Velka bolest pri menstruacii

Príspevok v téme: Velka bolest pri menstruacii
kristinkaa

prosim vas poradte mi.som zufala.mam iba 15 rokov a neznesitelne bolesti pri menstruacii.bola som pri gynekologicky powedala ze mam brat pred kazdou menstruaciou kvapky Algifen a odporucila ma ku ortopedovi.mam krivu chrbticu vraj mozno preto mam bolesti no neurcili presne co mi vlastne je.Tie Algifen kvapky mi nepomahaju.davam si pichat Algifen alebo Novalgin injekcie no uz ani tie nepomahaju.je to naozaj neznesitelna bolest a v tu chvilu sa zvijam w krcoch na zemi uz som sa aj omylom predavkowala ..zmiesala som alkohol(to wraj pomaha) s kwapkami a odpadla som.co mam robit aby ma to konecne preslo alebo aspon sa mi zmiernilo bolest?mam ist do nemocnici na infuzie?alebo co mam robit?este som chcela povedat ze ta bolest je intenzivna v prvy den menstruacie v druhy den trosku menej ale tiez a boli ma chrbat v dolnych miestach tak isto brucho a cele nohy dokonca az chodidla.prosim o radu a vopred velmi pekne dakujem.

malinka4623

kamarátka chcela ist gynekologovi lebo mala nejaké problémy myslím s tým ze mala bolesti alebo co jej presne bolo ale mamicka jej poradila nasla asi v knizke skus este toto: týzden pred menstruáciou si rob denne caj z jednej hlávky nechtíka lekárskeho tato kvetinka je výhodou ze sa moze pit aj dlhodobo, kamoske to zabralo, ale nezabudni myslím aby mal caj ucinky je najlepsie ho pit nesladený a bez citrodeka.

watermelon

ale da sa mat bezbolestne menstruacie, ale na to treba zmenit stravu.
tiez som dakedy mala strasne bolesti a potom som presla na surovu rastlinnu stravu a bolesti nikde a intenzita krvacania sa krasne znizila. hlavne pred kramami a pocas nich nejest tuky a jest obrovske mnozstvo ovocia. plus pit cerstvo vytlaceny pomarancovy dzus.

jajkafr

Annu
bolesti pri menštruácii sa nedá nejak extra predísť... na ženských čajoch píšu že zaberajú pri bolestivej menštruácii, pri zápaloch a tiež pri nepravidelnom cykle môžeš to vyskúšať... cez menštruáciu dávať teplé obklady na brucho
no a neznesiteľnú bolesť môžeš zmierňovať kombináciou analgetík a spazmolitík napr. Algifen, alebo Novalgin, Ibalgin, Aulin...(niektorí z týchto) + Nospa
analgetikum ti zaberie od bolesti a spazmolitikum ti zmierní bolesť tým, že sa hladké svalstvo nebude tak veľmi sťahovať čo sa deje pri menštruácii aby sa vypudila krv z maternice...

Anuu

Ahojte potrebovala by som od vás jednú veľkú radu. Každý mesiac dostávam menštruáciu o týždeň skôr ako by som mala. V prvý deň mám veľmi veľké bolesti a ostatné dni už len také mierne ale stále to dosť bolí. Chodím v dlhších tričkách a dávam si pozor aby som sa nenachladila. Neviem či má na môj cyklus vplyv aj to že som bola chudokrvná. Teraz je to už v poriadku ale zasa mi zistili celiakiu. Som na bezlebkovej diéte a schudla som asi tak 5 kg. Má to nejaký vplyv na bolesti? Chcela by som od vás radu ako predísť týmto bolestiam. Hlavne bez liekov. Neviem či sa to dá nejakou zmenou jedla alebo nejakými cvičeniami.

Za radu vám vopred ďakujem :D

aluska

s tym vapnikom je to pravda...ked telo nema dostatok vapnika, svaly maju tendenciu k nadmernej aktivite, to znamena vacsie stahovanie svalov...cim viac stahovania, tym viac bolesti

hqw

zevraj bolesti su ked je nedostatok vapnika v tele, ja som ho preto tento mesiac beriem a uvidime ci budu bolesti mensie

akve

Ahoj,
skúšala si už výrobky od Foreveru? Veľmi dobrý je Aloe Berry Nectar, mne to tiež zmiernilo bolesti, ale ja to pijem už dlhodobo. Tiež by som ti mohla odporučiť výživové doplnky Arctic Sea a Forever Royal Jelly - včeliu materskú kašičku.

aduliena

Ja som vždy mávala bolestivú menštruáciu, hlavne prvé dva dni. Niekedy som ani do školy nemohla ísť. Postupne vekom mi tie bolesti takmer úplne zmizli. Teraz sú len také slabšie, ktoré sa dajú vydržať a pomáha mi na ne teplá sprcha... Možno aj tebe postupom času bolesti prejdú ešte pred pôrodom... :o)