alergia na antibiotika?

RNG

jakafr, ako som povedal, aj v tvojom stadiu sa da regenerovat, aj ked to trva dlhsie, lebo sa pluca musia doslova ciastocne prekonstruovat, ale ide to.
Ale neurobia ti to lieky na potlacenie symptomov, ale doplnky na regeneraciu.(vitamin C a E, aminokyselinynadaptogeny, silne antioxidanty a cistiace enzymi)

zuza...

probiotika uzivam stale..aj teraz som si kupila nejake co su urcene priamo pre zeny,tak uvidime ci maju nieco do seba:)
jajkafr to asi kazdy rodic hlada chybu len v sebe,aj ked je mozno uplne inde..
ked pozeram niektore dokumenty a vidim ako tam behaju decka hole po lade-nemusim pisat naco myslim-a nic im nie je tak ma ide porazit

jajkafr

RNG
viem, že lieky sú drahšie ako tie prípravky, ale keďže veľkú časť hradí poisťovňa pacient to tak nepociťuje.
a máš pravdu moja astma vznikla ešte pred tým ako som vedela o dôležitosť požívania probiotík zároveň s ATB.

RNG

jakafr, inac pred par rokmi sa o probiotikach nic nehovorilo, a dodnes su dost slabe a drahe na Slovenskom trhu.

Tvoja astma vznikla este pred pouzivanim probiotik pravdepodobne.

RNG

jakafr, lieky su ovela drahsie, ako potravinove doplnky, len to nepoznas, kedze vlada silne dotuje lieky a nedotuje, dokonca dani doplnky a dovozcovia doplnkov sa znazia z vas zodrat kozu

jajkafr

RNG
o tých probiotikách viem, ATB bez probiotík neužívam to sa učí aj na SZŠ pri zásadách pri podávaní ATB.
Všetko to čo píšeš je pekné, ale ako som už spomínala nižšie je to drahé a ja som študentka nezarábam a nemôžem si dovoliť kúpiť nejaké drahé potravinové prípravky... dosť stojí mojich rodičov moja škola, lieky, ktoré užívam a nemôžem ich vysadiť navyše mám ešte dvoch mladších súrodencov ...
a tiež mnoho prípravkov, ktoré spomínaš som nenašla ani na nete a keď som našla tak boli veľmi drahé

jajkafr

RNG
ale nie vždy to je tak že 1 choroba 1 liek. Na niektoré ochorenia sa užíva kombinácia viacerých liekov. Aj keď pri užívaní viac ako 3 druhov liekov sa nevie aké interakcie môžu vzniknúť

RNG

jakafr, antibiotika bez probiotik oslabuju telo a daju moznost vzniku roznych kvasnych a plesnovych kultur v tele. Jedna z nich je napr asperilus pneumoniae, ktory zije v hlienoch a sposobuje zapaly pluc a priedusiek. Po case to vedie k astme.
Pluca sa daju ale odhlienit, nakazy v plucach a nose a prinosnych dutinach vynicit a po case sa pluca daju regenerovat, hlavne ked sa potlacia vzdusne alergie(quercitin vitamin c ,bromelain boswelin)
a vytvaranie hlienov v nose a prinosnych dutinach kvapkanim antimikrobialnych latok do nich.

Pomahaju oreganovy olej, NAC a rozne adaptogeny, najma Cordyceps sinensis, v davkach 2-3 gramy denne.

RNG

Ja uz 17 rokov nepouzivam antibiotika, lebo ich viem velmi dobre nahradit prirodnymi antimikrobialnymi.
Samozrejme to potrebuje vediet ake na co a ake velke davky, inac to nie je klinicky dostatocne ucinne.

A principialne sa nespolieham na bezne lekarske:jedna choroba, jeden liek
ale beriem viacero antimikrobialnych naraz, lebo sa tym zvysi ucinnost aj znizi pravdepodobnost roznych moznych sekundarnych infekcii, ked je telo oslabene.
Pri potravinovych doplnkoch je totiz mozne prakticky bez obmedzenia(vynimok je velmi malo) ich kombinovat bez obavy o skodlive bocne ucinky.

jajkafr

ja som tiež bola v Dolnom Smokovci :)
od mala tiež užívam kopec liekov, ale astmu mi zistili až v 13 takže od vtedy som na liekoch stále v jednom kuse. už 7 rokov. Mamka sa tiež vždy pýta, že kde spravila chybu ... ale rodič za to jednoducho nemôže. Raz to je tak inak to nebude.