob, ako zabrániť opakovanej tvorbe čapov. Bolo by dobré skúsiť niečo prírodné. Napíš mi na môj mail, skúsim ti poradiť

julia_

Super že sa to da aj na vlastnu žiadosť. Už mi lezu na nervy hlavne ten neprijemny pocit v ustach, stale musim mať žuvačku aj keď tam teraz čapy nemam iba občas. tak začnem vybavovať :-)

Kukies

vyberu ja som mala aslo v poriadku aj sedimentaciu, ale neustale plno capov a zvacsene, dala som si na vlastnu ziadost vybrat

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chcem si dať vybrať krčne mandle - vyberu mi ch? - Fórum - ZDRAVIE.sk