alergia na antibiotika?

zuza...

tak dcera ma 10 rokov a od 3 rokov,stale uziva lieky a spreje na dychanie:(tak ma to strasne mrzi,lebo clovek sa snazil pocas zivota a tehotenstva davat do seba len to zdrave a co z toho..ked ti dieta odmalicka je lieky?:(rano,obed,vecer a takto dookla..teraz ako bola v tatrach v dolnom smokovci a zmenili jej liecbu,tak vydrzala 6 mesiacov bez antibiotik:)aspon maly uspech
ja mam 29 a povedali mi ze dalsie dieta uz nemozem mat a dookola zenske problemy..to je nadlho..ale nevzdavam sa a pokusam pokial mam nato silu a nervy
mna tak lahko nic nezdola:)
a nepatris do starobinca,nato si prilis mlada..neboj vsetko bude dobre a netrap sa nad tym:)aj ked je to zlozite

jajkafr

zuza... ďakujem
no ja som chodila do tatier na liečenie minulý rok som tam aj pracovala brigádne ako sestrička 2 mesiace a pomohlo mi to asi tak na mesiac. Potom znova problémy :(
ako píšeš treba pozitívne myslieť... o to sa snažím aj ja, ale keď máš 20 a prídeš od lekára a povie ti, že máš ďalšiu chronickú chorobu a predpíše ti na ňu lieky tak to už veľmi o pozitívnom myslení nieje :( Keď ráno vstaneš a musíš myslieť na to, že musíš užiť lieky, naobed a večer to isté... občas sa cítim ako 70-ročná babka, ktorá patrí do starobinca a nie do školskej lavice :( odstupom času ma to prejde a pri problémoch zas zápasím sama so sebou :(

zuza...

ale ja sa drzim pozitivneho myslenia aj co sa tyka dcery,ze to nie je az take strasne a su na svete aj horsie diagnozy:)
tiez skusame kazdu novinku co sa dostane na pult a pokial to mame pod kontrolou tak je to super..len aby sa to nezhorsilo:( chodili sme aj bylinkarom,do sauny,pri more a atd.vsetko zabralo nacas..teraz chodime do tatier a zatial pozitivne vysledky..
jajkafr prajem ti vela zdravia a nech sa ti dari v zivote

jajkafr

zuza...
no ja mám tiež alergiu, astmu, reflux a ešte kopec iných diagnóz, ktoré sa bohužiaľ vyliečiť nedajú a vždy mi na čosi prídu :( mám bohaté skúsenosti s rôznymi lekármi a liečebnými postupmi, pretože nie som len ten čo prijíma zdravotnú starostlivosť, ale pôsobím aj z opačnej strany
mne by sa páčilo to keby som bola zdravá neužívala žiadne lieky nemala žiadne problémy, ale človek si nevyberá svoj osud a už vôbec nie svoje zdravie a keď má genetickú predispozíciu na kadečo a bohužiaľ jeho organizmus je takmer na všetko citlivý má smolu :(

zuza...

jajkafr pacia sa mi tvoje postrehy a nazory..uz mam troje antibiotika,ktore doktorka vylucila z mojej karty..tak snad sa tam uz nepridaju dalsie:(
nezavidim ti,mas to omnoho tazsie ako ja,ked si este alergicka aj na ine lieky..to nie je bohvieco..ja ti verim,ze sa to da zistit cez krv,ale nie je to asi potrebne ked schytas alergiu ktora sa ti prejavi na tele..
a co sa tyka rng,zhanala som par liekov co odporucal a ceny boli velmi vysoke a problem zohnat ich tu..takze zhanam len to co ponukaju nase lekarne..
ale musim mu podakovat za caj chanca piedra..uz ho pouzivam dva mesiace a verim v jeho silu rozbijat kamene..a co sa tyka ze schytas chorobu kazdu aj ked dodrzujes vsetky pravidla,tak to je pravda..mam dceru ktora ma alergiu a astmu+reflux a vsetko schyta co sa mihne okolo nej..a snazime sa aj o nemozne,len aby mala okolo seba vsetko ok a dostatok zdravej stravy:(..

