dá sa to zvládnuť? resp. máme šancu?

Príspevok v téme: dá sa to zvládnuť? resp. máme šancu?
minie2

ahojte, neviem či to patrí do tejto témy, ale tak snád aj hej... chcela by som vedieť váš názor alebo radu skúsených...tak začnem pekne od začiatku. S priatelom sme už pár ročkov, ja mám 20 rokov a on čochvíla 21... som v 5tom mesiaci tehotenstva...strašne sa tomu teším, aj ked to nebolo plánované...školu mám dokončenú a teraz pracujem, aj môj priatel pracuje...v lete by sme sa chceli zobrať.. momentálne bývame u svokrovcov, čo nie je bohvieaká výhra...no inú možnosť nemáme...priatel chce teraz kupovať nové auto... silou mocou chce nejaké drahé autíčko...a pritom má našetrené ,,len" 3000 eur.... no on musí vymýšlať, že chce drahšie auto, ako keby za 3 tis, nebolo aj nejaké pekné...nedá si povedať, ani odomna a ani od rodičov.. a nakoniec sme sa rozhodli, že chceme stavať dom, pozemok už máme, už len začať stavať....no to on nechápe, že by som chcela odísť od svokrovcov čo najskôr a do vlastného...nie..on chce teraz auto, aj ked budeme potrebovať peniaze na iné veci...tak by som chcela vedieť váš názor čo si o tom myslíte...a či máme šancu, niekedy ten domček si postavať.... dakujem

Deee

auto sa vam zide...ved babo treba odviezt na kontroly k lekarovi, na ockovanie, kade tade, aspon budete samostatni, svokrovci su tiez celkom fajn lebo v prvych mesiacoch aj rokoch vam mozu krasne pomoct s vnucatkom, ked uz budes vycerpana na smrt a svokra postrazi alebo navari alebo uprace a popritom budete setrit na domcek, urcite potrebujete 100 000€ a to minimalne kedze treba ratat kopu nepredvidanych nakladov, pozemok je fajn, ale mate tam natahane siete? mate povolenie stavat? projekt domu stoji cca 1000 € a uz sa to vezie...myslim si vsak, ze to zvladnete a drzim palce

minie2

no ved jasné, chápem... možno by sme mohli začať stavať, až ked bude mať malé aspon 3 roky... to by sa snád už dalo..len či to dovtedy tam vydržím... :-)

aluska

a este jednu vec som chcela...ked budes mat babo bude treba aby ste s priatelom boli pri nom...hlavne tie prve mesiace su tazke...zacat stavat dom v takomto obdobi je blbost hlavne je to strasny stres a priatel sa bude venovat viac domu a tak..
ten material je trasne drahy...niektore materialy isli aj o 50% hore za tych nviem 6 rokov a viem ze aj otca skoro porazila z celeho domu a to ma 52 rokov a poviem ti ze to skoro nezvladol
a inak strasne sa vtedy zacali vadit s mamou...za peniaze na dom..a pocula som to aj od inych..takze radsej si to nechaj na neskor..

minie2

no tak to si trafila, čím drahšie auto tým lepšie...neviem čo si tým chce dokázať... no a nemyslela som, že tých 3000 eur chcem dať na dom, to nie..len som myslela, že by si mohol kúpiť auto aj do 3000 tisíc...a nie viac...že tie by sme si už šetrili na malinké...a potom na dom.... kedže pozemok už máme...tak to bude menej penazí...určite si budeme museť brať hypotéku...ale tak lepšie ako bývať stále so svokrovcami..... a na klúč by sme určite nestavali, to je hlúposť... mám velkú rodinu, ktorá by nám pomohla pri stavaní a ešte aj svokor je v tom obore vyučený... len ten materiál je asi moc drahý...

aluska

nooo....to vies vsetci chlapi su
takito...cim drahsie auto tym lepsie...urcite robi blbost, ked chcete stavat dom a on si chce kupit drahsie auto...ale zas na druhej strane si nemyslim ze 3000 eur vas spasi ked na dom potrebujete aspon 70000eur..my sme stavali pred 8 rokmi a stal nas daleko viac a teraz isli strasne hore materialy...cize by som tipla aj 100000 eur -nie na kluc-nejaki robotnici-fusky a tak...
ako cudujem sa vam ze v takom mladom veku...to mate tolko penazi?