Velka bolest pri menstruacii

Príspevok v téme: Velka bolest pri menstruacii
kristinkaa

prosim vas poradte mi.som zufala.mam iba 15 rokov a neznesitelne bolesti pri menstruacii.bola som pri gynekologicky powedala ze mam brat pred kazdou menstruaciou kvapky Algifen a odporucila ma ku ortopedovi.mam krivu chrbticu vraj mozno preto mam bolesti no neurcili presne co mi vlastne je.Tie Algifen kvapky mi nepomahaju.davam si pichat Algifen alebo Novalgin injekcie no uz ani tie nepomahaju.je to naozaj neznesitelna bolest a v tu chvilu sa zvijam w krcoch na zemi uz som sa aj omylom predavkowala ..zmiesala som alkohol(to wraj pomaha) s kwapkami a odpadla som.co mam robit aby ma to konecne preslo alebo aspon sa mi zmiernilo bolest?mam ist do nemocnici na infuzie?alebo co mam robit?este som chcela povedat ze ta bolest je intenzivna v prvy den menstruacie v druhy den trosku menej ale tiez a boli ma chrbat v dolnych miestach tak isto brucho a cele nohy dokonca az chodidla.prosim o radu a vopred velmi pekne dakujem.

Kristisvan

Ahojte ja som Kristína menštruacia mi začala už v 10 rokoch.Mám tažké bolesti chce sa mi zvracať boli ma chrbát...nemôžem vstať vôbec s postelr ale dala som si horuci kúpeľ aspoň tak na 10-20min a po sprche som utekala rýchlo do postele a dala som si horucí obklad ale vôbec mi to nepomáha....Ale čo viem ja tak to je že vám pomôže na 100% aulin ak pôjdete ku svojej lekárke tak ona vám da predpis a určite ho vyskušajteee dufam že vám to pomôžee ahojte

Elmuco

Mám 13 rokov. Svoju prvú menštruáciu som dostala v 10tich.
Prvý krát to nebolo nič. Žiadna bolesť.
Avšak teraz len ležím, plačem a Skrúcam sa na posteli.
Je to neznesiteľné..
Nič mi nepomáha.
Asi môžem byť len rada, že sa to deje len prvý a posledný deň.

laskava

Ahojte,mam 14 rokov ked mam menstruaciu velmi ma boli brucho,nohy,chrbat,a dokonca aj zvraciam,, pouzivam nato niekedy ibuprofen ket periem jednu tabletku vobec my nepomaha a ket beriem dve trosku my pomaha tak na hodinku ale ja casto ked mam mestruaciu ked potrebuje tabletki tak mamka ide my kupit take tabletki co su presne nato a to my velmi pomahaju a dufam ze aj vam to pomoze ,, volaju sa feminax papier je taki ruzovi a nakreslene je tam brucho ,, tabletki su bordove ... tak ahoj duufam ze vam to pomoze

Adek

Ahojte..mam 13r mam dost velke bolesti zaludka a chrbtice skusala som us vseli ake tabletky ale nic mi nepomaha dokonca som skusala aj algifenove kvapky ale nic mi nepomaha

Adek

Ahojte..mam 13r mam dost velke bolesti zaludka a chrbtice skusala som us vseli ake tabletky ale nic mi nepomaha dokonca som skusala aj algifenove kvapky ale nic mi nepomaha

peta132

Ahoj. Ja mam len 13 ale tiez mam takr silne bolesti. Tiez uz nwm co mam robit. Vsetko ma vtedy boli a hlavne aj chrbat (nemam krivu chrbticu). Mne nepomaha tiez nic ani panadol, paralen, ibalgin, nospa... minule om si vsetky tieto tabletky dla skoro vsetky naraz(5 min. intervaly) pomohlo zo nachvilu ale potom mi bolo este horsie. Dokonca som aj zvracala. S mamou sme sli k doktorke a tiez nam ofporucili tie kvapky co tebe. Ale mne nezaberali ani odzaciatku. Uz vazne nwm co by mohlo pomoct. :-(

Dr_Darcy

Ahoj - poznám také stavy, mala som problém práve preto, že v práci Ti nikto nebude tolerovať 1-2dni dovolenky každý alebo každý druhý mesiac a ženy ktoré to nepoznajú - sa tvária ako keby sme to fingovali ako nejaké trápne hysterky :(

... mne paradoxne pomohlo o číslo zväčšiť tampón - z normálu som išla na tzv. "4kvapkový". Lekárka (nenadšená že používam tampóny) mi vysvetlila - teraz píšem veľmi zjednodušene:
že o číslo väčší tampón mi zrejme "podoprie ťažkú a silno prekrvenú maternicu a tá má podperu a bolí menej..".
A čuduj sa svete - bolesti síce mám, ale ani sa nedajú porovnať s tým peklom predtým. Je mi dobre a niečo také že ráno cestovať hodinu do práce, chodiť, riešiť, pracovať - to sa nedalo, proste som len ležala v kŕčoch a trpela - teraz? sem-tam ma niečo pichne, ale som OK, fungujem ako bežne. A druhá vec je, 2 - 3 dni pred menštruáciou:
nepijem kávu a jem viac ovocia, najmä hurmikaki, avokádo, menej mäsa ale za to hydinovo-zeleninový vývar. Samozrejme som začala dodržiavať pitný režim. A malý zázrak pre mňa: červený grep, krásne vyzretý - dopujem sa nim aj týždeň pred...