Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

je roaccutane antibiotikum?

jajkafr

stik
koľko máš rokov? akné nieje vždy len kozmetický problém... môže poukazovať na problém vnútorný... možno máš v tele nejaký zápal... niekedy sa tvorí akné ak máš hormonálnu poruchu, hnisavé mandle, infekciu helikobakterom pylori a mnohé iné... radšej si daj spraviť komplexné vyšetrenie a ak všetko bude negatívne potom sa rozhodni pre liečbu roaccutanom... je to liek, ktorý má strašne veľa nežiadúcich účinkov... ja som užívala a teraz užívam zas liek z tejto skupiny nižšie píšem ako som znášala liečbu navyše k tomu čo som napísala by som chcela ešte dodať že ku koncu liečby mi začali hnisať nechtové lôžka na rukách aj na nohách strašne to bolelo a nepomáhalo na to nič... po skončení liečby sa to samozrejme dalo do poriadku na vlasy som dostala vodičku od lekárky, aby sa dali dokopy.. vlasy mám však riedke naďalej aj keď už v lepšom stave ako počas liečby... 2 mesiace je však krátka doba na to, aby sa všetko zregenerovalo a teraz užívam tieto lieky zas :(
stik počula som množstvo prípadov kedy roaccutane pomohol ľuďom s akné, ale vždy si musíš uvedomiť, že je tu kopec nežiadúcich účinkov, z ktorých sa u každého vyskytne minimálne vypadávanie vlasov a suchosť pokožky... počas liečby máš pery také suché, že ti nepomôže ani balzam za týždeň som bola schopná spotrebovať celý balzám na pery, pretože pery som si každú chvíľu natierala a nepomohlo to...
takže ak nad touto liečbou uvažuješ len kvôli akné hovorím skôr nie ako áno... známa vravela, veľmi dobrá kozmetika na rôzne problémy je Mary kay ... skús možno pomôže aj tebe... lebo skús výrobky za rady La roche posay, alebo Bioderma sú to drahé produkty ale celkom dobre... držím palčeky

stik

Ahojte ja som tiež skúšala rôzne krémi pleťové vody a nič mi nepomohlo.Dozvedela som sa o ROACCUTANE že vraj to pomôže a že akne sa pominie ale čítala som že to veľmi vplýva na vlasi že po čase začnu vypadávať a preto neviem či je to tá správna liečba na akne prosím Vás poradte mi.
DAKUJEM

- mira

Vlasy sú obrazom, v akom stave máme črevné klkya močovopohlavný systém. Slabé, riedke mastné a "mokré" vlasy, suchá lúpajúca sa pokožka znamenajú, že v čreve neprebieha trávenie fyziologicky. Črevo je zahlienené, zalepené, tvoria sa toxiny. Roaccutane bráni vylučovaniu hlienov navonok, a tak tie zostávajú v tele a ukladajú sa tam, kde je to v danej situácii možné. V dutinách, pod kožou, v močovopohlavnom systéme , v cievach a inde.
Akné nie je choroba, je to len vylučovanie látok, ktoré sme v nadmernom množstve prijali a telo sa ich potrebuje zbaviť. Sú to hlavne nasýtené tuky, bielkoviny premenené na tuky, cukor, ktoré tvoria hlieny a prípadne sa zapaľujú.
Ak bránime vylučovaniu, stav sa zhoršuje, pretože sa tvoria smetiská, ktoré sú časovanou bombou.

