DIEŤA V ŠTIRIDSIATKE , ÁNO ALEBO NIE ??????

3nt

ahoj!ja som sa narodila ked mala moja mama takmer 38 rokov a myslim si ze som "docela" normalna:)co si pamatam nikdy sa mi deti nesmiali ze mam starsich rodicov.a surodenci to tiez zvladli.jeden mal 7 a druhy 15 rokov a nebol problem.takze len tolko:)

maser

43 !!!!! DAKUJEM TI ZA TVOJ NÁZOR A MUSIM PRIZNAT ZE JE V ŇOM KUS PRAVDY. ALE CO ROBYŤ KEĎ TA TÚŽBA ZAČINA BYT SILNEJŠIA AKO ROZUM !!?? TERAZ SOM ROBIL MIKULAŠA PRE DETI Z MATERSKEJ ŠKOLKY A POVIEM TI ZE KED SOM VIDEL TIE DETIČKY AKO RECITUJU , SPIEVAJU A SMEJU SA TAK SOM TU TUZBU POCITIL ESTE INTENZIVNEJSIE !!!

43

Dobry den,maser :ja viem,že otazku si položil ty,ale mna by zaujimalo prečo rozmyšlaš či je to spravne mat dieta po 40-ke.prečo vahate?čo vas s manželkou odradza?coho sa bojite?
mam 43 rokov a ked som mala 39 stale som uvažovala či mat ešte dieta,mam už dve odrsatene deti,ktore chodia na vysoku skolu a nejako mi stale chodila po rozume myšlienka mat male dieta.pred tym som nad tym nerozmyšlala,pred tym som jednoducho chcela.bolo to prirodzene mat deti v mladom reproduktivnom veku,dufam že som sa spravne vyjadrila.vela som čitala o tehotnych ženach po 40-ke a aj o otcoch,ktori v neskorsom veku splodili dieta.nakoniec zvitazil rozum nad tužbou.pochopila som ,že ak privediem dieta na svet,zaplnime si tym cas,ktory sme venovali konecne na plno praci,konickom,praitelom a rodine bez obmedzenia.pochopila som že mladost mi to uz nevrati a ak niekto povie,že omladol pri dalsom dietati,tak trochu tomu verim,lebo staci ked som v spolocnosti mladych ludi a citim sa ovela mladsie ako v spolocnosti starych ludi.je to pochopitelne.ale co s astalo najdolezitejsie je to ze mi vazne ochorel manžel.nastastie sa po 2 rokoch dostal z toho a ja sa dakovala,ze som sa rozhodla pred tymi dvomi rokmi to dieta nemat.prisla som o otca ked som mala 19,moja sestra 11.mojej mame sa narodila v 41 rokoch.ja viem ze ochoriet clovek moze aj v 20-ke a takisto zomriet.nechcem byt negativistka,ale život je už raz taky .priroda tak chcela aby zeny rodili mlade a zdrave a chlapi aby sa starali o rodiny dokial im sily stacia.je to mozno trochu obrazne povedane,ale funguje to tak uz vela rokov a myslim ze nie nadarmo.
nechcem vas odhovarat a ani nechcem aby tento moj prispevok vyznel ze som proti tomu aby zeny rodili po 40,chcem aby to vyznelo ,že si prajem aby si kazde dieta užilo svojich rodičov a aby bolo stastne.

datelinka

zaujima ma, ako ste rodili, ci prirodzene alebo cisarskym. mam totiz znamu, ktorej lekari len na zaklade veku odporucaju CS.

marus55

Maser, držím palce. Ja som mala tretie dieťa tiež v štyridsiatke, dve staršie boli už odrastené. Môžem povedať, že materstvo som si doslova užívala. Bolo to neplánované dieťa, ale som veľmi šťastná že ho mám. Dokonca môj celkový zdravotný stav sa zlepšil. Lekári mi povedali, že vplyvom hormonálnych zmien počas tehotenstva. A môžem povedať, že žena po pôrode v takom veku akoby omladla. Aspoň ja to tak cítim. Teraz mám už tínedžera a ani si neuvedomujem svoj skutočný vek.

pjosa

a preco nie? Moja kolegyna mala uz 3 deti a z toho uz dve dospele a jedno zakladne vzdelanie. Zostala tehotna ked mala 42 rokov a velmi si to pochvaluje. Bude to sice viac sledovania lekarmi a bude nutne absolvovat rozne testy, ale ked sa na to clovek citi, ja by som v tom prekazku nevidela.

anonym_6805

Maser,ved nemas sa coho bat,ty ak sa citis fyzicky i psychicky v poriadku,dokonca by som povedala,ze muz 40-tnik je super vek na dieta a manzelka tiez ak je zdrava a psychicky v pohode,tak sa do toho dajte,ved dieta je DAR :-) prajem vam to dietatko,len ci nie ste uz trosku pohodlni,ste si vedomi toho,co vas caka? nocne vstavanie,prebalovanie,krmenie atd atd...??? hehe,to som chcela len trosku podpichnut :-),drzte sa a moc nevahajte uz...