Exorcizmus

Príspevok v téme: Exorcizmus
logos

Dobrý deň,
chcel som sa tu spýtať na názor niekoho fundovaného v tomto obore, ako dnešná veda, resp. lekári ( psychológovia a psychiatri ) vysvetľujú exorcizmus, teda vyháňanie Diabla z tela povereným kňazom.

Ako lekárska veda vysvetľuje posadnutosť a či je pravda, že lekár musí odobriť kňazovi jeho následný exorcistický zákrok, ktorý by sa mal uskutočniť až po neúspechu lekára s pacientom, resp. jeho neschopnosti napraviť psychický stav pacienta.

Ďakujem za odpoveď, potešila by ma aj odpoveď človeka s MUDr. pred menom :)

logos

chcelbysom : Nepoznám takého človeka, ja v to neverím, môžem ti poslať akurát video, kde akože prebieha vyháňanie Diabla :
www.youtube.com

logos

marka : To je za predpokladu, že je niekto veriaci, ale ak je neveriaci ?
Vtedy "posadnutie" musí byť vnímané inak.

mar/ka

Clovek ma telo, psychiku a dusu. Ak si veriaci, tak urcite vnimas tieto tri roviny. Telo liecia lekari, psychyku psychiatri a psychologovia a dusu lieci Boh cez knaza. Agresivitu u cloveka nesposobuje zakonite nejake posadnutie. Ak je vsak nan podozrenie, exorcista by mal poziadat o vylucenie psychickej poruchy odbornikov. Posadnutie je v rovine duchovnej preto Ti to ziaden MUDr. vedecky nevysvetli, tak ako Ti nevysvetli existenciu Boha, ci diabla.