Pitná voda z vodovodu

GoFruit

Pri nas teraz vymienali potrubia a teda tie stare co tam nechali boli uplne zhrdzavene a prehnite alebo ake....nist moc. A ked vidim aky humus mi ostava naspodku destilatora tak som rada ,ze uz tu vodu ktora aj zle chutila, nepijem.

orol

Vies RNG, tu je zopar harlekynov

ktori si precitaju titulnu stranu dennika

Novy cas, kde je hrubotlacou napisane

ze mame vo vodovodoch na Orave vynikajucu vodu

pochadzajucu (tecucu) z Rohacov (bieleho potoka) ci Choca

no a potom to tvrdosijne vyhlasuju za svatu pravdu a dokonca by sa za nu aj pobili

P.s- tito harlekyni maju indiferentny postojo a trpia letargiou a tak je namieste ich "ospravedlnit"

RNG

Nuz tu mas dalsi dokaz, ze aj ked vodarne maju prisne regulacie, na miesto dorucenia vody tato cestuje kilometre roznymi vedeniami, kde ma moznost pri dierkach vyvrtanych zemniacimi prudmi sa do nej dostavat spodna zamorena voda. Na to vodarne samozrejme len zvysuju chlorovanie vody, aby nevznikli rozne epidemie, ako uplavica a cholera, co bolo v minulosti bezne. Nuz ale taka voda je coraz nevhodnejsia na pitie, lebo ma v sebe nielen zamorenie zo spodnej vody, ale aj mnozstvo jedovateho chloru.
Ja osobne , hoci mame udajne velmi dobru vodu ju uz vyse 30 rokov destilujem , tak sa poistim aspon voci 99% chemikaliam, co v nej mozu byt a samozrejme 100% proti mikroorganizmom.
Ak chcem, mozes si do nej doplnit mineraly, davam tam najma KHCO3,(na Slovensku predavane ako Kalinat, odkyslovac vin) lebo draslika mame aj tak primalo v potrave, kedze su dnes polia intenzivnym polnohospodarstvom o mnohe mineraly vyrabovane.

ebi77

HALO :)))))

včera večer som si všimla, že veľmi zapácha pitná voda za chemikáliami,
kto je tu z Košíc??? nevie o tom niekto niečo???

aj teraz to tak zapácha veľi silný zápach chlóru plus aj niečo iné,,,, nedá sa to ani piť,,, aj čaj má takú zvláštnu chemickú chuť :(

RNG

Len na upresnenie, dnes je uz vyse 55 000 patentovanych chemikalii, tj chemikalii, ktore pred tym nikdy neexistovali a ktore maju skodlive vlastnosti, vcitane mnohych chemickych liekov, ktore sa z tela dostavaju mocom a inac von a predstavuju zamorenie spodnej vody, co samozrejme vplyva na zamorenie pitnej vody.
Takze tvrdit po niekolko desiatoch testov na bezne zamorenia, co prevadzaju vodarne, ze tzv pitna voda je uplne nezavadna je na smiech.
Dnes sa napr Holandania sudia z Nemcami, ze im Nemci zamoruju Ryn HAK , ktore sa dostanu s mocom do spodnych vod a riek a preto maju Holandania znizenu porodnost. To je vsakze len kuriozita, lebo skody napachane roznymi zamoreniami sa nedaju ani vycislit a zasadne sa zatajuju.

tekvicka10

Zdravím všetkých.... Je zvláštne, že polemizujete o vode z vodovodu. Samozrejme že sa vodárne zaručia za vodu, ktorú vypustia do potrubia, že je nezávadná a zdravá, ale už ste sa zamysleli, že po dlhej ceste storočnými potrubiami už asi nie je zdravotne nezávadná? Viete o tom, že slovenská voda, ktorú púšťame doma s vodovodu nie je vôbec zdravá a za to nemôže príroda ale mi ľudia? Samozrejme, že vám na hygiene povedia, že má dusičňany v norme, ale kľudne ju pite, lebo nasraté vo vode máte predsa v norme. A dokonca v nie málo prípadoch sa vyskytuje vo vode aj arzén, ktorý nám určite na zdraví nepridá, a ďalej čistíme vodu chlórom. Áno chlór zabije škodlivé látky vo vode, ale zabije aj tie dobré a v konečnom dôsledku sa zamyslite, čo je vlastne ten chlór-je to jed, ktorím sa zabíjajú hlodavce, ale to nevadí veď mi ľudia si dávkujeme dobrovoľne po malých množstvách.

ddojdo

Ahoj, ja si nemyslím že je zdravá. Pretože ja to viem, je zdravá. A najzdravšia z nápojov, len ju pite obsahuje vapnik, zelezo, fosfor, zinok a selén, tiež obsahuje minerálne látky ine a vitamíny, denne by ste mali vypiť aspon 2,5litra vody alebo 4 lit., vody denne.

jajka001

Voda (chemický vzorec H2O, novší systémový názov oxidán) je chemická zlúčenina vodíka a kyslíka. Je základnou podmienkou pre existenciu života na Zemi. Za normálnej teploty a tlaku je to bezfarebná, číra kvapalina bez zápachu a chuti. V prírode sa vyskytuje v troch skupenstvách: v pevnom (sneh, ľad), v kvapalnom (voda) a v plynnom (vodná para).

Je najrozšírenejšou látkou na Zemi. Je podstatnou zložkou biosféry a má popri pôde prvoradý význam pre zabezpečenie výživy ľudstva.

Je základnou zložkou biomasy, hlavným prostriedkom pre transport živín, pre ich prijímanie a vylučovanie.
Pre rastliny je významné nielen jej celkové množstvo za rok, ale tiež výskyt a rozdelenie vo vegetačnom období vzhľadom na ich rastové fázy.
Pre mnohé živočíchy je voda priamo životným prostredím.
sk.wikipedia.org