Prosím, poraďte mi so svokrou.

Príspevok v téme: Prosím, poraďte mi so svokrou.
sysa99

Chcela by som Vás všetkých poprosiť o radu, lebo už som v koncoch. Je to päť mesiacov, čo mi zomrel svokor. Mal len 54 a bolo to dosť nečakané a len 8 mesiacov po mojej svadbe s manželom. Manželovi som to pomohla prekonať a myslím, že sme to spolu zvládli, ale problém mám so svokrou. Stále vyhlásuje, že nemá prečo žiť, že pre ňu už život skončil a nemá zmysel. My sme sa snažili, tak isto sme jej navrhli, že sa k nej na určitý čas nasťahujeme /bývame zatiaľ u mojich rodičov/, čo rezolútne odmietla. Čo je ale hlavný problém, a ja už neviem, čo stým. Môj manžel týždeň robí od 9 do 22 (príp. do 4.hod.rána), a druhý týždeň sa snaží pomaly prerobiť náš domček, lebo čakáme prírastok a chceme sa osamostatniť. Vždy, keď má čas tak sa u svokry zastaví, hlavne keď nerobí, alebo chodíme k nej v nedeľu, keď má chuť variť, na obed - to je ale málokedy. Ale keď sa u nej nezastavíme, tak nám a hlavne manželovi vyčíta, že nemá ani za potreby k nej prísť /aj keď jej vždy aspoň zavolá/ a že je stále sama. Pritom ona ho nepríde pozrieť ani na dom keď prerába, ani do práce (muž je čašník - takže problém nie je), a robí len 50m od jej bytu. Ja už neviem, čo urobiť. Ak máte niekto s týmto skúsenosti, prosím Vás o radu. ďakujem

pauli 73

svokra vás citovo vydiera a netreba sa dať, ukážte jej, že ste jej kedykolvek ochotný pomôcť ale pomoc má tiež svoje hranice, že ona nevie čo si teraz počat so svojim životom neznamená, že bude prevracat na ruby ten váš - mal by to urobiť tvoj manžel nie ty. A AdamKrt radil správne.

AdamKrt

Mam taku babku. Ktora sama nepoprosi nic, chce - aby sa jej clovek vynukoval a cim viac tam clovek chodi, tym je viac vycitiek, ze je tam malo, ako je jej smutno atd. Pritom to povie, aj keby tam clovek bol u nej vcera...

Tak som zvolil opacnu metodu, stavit sa tam vazne iba minimalne, obcas. Potom je je clovek vzacnejsi a je pokoj a uz tak nevyskakuje :)