Exorcizmus

Príspevok v téme: Exorcizmus
logos

Dobrý deň,
chcel som sa tu spýtať na názor niekoho fundovaného v tomto obore, ako dnešná veda, resp. lekári ( psychológovia a psychiatri ) vysvetľujú exorcizmus, teda vyháňanie Diabla z tela povereným kňazom.

Ako lekárska veda vysvetľuje posadnutosť a či je pravda, že lekár musí odobriť kňazovi jeho následný exorcistický zákrok, ktorý by sa mal uskutočniť až po neúspechu lekára s pacientom, resp. jeho neschopnosti napraviť psychický stav pacienta.

Ďakujem za odpoveď, potešila by ma aj odpoveď človeka s MUDr. pred menom :)

michalmmm

Nejaky exorcismus a take veci je dobre si dat urobit, ak na ne verite. Vtedy to posobi ako placebo, ze proste si to date urobit a potom sa vam zacne v zivote lepsie darit, a tak. Ak tomu verite, tak si to v pohodicke urobit dajte. Inac pocul som uz od viacerych ludi, ze sa dali akoze ocistit, aj ked nie u knazov, ale u roznych jasnovidnych vestic, ktore odstranovali kliatbu a ciernu magiu a take veci. Tieto vestice vraj hovoria, ze ak mate vo svojom okoli zavistlivych a zloprajnych ludi, ktori si nezelaju, aby sa vam darilo a ktori sa tesia, ked sa vam deju zle veci, tak sa vam moze prestat darit a budu sa vam financne a ine problemy kopit jeden za druhym. Financne problemy a rozne skody na majetku, ze vam napriklad niekto podpali auto, ze vam v obchode ukradnu penazenku aj s dokladmi a platobnymi kartami a vyssou financnou hotovostou. Vtedy ide o kliatbu. Ak sa k tymto zlym veciam, cize stratam na majetku a financiach pridaju este aj zdravotne problemy, ide vraj o ciernu magiu. Takito ludia vraj casto koncia na psychiatrii, hoci su v skutocnosti celkom zdravi. Vestice tvrdia, ze tuto kliatbu a magiu dokazu odstranit a vraj v case, ked ju odstranuju, trpi ten, z koho ta magia pochadza, cize ten zloprajny a zavistlivy clovek, ktory tie zloprajne a zavistlive myslienky, ktore su vlastne tou kliatbou a magiou, adresoval na vas. Ja som poznal jednu rysavu zenu z NZ - toho casu ma 33 rokov, ktora bola psychicky tazko narusena a trpela tazkou formou sebaposkodzovania, ze si nad zachodovou misou trhala vlasy, najmenej 3x za den si za take dve hrste vlasov vytrhla. O inom ani hovorit nevedela, len jednu temu mala, ze ako sa vsetkym ludom dari, len jej sa nedari a ako su vsetci stastni, len ona je nestastna a preco vsetky jej spoluziacky sa vydali za bohatych muzov a aj deti uz maju, len ona nevie otehotniet a frajera ma chudobneho. U kamosiek a u frajera sa len tak znenazdajky zjavila vzdy len vtedy, ked chcela ist k nim na internet a ani slovo s nimi neprehovorila, len prisla, sadla si, roztvorila notebook, opytala sa na heslo a to bola aj cela komunikacia. Lebo bola lakoma si aj internet dat k sebe domov zaviest. Pritom pracovala v zahranici a mala kopu penazi nasetrenych. Ku kamaratkam sa spravala tak, ze sa ozvala len vtedy, ked nieco potrebovala a nikoho, nikoho na svete nedokazala mat uprimne rada. Ked sa jedna z jej kamosiek cudovala, preco sa jej vo financnej oblasti deje tolko zlych veci, dala sa ocistit od kliatby u jasnovidneho vestca. Rysavej zene prave v tom case niekto nabural auto, usiel z miesta cinu a ona si vsetko musela zaplatit sama. Ta kamoska mala akysi silny amulet proti kliatbe, ktory mala so sebou, ked s rysavou byvala v podnajme. Rysavej sa vtedy kazdy mesiac pokazilo auto a nestacila s nim do servisu chodit, pracu nasla len na polovicny uvazok a nie na plny a zase len rozpravala, ze sa jej financne nedari a ostatnym ze sa dari, len jej nie a nie. Ja fakt neviem, ci to s tou kliatbou moze byt pravda, ale najskor si asi myslim, ze ak tomu niekto silno veri, ze ho nejaky amulet od vestice ochrani, tak ho aj ochrani, lebo tomu veri. Ak niekto veri, ze ho vestica za peniaze ocistila od kliatby, tak sa mu aj naozaj darit zacne, lebo tomu veri. Cize ja z pohladu realistu vidim za tym len placebo, ale neodsudzujem ludi, ktori doveruju vseticiam, lebo ak naozaj veria, ze im to pomoze, tak nech to tak aj robia a som si isty, ze pokial tomu veria, ze sa im po takejto ociste zacne lepsie darit, tak sa aj zacne, lebo tomu velmi silno veria. Cize za tym vidim placebo a nic ine, ale vsak skuste to a uvidite. Inak nepoznam chlapa, co by za vesticami chodil, to skor zeny su na taketo veci, co som si vsimol.

