štítna žlaza

Príspevok v téme: štítna žlaza
nanina

Ahoj, chcela by som sa poradiť čo může sposobuje moje problémy.Mám neustáli pocit tlaku v oblasti krku,asi pred 3 mesiacmi mi zistili zníženú funkciu šž a beriem euthyrox.Nejaký čas som mala pokoj ale v poslednej dobe je to zasa spať.Mám pocit aj zdurených uzlín a myslím si že to na mne aj vidieť,hoci každý tvrdí že nie je.Mám problémy aj pri prehltaní stále ma to núti prehltať sliny.Može to byť iba zápal hrdla alebo tá šž alebo niečo horšie. Moj stav sa zhoršuje aj pri najmenšom strese.Nevie mi niekto poradiť?

kaciatko7

nanina, jod sa nachadza napr. v morskych riasach. v jodidovanej soli je vsak jod nevhodny, anorganicky. najlepsie si zadovazit jodovu tinkturu, skus sa popytat v lekarni, vola sa to Lugol, ak sa nemylim.

nanina

Ešte by som chcela vedieť v ktorých potravinách sa jód nachádza vo zvýšenej forme,okrem už spomínaného tekvicového oleja-mimochodom ten som si dnes kúpila a neviem či ho mám používať tepelne upravený alebo za studena a aká by mala byť jeho jednorazová dávka.

nanina

Ja nikoho za vedomosti strielať nebudem, ale nerada by som tu uvádzala svoju adresu. Takže by som chcela to riešenie nájsť tu na tomto fóre.mamia:kontrolu mi dal až o 9 mesiacov,čo sa mi zdá tiež dosť vela,asi tam budem musieť zájsť.Sono mi robil pri prvej prehliadke a zistil mi že mám na šž nejaký hrubozrnnejší parenchým,nevie niekto čo to znamená?A ešte jedna vec ,alergické problémy mi začali ešte predtým než som začala užívať euthyrox

RNG

co tak skusit brat jod.
Tema bezala mnohokrat a dnes uz zrejme vedia viacere lekarne namiesat jodovu tinkturu(znova, lebo kedysi sa to velmi pouzivalo)

neonin

Denz,

Za vojny si nepočul také niečo,nehovor všetko čo vies, este by zistili ze vies privela, a viac nez ostatný, a odstreli by ta?...

mamia

nanina, pri liecbe sz by si mala mat pravidelne polrocne kontroly, ked sa necitis po styroch mesiacoch dobre a mas tieto pocity, navstiv cimskor svojho endokrinologa a popros aj o sonograficke vysetrenie (ktore ti dufam bolo urobene aj pri prvom vys.)

neonin

Nanina, ta alergia spolu určite suvisi, organizmus treba brat ako celok. euthyrox - steroidy, precítajte si neziaduce ucinky lieku, niektoré vase prejavy tam su popisane, ako som aj cital na inych forach. Liecba áno, no súhlasím s Ivka 1, treba prírodné hormony nie umele, to vám mohlo uskodit a vytvoriť alergiu. Ja ked som bral antibiotika, vytvorila sa mi alergia na teplo. Uz som sa vyliecil, napíste mi odkial ste prosím,mám pre vás riesenie.

nanina

Ivka1, nedarí sa mi odoslať mail.Takže dozvedela som sa že na obnovu funkcie šž pomáha tekvicový olej. Je to pravda? Kde sa dá kúpiť?Tiež mi vravela sesternica že ochorenie šž sa zhoršuje v zimnom obdobý a že by mi mali upraviť dávky euthyroxu. Mám sa tiež hlásiť u krčného či to nie je niečo iné než šž. Dúfam že nie.

Ivka 1

Nanina cinnost stitnej zlazy sa da ovplyvnit prirodnymi produktami ako su vceli pel,produkt z morskych rias s obsahom jodu Kelp,... Velmi pomaha aj cervena datelina,ktora vplyva na hormonalnu cinnost.Da sa upravit zvysena a aj znizena cinnost sz,postupne tak, ze Vam lekar navrhne najprv znizit davky Euthyroxu a nakoniec ho mozete vysadit uplne. Viac info na maile , ozvite sa ak budete chciet: siveta@orrangemail.sk