plesne

RNG

aha, nejak som zabudol, ze sa to vola SAVO nie sav, Tak som to samozrejme nasiel, je to roztok chlornanu vapenateho(chlorove vapno) s trochou luhu(hydroxid sodny)
Heureka!

RNG

sav je vyborny proti plesniam, zialbohu ale je to chemikalia.Pamatam si ho este z detstva ale zialbohu som na nete nevedel najst jeho zlozenie.
Je tam ale uvedena kopa inych sprayov a prisad, antifungicidov, hlavne na baze chlornanov(chlorove vapno, to iste co dnes skusaju ako MMS2)
Zetstva si pamatam dezinfekciu sprch na kupaliskach chlorovym vapnom, bola sice velmi ucinna ale ten chlorovy zapach tam definitivne bol velmi silny.

Takze by som i dnes napriek vsetkym produktom na trhu dal prednost citricidalu, najma jeho praskovej forme.

savuska

aj mi mame plesne vzdy ich pravidelne pred zimov ked zacne byt vlhkejsie obzdusi vystriekame savom.
potom nechame ale tu miestnost aj tyzden otvornu dokoran aby sa ten pach vyvetral...
pocula som ze to niekto aj dava dole spongiou ale je to podla mna hlupost pretoze sa toho akurat tak nadycha...
savo to spali a potom to treba vsetko poriadne povysavat a vyumyvat...
tak drzim palce a hlavne vetrat!!!a odvlhcovat.......

RNG

bingham, hovor len za seba,
velka vacsina ludi totiz dobre vie, ze vytrusy plesne su veobecne alergeny, len mnohi nevedia, ze to zasahuje az vyse 90% ludi, lebo nepozoruju na sebe nijake extra silne alergie.