Sára6

Preboha, ľudia, spamätajte sa!!! Čo to robíte sami so sebou, so svojou psychikou a s psychikou svojich blízkych? Všetky náboženstvá sú výplody chorých mužských mozgov, plné násilia, perverzností, zvráteností...Prečítali ste si niekedy skutočne poriadne dopodrobna bibliu, aj starý zákon? Kto z vás ešte môže veriť takému hnusu, ktorý mal byť už dávno zakázaný a jeho šíritelia stíhaní??? Nenarodili ste sa hriešni, nikto za vás sa nemusel obetovať na kríži, ste krásne ľudské bytosti, nepotrebujete nejakú svätú trojicu mužských homosexuálov a ich vyznavačov tu na zemi, aby ste nachádzali zmysel života! To, čo sa s vami deje, je práve to, že ste chorí z náboženstva, zo všetkých tých bludov, čo ste prijali do svojej psychiky od detstva, z tej tmy, v ktorej žijete! A potom je tu druhá možnosť, niekto vám ako maličkým ublížil, nemusíte si to vôbec pamätať, mohli vás rodičia alebo niekto blízky zanedbávať, prehnane kritizovať, trestať, či dokonca obchytkávať, alebo zneužívať, bunky vašeho tela si to pamätajú a človek z toho ochorie a vedomie márne hľadá vysvetlenie. To, čo takíto ľudia potrebujú, je kvalitná ženská psychoterapeutka, najlepšie niekto, kto sám prešiel niečím ťažším v živote a má mnohé školenia a semináre, ako bezpečne a s láskou viesť takúto psychoterapiu s klientmi, hľadajte pomoc u lekárov, nie u kňazov, ktorí sú sami mentálne najochorenejší, z toho, čomu celý život veria a čím toxicky infikujú ďaľších naivných ľudí a hlavne deti! Začnite pestovať zdravú sebelásku, ste kompletní, dokonalí a krásni bez vášho ježiša, nepotrebujete nič takéhoto, aby ste mohli žiť!

lentakpisem

Mna by celkom zaujimalo pri exorcizme, ze ci si duchovia vyberaju ludi podla vierovyznania alebo ci robia inu napr. regionalnu selekciu. Neviem, ci by sa moslim velmi tesil z katolickeho knaza alebo ako nechapavo by na neho pozeral hinduista, a este ako nechapavo by na katolickeho knaza pozeral hinduisticky duch v posadnutom....

Ludia nie su posadnuti duchmi ale sami sebou.

matoooo1111

vie mi niekto povedat ci je normalne po exorcizme zazivattaketo stavy? toho exorcistu jej odporucili aj psichyatri aj domaci farar ja ked som prvykrat pocul kde ju chce ocino zobrat tak som bol stoho zhrozeny myslol som ze je to len vjej hlave a exorcizmus som povazoval za vymysel vhodny hororov ale moje myslenie sa zmenil o 360stupnov

