Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

E bay

casanta

Moj priatel tam furt nieco nakupuje..ci oblecenie, vonavky pre mna alebo veci do pocitaca, usb kluce a podobne. A cenovo su neporovnatelne uzasny..a zatial nikdy nemal problem..

jajaja295.

ahojte
mala by som tiez zaujem kupit parfem z e-bay,
Ak by si sa tu nahodou zastavil Lost, tak by som ti bola vdacna, mala by som par otazok ohladom kupy, kedze ty vyzeras byt celkom zbehly, diky

lost

zevra jtesne ku koncu sa prihodi a niekedy menej vyhodne a niekedy viac vyhodne, to presne ako funguje neviem, az tak casto sa m itam bludit nechce :D
ale ak clovek vie co robi nieco tam najde :)

agdsf

chapem lost, paci sa mi tvoj pristup :), len k tym odvodom a daniam a atd. , nerizumiem tomu bo som nikdy nic take nerobil som este ,, mlada,, a nemal som kde nabrat skusenosti takze preto nwm ako to funguje, no a este zvlastne sa mi napr. zda je tam volvo xc90 4 roky stare a cena je nieco cez 1000 dolarov akoze ta kam prihadzujes a kupna nejakych 20000 a uz len dva dni do konca,no ja mam pochyby ze sa ta cena s tej tisicky stihne aspon priblizit ku skutocnej hodnote toho auta, ved to musi byt super nevyhodne pre toho predavajuceho, ked je to auto v poriadku preco by to daval takto pod cenu? nechapem :)

lost

no a stat teraz potrebuje prachy jak nikdy predtym, ved niekto musi krmit tie megapodvody... cize VZDY sa drz v legalnej zone znizovania dani :)

ludia co robia zakony budu vzdy potrebovat "zadne dvierka" na to aby obisli takmer cokolvek pre svoje osobne potreby, no a ked to "smrtlnik" najde, tak sa moze zviest, samozrejme legalne :) ...

lost

no to som pisal v tom PS :D

Tovar sa dani, ale darcek nie :)
Cena cla a vyska DPH =
(vyska faktury * (0.19+CLO))
cim menej je na fakture, tym menej platis. Na fakture "musi" byt realna cena tovaru, ups teda darceku :D i ked darcek by ani fakturu nepotreboval, avsak ak neuveria ze je to darcek, napriklad preto ze to poslal obchod.

Ale darcek takmer vzdy a v akejkolvek hodnote prejde, ak to posiela obycajne clovek, teda nie som si s tymto isty, ale MOZNO mozu mat taky zoznam "preposielacov" nieco ako "sprostredkovatelov" tovaru, oni robia to, ze maju nejaky dom/sklad USA, a tam si to posles, oni to len preposlu, nevyhoda je ze je to o par desiatok USD drahsie, kedze si uctuju poplatky, a tymto sposobom som musel platit dane, aj ked to bolo oznacene ako darcek, ale ak mi to posielal neznamy american, tak mi kurier dosiel az pred vchodove dvere a ziadne dane :) :) :)

nemam az tak vela skusenosti aby som mal neprestrelny navod, ale treba ich prechytracit :D

Vyska faktury musi byt avsak uveritelna, nie take ze notebook za 50 eur, to by nepreslo a potom maju tusim pravo, alebo aspon moznost, ti nauctovat DPH, z DOMACEJ ceny, co je sialene :D

lost

agdsf - ebay je jedna obrovska internetova aukcia, ktokolvek tam moze pridat veci, tj. Ja & Ty, alebo aj priamo obchod tam ma svoj tovar.

Amazon.com je tiez velmi dobry

postu si odhadnes cez usps.com

zalezi aj od predajci, ci vobec posiela do EU, a SK, niekedy nie (da sa ale obist/dohodnut), od toho ci si uctuje balne, a este od velkosti - to uz sa da overit.

Ale je mnooooooohoooo veci co aj s postovnym vyjde lacnejsie, a pozor na CLO a DANE.. ;) od 0 do 20% pre clo a 19% dan na zasielka+posta

navod ako to obist pisat nebudem :)

ps: darceky sa nedania a nepodlehaju clu. balik zvacsa nie je mozne poistit na vyssiu sumu ako je deklarovana colna hodnota. faktura sluzi na vypocitanie cla a dani.....

suz

priatel si objednaval cez e bay a islo to az z hongongu a prislo za 3,5 tyzdna, vastastie zatial vsetko v poriadku :)

treba pozerat aj na to kolko pozitiv. hodnoteni ma predavajuci, mozes si tam pozriet aj kolko si pyta za prepravu na slovensko a ci vobec aj ponuka prepravu na slovensko

ak ma dost pozit.hodnoteni myslim ze mozes verit ze tie okuliare co su na obrazku ti aj pridu :)

my mame zatial len pozitivne skusenosti

agdsf

ja by som tiez rad od tail nakupil veci, akurat nwm o kolko sa zdvihne cena, je to posielane z ameriky ci nie? zalezi od kial bude asi ten predavajuci co :) no a funguje to na principe takom ze e-bay su len sprostredkovatelia a ja uz uzatvaram tu zmluvu s konkretnym predajcom? a tiez sa bojim ja nwm napr. teraz tam pozeram slnecne okuliare, keby si ich kupim pridu mi postou a ako mi zarucia ze to budu oni? su tam na fotke a tot vse, tomuto toiez nerozumiem :) diky

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

E bay - Fórum - ZDRAVIE.sk