jajkafr

ahojte ja užívam tiež retinoid Neotigason to je z tej istej skupiny ako Roaccutane... neužívam ho kvôli akné a tiež som dlho rozmýšľala či ho začnem užívať kvôli svojmu problému, ale keďže sa inak nedalo lekárka mi ho predpísala... na to ochorenie, ktoré mám mi pomohol akurát končím s liečbou z čoho sa veľmi teším :) užívala som ho od januára... počas jeho užívania sa mi objavil atopický ekzém doteraz som mala ekzém ale len kontaktný teraz to už prešlo do atopického, nemôžem používaš kadejaké krémy pretože na všetko reaguje moja pleť extrémne citlivo... jeden zlý krém a liečim ekzém asi dva týždne... okrem toho mám extrémne suchú pokožku nohy a ruky mám úplne ošúpané, nechty mám krátke a aj napriek tomu sa mi neskutočne štiepia a lámu, vlasy mi vypadávajú v chumáčoch... mala som vlnité vlasy, ktoré keď som si upravila tak mi držali teraz sú vyzerajú ako pierka riedke, suché, rozpýrené... mám strašné lupiny, suché pery a tiež kútiky, z nosa sa mi púšťa krv a v nose mám chrasty... zo začiatku som mala suché vlasy, ale teraz mi mastnejú rovnako ako pred liečbou...
čo je pozitívum je to, že som svetlej pleti, a nikdy ma neopáli... a na tieto lieky sa neodporúča opaľovať, ale keďže svieti slnko a nebudem chodiť po kanáloch alebo so slnečníkom tak som sa kus opálila a chytilo ma pekne na hnedo takže v tomto majú tieto lieky u mňa plus :)...
toto je moja skúsenosť s týmto liekom nechcem vás týmto odradiť chcem len poukázať nato, že ak to nieje veľmi súrne radšej tieto lieky neberte pretože nie každý prejde touto liečbou bez nežiadúcich účinkov... u mňa sa vyskytli takmer všetky...

RNG

Roacutane/accutane/isotretinoin je chemicka forma odvodena z vitaminu A. Kedze je to chemikalia, ktora neexistuje v prirode a telo si s nou nevie poradit obvykle, zamoruje telo a ma plno vaznych postrannych ucinkov na zdravie u znacneho mnozstva ludi.
Nema ziadne antimikrobialne, tj vcitane antibakterialne ucinky, aspon nic takeho nie je v literature uvedene.
Nuz komu stoji za to riziko poskodenia zdravia za pravdepodobnost docasneho odstranenia acni, nech to pouziva.
Ja osobne by som do tela nedal nic, co ma moze potencialne ohrozit. Ved je dost roznych doplnkov a stravy, ktorymi sa tieto problemy daju tak isto adresovat, hoci je to dlhsie trvajuci pristup nez prehltnutie pilulky.

Katka M

Môja osobná skúsenosť s roacutanom bola na s pred pár rokov skvelá, krásna pleť,síce súché pery a pokožka ale to mi nevadilo.Poviem vám pravdu, keby som vedela že teraz po 3 rokoch budem mať také problémy s vlasmi, tak tento liek nikdy neužívam.Mávala som hrivu a teraz mám jemné vlásky rýchlo mastiace a dosť vypadávajúce.Nie su zdaleka také huste a už sa mi nekučeravia.Kožná sa mi síce smiala, že vraj to nemôže byť z toho,lebo telo si to už nepamatá,ale nič íné mi nezistili.A pleť?Stále mám akné.Takže môj názor, radšej to neberte a skúste nejaké vitamíny na plet treba ich brať dlhsie a skôr pomožu.

wiwien

jasné, písali aj negatívy, ale sú tam aj pozitívy..a to nepíšem kvoli tomu, že chcem tento liek brániť alebo niečo také.no určite ho doužívam a potom uvidím.

nika1987

nie nemam s tym skusenosti len som vela krat citala negativne ucinky tohto lieku na cloveka a ti ludia to tam pisali preto, ze to naozaj zazili...
ale kludne ho uzivaj uz som dolu pisala je to kazdeho vec ako nalozi so svojim zdravim

wiwien

bingham, no ja dufam, to nebude mať vedlajšie učinky do buducna,ale na také veci ma ani nenapadlo nejako myslieť, lebo aj aj poznám ludí, čo to brali a pohodka..

bingham

Wiwien podla toho co pises si myslim....., ze si sa rozhodla velmi spravne......a chalaniska co to brali nemaju ziadne vedlajsie nasledky....a to uz je asi 5 rokov co to brali....:)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

je roaccutane antibiotikum? - Fórum - ZDRAVIE.sk