alergia na antibiotika?

zuza...

ahoj mira,ja som nemyslela ze jem na kg jablka a cesnak..ale uviedla som ich ako priklad,ktory kedysi ludia vo velkom vyuzivali..o zdravej vyzive mam toho vela precitaneho,ale tazsie to dodrziavat

- mira

Máš trochu skreslenú predstavu o tom, čo je to zdravé stravovanie.
Ale snahu máš.
Vôbec to nie je veľa jabĺk a cesnaku. Ten cesnak vo väčšom množstve ti môže uvoľniť kus nánosu napr. v cieve a spôsobiť upchatie.Môže tiež spôsobiť dráždenie zahlienenej dýchacej trubice na kašeľ./
Vyváženú stravu pozri i tu www.prirodnivyziva.cz

zuza...

dik RNG za rady a vysvetlenia..
ale mna boli hlavne dychacia trubica a to ma drzdi na kasel:(
toto ockovanie proti chripke,beriem len ako reklamu,aby par firiem zarobilo na ludoch a nic z toho nemaju aj tak schytaju chripku:(

RNG

co sa tyka ockovani vseobecne, od detstva som ich nenavidel(mal som skarede reakcie) a dnes mam aj ine dovody, preco sa im zasadne vyhybam. Ked som zistil, co vselico skodlive obsahuju a ako sa o nich pravdive informacie zatajuju, tak ich mam "plne zuby"
Nastastie som sa im vedel v dospelom zivote viacmenej kompletne vyhnut.

RNG

Na kasel obvykle pomoze oreganovy olej a NAC(acc na Slovensku),krore odhlienuju a zaroven potlacaju mikrobialne nakazy v hlienoch.
Ale casto je to sposobene vl;astne infekciou alebo alergiou v nose a prinosnych dutinach, kde sa vytvara privela hlienov a tie stekaju do priedusiek a pluc a tam sa doslova kazia(aspergilus pneumoniae a ine rozkladne kultury).

Na infekcie v nose a prinosnych si treba niekolkokrat denne kvapkat do nosa nieco silne antimikrobialne, ako napr koloidnu striebornu vodu alebo roztok citricidalu

Na alergie su quercitin, vitamin C, boswelin, a rozne enzymi,ako bromelain a serrapeptaza.

zuza...

tak poprve som tiez za prirodne lieciva..
ak mate skusenost poradte mi nieco na kasel ktory nechce ustupit a uz ho mam vyse 2 tyzdnov..beriem kazdy recept..
ziez sa zdravo stravujeme ako rodina a jeme co najviac jablk a cesnaku a vsetkeho co kedysi pouzivali ludia,pokial im nezacali vnucovat tabletky..
a mam jeden dotaz co hovorite na ockovanie proti chripke???

neonin

Zdravím, ja osobne som prešiel na prírodné antibiotika, ktoré nemajú ziadne neziaduce ucinky, obnovuju mikrofloru hrubeho crevo, su velmi dobre na oblicky, mocovy mechur, pohlavne organy, tak isto posilnuju imunitny system a vytvaraju T-lymfocity,a zmizla mi aj alergia, ktorú som mal,som rád , že manieco takéto postretlo v zivote. Ak by ste mali nejake otazky napistemi.:-) Dakujem.

RNG

priroda ma hrozne mnozstva obrannych latok, tj aj antibiotik. Inac by sa porusila prirodna rovnovaha a urcity mikrob, proti ktoremu by nebolo protilatky by znicil zivot na zemi alebo aspoin vyhubil vsetky rastliny a organizmy, ktore by vedel napadnut.
Tato zakladna myslienka sa ale maskuje proemyslom(zdravotnym farmaceutickym atd) ktory tvrsi, ze len ich vyrobene a patentovane latky, schvalene ako lieky su ucinne.
To je samozrejme je to zrejma loz ale s dostatkom propagandy vsade, od informacnych medii az po ucebnice pre lekarov sa im dari klamat svet.
Jedine, kde sa clovek moze dozvediet ine nazory je od tej malej skupiny lekarov(v USA napr 1.5% z lekarov), ktori tieto rozne prirodne latky, neschvalene oficialne ako liecivas, ale napriek tomui velmi ucinne, tito lekari pouzivaju v svojej praxi miesto schvalenych liekov, a to s nevidanuym uspechom. Zato su samozrejme drvivou vacsinou lekarskej komunity, medickym priemyslom a roznymi organizaciami, vcitane politickych poplatnych medickemu priemyslu prenasledovani.,
Tj nie len ze su nie oceneni, ale su doslova prenasledovani a informacie od nich potlacane kde sa len da.
Clovek sa moze viacmenej dozvediet o ich vyskume, radach na praktickeho pouzitia roznych prirodnych latok len ked si objedna ich periodika alebo knihy.
Medicky priemysel ako taky a celkove zapadna medicina je viacmenej obrovsky silny monopol na myslienky, nepripustajuci ziadne "konkurencne" nazory
Ale vdaka aspon ciastocnej demokracie sa tato "konkurencia" velmi prudko rozrasta, na stastie
Ja mam tu cest na tomto fore prinasat od tej malej skupinky lekarov informacie, ktore su mne osobne velmi uzitocne uz vyse 15 rokov, tiez mojej rodine, priatelom aj mnohym uplne neznamym, ktori sa cez toto a ine fora o tych novych prirodnych ucinnych prostriedkoch dozvie.

- mira

Zápalu pľúc sa vyhneš, ak nebudeš jesť zahlieňujúce potraviny, hlavne mlieko a mliečne výrobky, živočíšne tuky a stužené tuky, bielu múku a sladkosti, ktorá vyvolajú bakteriálnu aktivitu. Tak sa vyhneš i konzumovaniu ATB.

zuza...

ale niekdy to bez antibiotik nejde a su potrebne..nehovorim ze neskodia,ale na druhu stranu aj pomahaju..napr.zapal pluc atd si neviem predstavit vyliecit bez nich..no len ja mam tu smolu,ze mi nerobia dobre..