Vianocny stromcek

Príspevok v téme: Vianocny stromcek
Elwine

Dnes ma tak napadlo, ze za 2 mesiace uz mame zas "na krku" vianoce..:) a vzhladom na to, ze moj mozog uz pomaly zacinaju masirovat obchodne retazce svojim vianocnym tovarom, tak mi myslienky zasli az k vianocnemu stromceku.

Mate nejaky tip na dekoraciu? Do akych farieb ho zvyknete zdobit? Ja preferujem zlato cervenu, pripadne zlatu so slamenymi doplnkami... Ale chcela by som zmenu..:)

dobra vila

Boooze, vianocne stromceky :D, moja droga.
U nas v domacnosti zdobim vianocny stromcek posledne roky zakazdym ja, nikto sa toho ani dotknut nemoze :D. Davam si na tom fakt zalezat a nazivo vypada fakt super :). My mavame takisto cerveno-zlaty strom, ale s tym, ze vsetko je vlastne temer cervene a zlate su najma iba motivy na tych cervenych ozdobach, spicky a pod... Svetla mame klasicky farebne, a jednu varku cervenych medzitym (na strome mavame tri sety svetiel, vacsi, hustejsi strom je to).
A mavame tam myslim tie klasiky ako gule, jablcka male i vacsie, take tie balicky male, zvonecky, par figurok, a potom drevene figurky s cervenymi doplnkami atd atd...davam aj retazce, kedysi som zvykla aj...jaaaj...nie je mozne...nie a nie ma napadnut ako sa to vola! Co sa hadze na stromcek. ale to uz nedavam, lebo to omnoho lepsie vynikne bez toho.
Inac, niekedy mavame aj dva stromy :-P. Jeden taky mensi na poschodi ako sa vojde do hornej obyvacky, moze mat tak 1,50m? Ten som kedysi zvykla zdobit farebne, kedze farebnych ozdob mame hojne este z detstva, ale teraz som presla skor iba na striebornu dekoraciu...strieborno-cervenu, najma striebornu...a vypada to super. Ten zvyknem aj posypat tymi "spagetami" (ocenim, ked mi niekto pripomenie ako sa to vola!). Niekedy som na neho zvykla davat svetla v tvare hribika, co svietili na cerveno, ale to vypada, ze nadabro vyprcli :-/. A este take cenculove biele svetla mam, tie su super.

Niekto tu pisal, ze ma ruzovo(strieborny?) stromcek... fiiiha, to si aj viem predstavit...musi byt krasny. Takisto aj ten do oranzovkasta moze byt velmi zaujimavy. A co ste tu pisali tie klasicke veci ako susene veci, dokonca aj popcorn, slamene, drevene, tak to musi byt senza.
Jedine, co sa mi moc nepacia a nikdy ma nepresvedcili, aj ked ich vidim v obchodnych domoch su stromy s modrymi a fialovymi ozdobami. Su to take studene farby a nevyzaruju to "teplo" ako najma cervena a zlata...
Nvm, v obchodnych domoch v rozlicnych mestach a kataloch som videla uz desiatky takych stromov a nic :-/. Chladne, studene, depresivne, ale tak kazdemu sa paci nieco ine. Niekomu sa moze protivit cerveno-zlata.

Inac, nema tu niekto z vas taky ten biely/strieborny vianocny stromcek? Viete, take tie novinky...ze nie zeleny strom, ale tak do biela a pod.
A..este otazka, ak ma niekto naladu to popisat :-P. Dekorujete si domy/byty aj zvnutra resp.vonka? Podelte sa s napadmiii :) :D. Diky

Xmass

a ja by som chcela fialovo strieborny, lebo kdesi v katalogu som videla fialovy adventny veniec a taky maly stromcek a velmi sa mi to pacilo...ale problem je ze nikde nedostat kupit fialove ozdoby..teda co ja som pomaly pozerala tak stale to iste dookola, zlata cervena modra a tak...ale fialovu som nevidela..no hadam este niekde bude

martina500

my mavame strieborny stromcek,minuly rok sme tam dali aj zelene masle ale ani to velmi nevyniklo.Tento rok ich tam uz asi nedame.Ale velmi sa mi pacia aj cervene stromceky aj zlate.

titi...

Posledné dva roky máme pôvodne modro stieborné aj mi.Lenže dievčatá stále robia nejaké ozdoby v škole,tak potom je tam všeličo.No s takou radostou to robia na kružku,že nedokážem im zakázať to tam dať.

Elwine

my sme kedysi pred par rokmi pouzivali blikajuce :D take co mali nejake 3 mody, raz blikali pomaly, potom rychlo alebo vobec... na epilepticky zachvat tie svetielka povedala by som :D teraz mame take klasicke co svietia furt a su najlepsie... :)

Fallo tu u nas strasi stromcek zvacsa az do aprila lebo sa ho nikomu nechce skladat ked sme si uz dali namahu so stavanim a zdobenim :D takze tu mame vianoce takmer 5 mesiacov v roku XD