Exorcizmus

Príspevok v téme: Exorcizmus
logos

Dobrý deň,
chcel som sa tu spýtať na názor niekoho fundovaného v tomto obore, ako dnešná veda, resp. lekári ( psychológovia a psychiatri ) vysvetľujú exorcizmus, teda vyháňanie Diabla z tela povereným kňazom.

Ako lekárska veda vysvetľuje posadnutosť a či je pravda, že lekár musí odobriť kňazovi jeho následný exorcistický zákrok, ktorý by sa mal uskutočniť až po neúspechu lekára s pacientom, resp. jeho neschopnosti napraviť psychický stav pacienta.

Ďakujem za odpoveď, potešila by ma aj odpoveď človeka s MUDr. pred menom :)

moja.šifra

Clovek je najzranitelnejsi zo vsetkych stvoreni v ociach niecoho zleho "velkeho"predstavuje idealnu obet lebo on jediny ma vedomie paradoxne ma najvacsie sance na prezitie prave v tych "katastrofach" ktore si sposobil a vymyslel on sam okrem toho musi znasat nepriaznive vplyvy neviditelnych sil
cim vacsmi sa clovek vzdaluje od zvierat a od divosskeho stavu tym vacsmi potrebuje "utulok akusi ulitu" od duchovnych fyzickych elektrickych a magnetickych sil

Ján111

Na základe toho, čo o tom viem, ide pri exorcizme o to, aby sa mozog vybičoval do určitého tranzu, pri ktorom je schopný sám odstrániť to, čo ho ťaží.

Jan111

Ja sa poznám s jedným staručkým exorcistom a ten mi zo svojej cca. 50 ročnej praxe povedal, že len málokedy ide skutočne o posadnutosť démonom, väčšinou ide o negatívne energie. Asi toľko k téme. A čo sa týka posudku psychológa, ťažko to môže posúdiť, keď tie veci nevníma a nevie povedať, či v tom človeku niečo je alebo nie je. To vie a vidí len exorcista, česť výnimkám (podľa mňa žiadne). Skôr povie, že tam nič nie je a má pacienta:DDD Skôr by som najprv zašiel za exorcistom a nie za psychiatrom, ak by som mal podozrenie, že vo mne niečo je. Hlava neslúži len na to, aby nám nenapršalo do krku:D

Gerbil

Lekár síce nie som, no dúfam, že moja rada niekomu i tak pomôže:
Pred zapojením exorcistu do situácie by sa mal na pacienta rozhodne pozrieť lekár! Bez odbornej, dôkladnej a podloženej diagnózy neradno skôr nič podnikať.
Posadnutie zlými duchmi a entitami (súhrne sa im zvykne hovoriť "diabol") existuje, no ani zďaleka nie každý prípad šialenstva alebo iného javu sa rovná posadnutiu.

Vyháňanie a všeobecne všetky manipulácie na rovine spirituálnej (astrálnej v našom prípade) sa dejú formou myšlienok. Sila myšlienka je neobmedzená a neradno ju podceňovať. Ak by ju teda exorcista aplikoval v nevhodnej situácie, keď vôbec nejde o posadnutie, mohol by dokonca spôsobiť vážnejšie dôsledky, ktoré sa nemusia hneď prejaviť.

Lenka 233

Ja poznám jedného exorcistu, ale nie je to kňaz. Zaoberá sa odstraňovaním temných síl a mágie. Odstraňuje aj posadnutie. www.novacesta.sk

logos

To, že lekárska veda také niečo ani nepredpokladá je jasné.
Zaujíma ma však tá pasáž, kde sa hovorí o tom, ak lekár nevie diagnostikovať ( a tým vlastne aj vyliečiť ) žiadnu známu psychickú poruchu u postihnutého ( posadnutého ), príde na radu kňaz, ktorý môže zasiahnuť až po odobrení lekárom.

Mne sa toto vôbec nechce zdať.
Za prvé, neverím tomu, že by lekár proste nevedel čo je s pacientom a len tak by povedal, ja neviem čo mám robiť, ako ho vyliečiť.
A za druhé pochybujem, že by ho po tomto svojom usúdení "dal" do rúk kňazovi, aby ho vyliečil on.

ing.waa

ked mlady xalani vyvolavali satana taq on vstupil do jedneho snich a ti co tam boli snim museli citat ocenas odzadu..atd

sob rudolf

Myslím, že exorcismus vôbec nesúvisí s faktom, či veríte, alebo neveríte v diabla. Stačí, keď on verí vo vás a stavte sa, že verí. Tak ako Boh, našťastie.

slobodna

Ja k exorcizmu nemám pozitívny postoj :-(
Podľa mňa ho kedysi kňazi zneužívali. Každého, kto bol vzpurný a nebol pokorný, označili ako posadnutého diablom a doslovne sa snažili z neho diabla vytrieskať. Verím na mimozmyslové veci ale niečomu takémuto neverím, ale to bude spôsobené tým, že neverím cirkvi a ich metódam. Najprv si pozrite ako sa to robí, ak máte tú možnosť a zistíte, že táto metóda je viac než chorá, že kňaz z vás nielenže vytrieska diabla ale aj samotnú dušu. Myslím, že dnes je oveľa viac rozumných možností a nemyslím tým lekárov.

doubledog

dnesna veda v ziadneho diabla neveri, preto vyhananie diabla nemoze nijak vysvetlovat
teda lepsie povedane, posadnutost interpretuje ako dusevnu poruchu, sposobenu "prirodzenymi" pricinami