matoooo1111

mam 22 rokov a priatelku co ma len 16 rokov a prednecelim tizdnom bola na exorcizme. neviem ci to pomohlo aale ten farar jej vraj povedal ze uz by to malo bytdobre no stale ma problem nedokaze ist do kostola ani citat pismo svate ako jej kazal lebo sa jej hned zhorsi stav a dnes mala aj strasne javenie po ktorom sa chcela aj porezat :( vraj ten farar povedal ze vratit sa moze az po mesiaci dovtedy je mozne ze sa to bude branit no ja sa onu hrozne bojim odkedy som snou tak verim na taketo veci doteraz som sa sniecim takym nestretol myslel som ze je to len v jej psichyke no ked spala som sa prinej potichu zacal modlit a zbadal som ze ju normalne zacalo triast ked som prestal tak ju to preslo dufam ze jej pomoze ked tam pojde este raz. mala dlheroky problemy ktore riesili psicyatri ale neuspesne nic nezaberalo ziadna liecba ani po rokoch no so svatim pismom a kostolom ma problem az od exorcizmu akobi to vazne nieco chcelo snej dostat co sa teraz brani
vraj sa na tom exorcizmevobec nevedela ovladat ze to este nezazila s farara sa celi cas smiala a pocas toho obradu bola ako nepricetna normalne mala zachvaty a potom ako to fararukoncil vraj pocitila uplnu ulavupreto aj ona myslela ze je uz dobre no neviem ci to nepomohlo alebo to este lenbojuje snou alebosa to znovuvratilo.

knaja

Dakujem, aj ja tebe a vsetkym aj logos. Aj nedavno v rodine, to boli muky doslova a strach, lebo ublizoval cez rodinneho najblizsieho pribuzneho, ale modlitby pomahaju a zacina sa vsetko pomalicky davat do poriadku, aj ked stale som v strehu. Neboha moja dobra suseda mi vravela, ze ak budem verit, ze to dopadne dobre, tak dopadne. To som nepisala, ako som cakala syna a bola som na zaciatku velmi nachladnuta, ze som brala velmi silne atb a uz som tusila, ze cakam babatko. Vraj interupcia, ze moze byt chore, ak chcem. No samozrejme, ze som nechcela za ziadnu cenu. Aj jeden pribuzny-rodina rodiny :)) a dokonca lekar a primar v jednej nemocnici, ze interupciu a co si myslis, ze sa nakoniec stalo?? Syn sa narodil zdravy, dnes je dospely cerstvy maturant a ten primar sam odpadol, ked vysetroval pacienta, mal infarkt a uz mu ani kolegovia nepomohli. Tak to som ti napisala na povzbudenie. On si svojich vzdy ochrani.

Shejla

Mala si tazky zivot.Ja som si hovorila preco ja mam take problemy..ale potom som si povedala ,ze vsetko zle je na nieco dobre :) Nasu rodinu to tak spojilo .Tebe prajem aby sa ti darilo a aby si bola stastna :)

knaja

Shejla, ty sa pozeraj hlavne dopredu a povedz si kazdy den, ze dost, chcem zit inak. Pozri si rusky film Ostrov alebo Filip Neri. Hadaj, kto chce, aby si sa bala?? Hlavne hlad dopredu. Najdi si dobreho spovednika. Ja som sa trapila nad problemami v rodine a sem tam som si zacala ublizovat a vyhladala som toho knaza a som tam dodnes. Moj oco spachal samovrazdu a jeho mama zomrela dost mlada, lebo robila okultiznus a zblaznila sa z toho. Nikdy som neverila, nebola som k tomu vedena a nieco vacsie ma obratilo po otcovej smrti, nedalo sa tomu branit a dnes som stastna a slobodna. Ani trochu nelutujem, ze sa tak stalo. Ak lutujem, tak len to, ze padam ale aj vstavam, zatial mam tu silu. A zazila som si toho az az. Nemysli na to, ale zi pritomnost.

Shejla

Knaja no tak ak ti to pomohlo bud len rada ,vzdy lepsie ako zazit exorcizmus :) Mne to nepomahalo lebo ja som sa trapila 2 roky a mala som uz tretie štadium..uz som to mala horsie lebo to uz bolo vo mne a toho sa bolo tazko zbavit...Ale som rada ze sa to podarilo no a teraz si musim na vela veci davat pozor..vies stale ostava ten strach ze sa to vrati...