jajkafr

mira
a ešte k tej tvojej strave je možno fajn stravovať sa zdravo a neviem čo všetko... ale zápalu pľúc nepredídeš zdravým stravovaním či vylúčením niektorých potravín z jedálnička. Zápal pľúc vznikne jednoducho stretnutím organizmu s baktériou, vírusom, v niektorých prípadoch s alergénom, alebo nejakým vonkajším vplyvom napr. aspiráciou zvratkov... a vtedy ti určite nepomôže ako prevencia zdravá strava. Ak má človek imunitu v kýbli navyše alergiu a kopec ochorení môže robiť čo chce má smolu ochorie aj keby chodil s rúškou na ústach.

jajkafr

RNG
ti radíš na fóre používať samé prírodné doplnky, ale ešte ani s jedným som sa na slovensku nestretla a navyše ak áno tak bol taký drahý, že si ho mnoho ľudí nemôže dovoliť. Je pekné žiť v zahraničí a kupovať si to tam zo zahraničného platu. Ale my sme na Slovensku. Plat je nízky ceny neskutočne vysoké. Darmo tu ty radíš taký alebo taký prípravok málokto si to môže dovoliť a preto sa väčšina ľudí radšej obráti na lekára, ktorému verí, pretože má na to školu a predpíše mu lieky, ktoré sú možno škodlivejšie ako tie tvoje prípravky, zaberú však rovnako a hlavne stoja menej peňazí takže si to môže dovoliť takmer každý.

jajkafr

zuza....
ja mám alergiu na strašne veľké množstvo liekov. Moja alergia sa prejavuje sťaženým dýchaním, niekedy astmatickým záchvatom naposledy bol taký silný, že som skončila na JIS na kyslíku, a tiež som mala párkrát slabší anafylaktický šok a raz silný kedy som už upadala do bezvedomia.
Mám alergiu na amoxicilinové atb takže mi nepredpisujú ani penicilinové, tiež na klarytromicín, takže mi nepredpisujú žiadne makrolidy, potom na analgetika: ibuprufen, novalgin, ataralgin, movalis, a potom na Tantum verde.
Krv na zistenie alegie na lieky ti môže odobrať alergológ. Je to vyšetrenie špecifických IgE. Viem to preto, lebo som robila na oddelení kde sa liečia alergie a čítala som zoznam vyšetrení aké robia v labáku a medzi nimi boli aj antibiotiká.
Tiež sa dá spraviť aj tak, že vezmeš liek, na ktorý máš alergiu a lekárka ti odoberie krv na krvný obraz a keď budú zvýšené eozinofili znamená to, že ide o alergiu. Ale ja osobne by som neriskovala ďalšiu alergickú reakciu.
Navyše ak sa objavila u teba alergická reakcia pri požití nejakého lieku je jasné, že máš na tento liek alergiu takže vyšetrenia niesú potrebné iba ak na uistenie. Zapamätaj si názov lieku najlepšie bude ak si ho aj niekde zapíšeš a zisti si aká je hlavná zložka lieku. Pri predpisovaní liekov upozorni vždy lekárku, že máš alergiu na tento liek.

neonin

Cesnak je superný aj na varenie dokonca, super chuť. inak cesnak stimuluje pracu pečene, a ked mate 3-4 mesacny cestat od zberu tak uz vsetko z neho vyprchalo. Je to dobre prirodne antibiotikum ale nie az na tolko.

neonin

zuza... = Zuzka, no ja používam prirodné antibiotika, ak chces poradim ti napism na email a porozpravam ti o tom.

Co sa týka ockovanie pár linkov,ktoré su dost dolezite...

www.youtube.com

desat dni po zaockovani na "chripku" sa u nej vivynula dystonia.

a preco ked uteka vizera normalne, alebo ked ide dozadu?
Geste antagoniste - gestoví protijed

en.wikipedia.org

zaockujes nezaockujes?: blip.tv

www.ockovanie.org

www.youtube.com

Spravte si vlastný nazor...ale je to tak..