Kožná choroba s ktorou si neviem dať rady

Príspevok v téme: Kožná choroba s ktorou si neviem dať rady
Cleuska1

Dobrý deň, prosím Vás o radu ohľadom môjho 14-mesačného synčeka. Naša pani doktorka nevie o čo sa jedná a len typuje liečbu. Na začiatok musím podotknúť že jeho tatino pochádza z Nigérie. Takže Maťko má aj na jednej aj na druhej ruke dva biele fľaky, ktoré doposiaľ nemal a na koži sa mu vyhadzujú vyrážky typu akokeby sa popálil alebo akokeby ste mu škrkli zápalkou po koži, lenže tieto vyrážky sa objavia a potom opať ukážu na inej časti tela. A veľmi ho svrbia ani nespáva v noci dobre. Keď mal 4 týždne mal nábeh na atopický ekzém, ktorý sa mu potom vyhodil ešte jeen krát asi tak pred troma mesiacmi, dali sme naň krém ako predtým a zmizol, ale toto je kožné ochorenie iného typu. Prosím Vás o radu. Ďakujeme

Cleuska1

Mirka dakujeme ... prosim ta a o aky mliecny hlien sa jedna? to je z mliecka? este stale kojim, ale do jedal pridavam mlieko a maťkovi tiez robim kase, mam mlieko vynechat?
A mirka inak odmalicka Maťko trpi soplikmi, boli sme aj u krcnej, ale ta nam vypisala nasonex, ktory nam drazdil sliznicu a sposobil krvacanie.
Maťkovi zasadne nedavam sladkosti, iba ovocie, mala by som ho vynechat zo stravy, ale potom sa obavam ci Maťko bude mať dostatotocny prisun vitaminov ...
Dakujeme velmi pekne za rady vazim si ich ...

Cleuska1

RNG dakujem Vam velmi pekne za radu, urcite sa pojdeme dat vypisat ku dermatologicke ...
pediatricka nam vypisala Xyzal po ktorom cervene vyrazky ustupili a tiez biele skvrny natierat calciovou mastickou a nutrilon B, co si o tom myslite?... ja si myslim tiez, ze Maťko ma nedostatok zinku, lebo na nechtikoch ma biele skvrny a ja ako mala som ich mavala pri nedostatku zinka, ale pediatricka mi povedala, ze u takych malych deti to nemoze byt mozne, je to pravda? Dakujeme

RNG

Vyrazky su znakom, ze
telo nevie nieco spracovat a snazi sa to vyhodit,
alebo ze sa mu dostavaju nejake infekcie na kozi dovnutra tela,
alebo ze ma v tele nejaku infekciu, ktora sa takto prejavuje(napr rozne virusy, ako herpesove HSV1 a 2, alebo niektora "odroda" varicela zoster, kvasne a plesnove infekcie a podobne

Kazdu z tychto pricin treba adresovat prislusne.

Zamorenie v tele zastavit zmenou diety a cistenim tela enzymami

Infekcie na kozi sa daju potlacit roznymi antimikrobialnymi, napr kokosovym olejom s pridanymi niekolkymi kvapkami citricidalu alebo inych antimikrobialnych,
pripadne plesne a
kvasne nakazy v crevach potlacit protikandidovymi prostriedkami a nasadit v crevach probiotika na zvysenie celkovej imunitu tela(najme ked pouzival niekedy antibiotika je to velmi pravdepobne)

Nuz a na virusove treba zvysovat viralnu imunitu(selen, zinok vitamin C atd, pozri na temu
-odkaz odstránený-

Flaky na tele=vitiligo su dost pravdepodobne nasledky viacerych viralnych nakaz, ktore niektori nosia v tele, zatial je to dost neznama vec, hoci na svete sa to dost vyskytuje

- mira

Maťko má dýchacie ústrojenstvo zanesené mliečnym hlienom, prípadne hlienom z bielej múky. Tie červené vyrážky poukazujú na miestne zápaly, ktoré podporuje cukor, ovocie.
Maťkovi dávaj obilné kaše z celozrnných obilnín, to je základ stravy a k tomu zeleninu a trochu strukovín, kvalitného nerafinovaného oleja alebo semienok.
Tie biele fľaky sa odstraňujú dlho, svrbiace červené by mali zmiznúť niekoľko dní po vynechaní sladkostí.
Na urýchlenie regenerácie tráviaceho systému môžeš používať do kaší alebo polievok škrob kuzu, ktorý dostaneš v bioobchodoch. Je bez výraznej chuti, ale účinný.