Zrýchlený pulz počas choroby

Príspevok v téme: Zrýchlený pulz počas choroby
modrooká

Dneska som bola u lekára.Som prechladnutá.Bolí ma hrdlo,čím dalej tým viac mám nádchu.Všimla som si že mám zrýchlený pulz.Môže to byť od choroby?Viem detský lekár stále hovorí udetí to môže byť,aj pri dospelých?Možno že som to mala aj inokedy,len som si nevšimla ked som bola chorá.Lekár ma počuval fonendoskopom nič mimoriadne nevravel.Vypísal mi antibiotikum,niečo aby som si dala na uvoľnenie hlienu a hotovo.Co vy nato?Podobné skusenosti?

modrooká

čajik dakujem za príspevky.Ten pulz je už ceľkom dobre,len teraz už strašne kašlem,však to potrebuje všetko čas.Dá sa to vydržať,dufám že každu chvíľu zas nebudemé choré aj deti aj ja.Manžeľ zatiaľ sa drží,nádchu mal len dva dni.Máš pravdu,na prvom mieste má byť zdravie.

cajik

To je super ze ti klesol pulz :) Neboj, vyliecis sa a bude dobre. Tym ze nestihnes vsetko sa netrap, niekedy takato nutena pauza nie je na skodu. Ja momentalne nestiham dost dolezite veci kvoli chorobe, ale zdravie je prednejsie. Zijeme len raz :) ostatne veci sa daju urobit aj neskor. Hlavne je uvedomit si, ze svet sa nezruti.. Ani vtedy, ked sa nevyperie dnes, ale o tri dni, ani ked deti nebudu mat teplu vecer ale len natrety chlebik ;)

modrooká

čajik no konečne aj mne ten pulz klesol.Mám medzi 80-aj 90.Nedá sa ešte na to hovoriť že je super,no ani nemá čas ani trošku sa ukludniť lebo každu chvíľu kašlem alebo kýcham.Aspon nemám už nad 100.Aj som trošku silnejšia,vstala som,ked nič iné aspon s detmi spolu spravíme ulohy.Také krásne je počasie a toľko by som vedela spraviť,no nemôžem a ani nevládzem.K lekárovi naspäť neidem dneska,do piatku mám antibiotikum,uvidím ako dalej.Pôvodne som sa chystala,ako si písala že ty si bola a berieš iný liek,no ako sa mi to trošku zlepšilo tak počkám.Večer som zavolala tej známej,hovorila to je už dobre ked sa mi to zlepšilo.Dufam bude mať pravdu.

cajik

Ano ja som to vcera vravela doktorovi a nasadili mi namiesto toho iny liek (teda,beriem dva,a ten ktory mi to robil nie som si ista ci je to tiez antibiotikum, ale ten prvy liek je) a uz mi je ovela lepsie. Myslim ze to mozes mat aj zo stresu, mala by si si oddychnut (ak sa da a vylezat to poriadne). Tak ti prajem nech ti to skoro prejde :)

modrooká

A už si prestala brať antibiotikum?Alebo si povedala o tom lekárovi?Ja som to mala celu noc skoro sto,ráno som chcela zavolať doktorovi no nedvihol.Potom som zavolala jednej známej lekárke,iný odbor.Tá mi povedala,že 100-110 je už dosť ale ako sa cítim.Hovorím ako ked človek má nádchu,slabá potím sa..Môže to byť od choroby.Od Rovamycine nemyslím,však ten liek som už brala.Skôr od toho ,strašne som slabá,nechce sa mi ani pohnuť z miesta.Stojí mi to námahy aj sa pohybovať v dome.Hovorila mi aby som skušala Magnezium.Nech sa mi to tam trošku ukľudní.Išlo mi to dole medzi 85 -96,dufam že sa mi to polepší.Dakujem ti čajík za odpoved.

modrooká

Hovorili mi mám si dať ešte niečo na vykašliavanie.Doma máme Mukosolvan tak to som si dala.Od rovamycinu ešte to nemôže byť brala som to o 21hod,ten mukosolvan skôr.a od včerajšku som mala proti bolesti Ibalgin 200,dneska som si dala Paralen pokiaľ som neišla k lekárovi.Nechcela som aby mi Ibalgin dráždil žaludok.Viem niečo mám aj od psychiky,no nestačím kýchať,už praskne mi v nose žila .Dávno som to už nemala také katastrofálne.Ako mám ležať ked tie dcérky su okolo mna ajsa cítia zle ešte.Maju strach o mna.Každu chvýlu mi utekaju ukázať ulohy čomu nerozumeju.Ja si všímam nemám už trpezlivosť,boja sa o mna ked si ľahnem,prečo?Ináč aby ma ešte aj hnačka netrápila dufam nebude,dala som si Nutrolin B.Rovamycin som už brala ked mi trhali zuby.Tak jeden večer som sa cítila blbo ale potom už nie.A ty koľko máš pulz?