"neplatny" isic??!!!

Príspevok v téme: "neplatny" isic??!!!
nahnevanastu

ahojte, studujem v CR prvy rok, a predvcerom som sa rozhodla prist domov (kosice). cestovala som najprv do BA za sestrou,a ked som si v BA chcela kupit studentsky listok, bola som vyzvana aby som sa preukazala isicom, tak som im ukazala isic, a na to som dostala odpoved" lutujem, ale musite si kupit plny listok". to som ostala zarazena, lebo na sr je predsa na zeleznice zlava na isic, no od tety za okienkom som dostala len odpoved: "ale u nas cesky isic neplati" to bola som meirne vyvedene, lebo ved isic je medzinarodna karta ktora plati v 126tich krajinach, tak akoze "cesky" isic a "slovensky" isic, no lenze nic poriadne soms a nedozvedela, a stale do okoloa mi ta teta za okienkom mlela o tom, ze na SR plati len "slovensky" isic, a ziaden iny.... ako nerozumiem tomu, je to normalne???

kravinaaa

To je dobra blbost, ze ti ten ISIC nevzala. Ved to je medzinarodna karta - ISIC = International Student Identity Card. Rozumny clovek si to usudi uz z nazvu.
Ja ked som bola v Parizi, NEMALA som s uplatnovanim cestovnych zliav NAJMENSI PROBLEM.

isic

ja ked som bola v anglicku tak normalne ked soms a preukazala isicom a kupovala si tyzdenny listok tak som mala zlavu 50%.tak nechapem.

0vecka

no nevim studenti maju normalne zlavy som bol v rakusku pred tyzdnom a napr v muzeu stacilo ukazat preukaz studenta ani nie ISIC a islo to bez problemov... ono minimalne preto ze sme v EU tak by sa mohli zlavy uznavat vseobecne vsade...

happi:-)

na SR existuju zlavy, mozes si kupit napr Junior preukaz, kde mas 40% zlavu na SR a plati aj v medzinarodnej preprave

happi:-)

ziadna ziadost, jednoducho sa zlava pre studentov studujucich v zahranici neuznava, ale pokial viem, v CR ti uznaju zlavu. To znamena, ze ked si kupis listok napr v Brne, vydaju ti ho priamo az do Kosic so zlavou.

nahnevanastu

no ja neviem ako je to v inych krajinach, ale ved na sr je to tak, ze studentom, ktory vlastnia isic, je na zeleznice poskytovana 50% zlava.....isic je predsa MEDZINARODNA karta ...a len tak mimochodom, ekd som cestovala po nemecku, tak som tu zlavu na isic dostala a nikde ma neodbili vetou "ale vy nemate nemecky isic, ale cesky".... ked nechsu ten isic uznavat, tak nech hsi potom SR vytvory nejaku "vlastnu" kartu, a nech neponuka tie tzv. " medzinarodne"....

lenkan....

Mne to pride uplne normalne, si student CR, preco by ta mala dotovat vlada Francuzska, Anglicka alebo Slovenska. Si dospely clovek, studujes v zahranici a este by si sa chcel vozit takmer zadarmo??? Ach....

0vecka

urco to normlane nieje al ej eto tak som niekto :) mi vravel zevraj sa to da vybavit aby si mala zlavu aj na sk len to musis napisat nejaku ziadost ci co