Vaginalny herpes

stanka12345

Ahojte.Chcem sa aj ja podelit o moju skusenost s vaginalnym herpesom. Bolo to pred rokom ked som mala 19. Zacalo to malymi vyrazkami az to vypuklo do velkych pluzgierov. Nevedela som co to je ale ta bolest bola strasna. Na nestastie som nebola doma a nemohla som ist k svojmu gynekologovi. Bola som odcestovana za rodinou v Bratislave. Bolesti pretrvavali uz asi 5 dni. Nemohla som sa ani vycikat, zakazdym som plakala. Neprechadzalo to tak som s tym isla na pohotovost v Ba. No taky doktor aky ma prijal to som este nezazila. Odmerany chumaj ktory ma mal za najvacsiu stetku pod slnkom.Ked mi povedal ze to je herpes a vznika castym striedanim parnerov v posteli bola som v soku. Nechapala som. Ved mam jedneho priatela uz dva roky a je to moj prvy sexualny parner. Hned som ho poprosila aby mi predpisal nejake lieky od bolesti.Na to mi odvrkol-na to nic neni.musite vydrzat.Odporucil mi krem so slovami- mozno ho v lekarni ani nenajdete. Bola som vytocena..Po asi 15 lekarnach co som pobehala celu bratislavu som nasla ten krem. Vola sa Sanagel plus no ked som si ho aplikovala myslela som ze zomriem. Druhy krat som ho uz nechcela ani vidiet. Na druhy den som sa musela vratit domov za mojim gynekologom. Hned ma zobral a s lutostou mi hovoril preco som neprisla uz skorej, hned by mi pomohol a nemusela som tak dlho trpiet. Spytal sa ma ci chcem aby ma hospitalizovali. Jasne ze som chcela, ta bolest sa uz nedala vydrzat. Hned som sa informovala z coho to moze byt a s istotou mi povedal ze ak mam staleho priatela tak jedine zo stresu alebo zo slnka. (Bolo leto) Stresu som mala za posledny rok velmi vela cize som ho brala do uvahy.Teraz sa to len ukazalo v takejto forme. Nasadili mi infuzky a lieky (hlavne ze lieky na to nie su) volali sa Herpesin a uz po dvoch dnoch som citila ulavu.Pluzgiere popraskali (to bolo velmi bolestive)a zostali len chrasty (ktore casom tiez zmizli) a konecne bol pokoj. Dufam ze som vam trochu pomohla a hlavne nikdy sa nedajte odbit nejakym odmeranym chujom. :D Som vdacna za svojho gynekologa.:)

anickadol

Dobrý deň. Herpes dokážu liečiť čaje. Kúpila som ich na internete spolu s návodom na dávkovanie. Som veľmi spokojná. Napíšte mi na mail: anickadol1@seznam.cz

modráčik

baby85:mozes mat babatko, ale najprv si musis ten vagin.herpes vyliecit.Neriskovala by som to....viac info poskytnem cez meil,ak budes chciet./klik na modracik/

RNG

Nuz caste menenie sexualnych partnerov znacne prispieva k roznym zdravotnym problemom, nielen virusovym, ale aj bakterialnym, vyvojom alergii z prenosu /vymeny latok medzi partnermi atd.
Ja nie som extra moralista, ale je to skodlive aj pre psychologiu jedinca, nielen zdravie, a moralku, tj zakladne kamene, na ktorych je budovana cela stabilna spolocnost.

alenka_maxova

Dakujem RNG :) Mna tento problem nastastie netrapi, len som tu videla, ako sa dievcata osocovali, odkial to ktora schytala :)

RNG

Kazdy virus je schopny prezit urcity kratky cas aj mimo tela, tj teoreticky sa da preniest ak roznymi inymi sposobmi. Len pravdepodobnost ineho prenosu pre tento je dost velmi mala, pre to ho nazyvaju sexualne prenosny.
Virusy HSV1 a HSV2 a ine nie su len na typickych miestach, ale mozu byt kdekolvek inde v tele, tj teoreticky sa daju rozne preniest priamym dotykom, dokonca aj nepriamym.
Niektore virusy vedia prezit na roznych objektoch aj niekolko hodin, alebo v kvapockovej infekcii, tie su ovela nebezpecnejsie z hladiska epidemii.

Ziadny neaktivny/spiaci/dormant virus neexistuje, kazdy je potencialne aktivny, ked su na to spravne podmienky.

alenka_maxova

RNG, pri citani tejto temy mi stale napada...ako to je? Je to len sexualne prenosna choroba, alebo sa to da chytit napriklad pouzitim uteraka alebo vzduchom? :) Dakujem

marsia.salt

Ahojte,zhruba pred rokom aj pol som dostala vaginalny herpes,v tom case som bola tehotna...mala som to cely cas az do porodu,rodila som normalne a moj syn sa nastastie nenakazil. Teraz pred par dnami sa mi to zobrazilo znovu,velmi sa bojim ze som znovu tehotna,uz stvrty den mimeska menzes ale pritom berem antikoncepciu,takze to nechapem....zajtra si spravim tehotensky test a v pondelokidem ku gynekologicke na preliecenie kondylomov,som zvedava ako to dopadne...v podstate mi nemozete nijako poradit,ale potrebovala som dat svoje obavy na vonok....citim sa fakt suzujuco,aj kvoli tej chorobe aj pri myslienke ze by som mala dalsie dieta,uz teraz to nezvladam financne...

dada

ahojte prosím pomôžte ja som to dostala tiež a mam strašne bolesti pri močení ako ste to riešili ?? ja už skoro vôbec nepijem vodu som úplne zúfala už neviem co mam robiť...