Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vysoky pulz (tlak v poriadku a som mlada)

Príspevok v téme: Vysoky pulz (tlak v poriadku a som mlada)
alekssa

Ahoj,
velmi ma znepokojuje pulz (tlak mam v poriadku. Byva skor nizsi ako vyssi, ale je ideal). Zmerala som si ho 2x a vyslo mi 92 a 93. Nemam rada, ked sa meriam, trocha ma to znervoznuje, ale aj ked si chytim tep, citim, ze mi bije dost rychlo. Teraz som z toho strasne znepokojena a bojim sa, ze ked si ho odmeriam trebars aj zajtra, bude este vyssi. Mam 23, prave preto ma z toho chyta uzkost, nieze by som bola hypochodricka, ale 23 a taky pulz?. Pritom nejem nejako nezdravo. Mastne jedla takmer nejem vobec. Sladkosti rada, ale obmedzujem. Jem tak bezne... snazim sa zdravsie, aj ked dnes uz ani nevieme, co je zdrave a co nie, takze jedno.
Nesportujem sice, nikdy som neholdovala sportu, ale kazdy tyzden si dam aspon 2x do tyzdna hodinku aktivneho tanca v izbe a riadne sa vyskacem. Poprechadzam vonku tiez.
Vie mi niekto povedat ako znizovat pulz a co robit preto, aby sa udrzal na hladine blizkej normalu?
Svoj pulz som si zacala merat vlastne preto, lebo moja mamka ho mala vysoky a stresovala, a ja pre nu tiez, tak som myslela, ze je masinka pokazena, ale asi nebude.
Jej vysiel raz pulz 90, inokedy 122 (aj pocitovala, ze jej srdce priserne busi, preto si ho zmerala). Skace jej kazdy den.
Poradte prosim.

Natalie7788

Ty sa tu desíš z toho že maš 23 a pulz 93, ja som si naposledy merala dnes a puls som mala 119 a potom 106 a to mám 17 rokov, mala som už pred rokmi niake problemy brala som Coronal pol roka ktory mi bol predpísaný od Kardiologa a idem k nemu zase...

Natalie7788

Ty sa tu desíš z toho že maš 23 a pulz 93, ja som si naposledy merala dnes a puls som mala 119 a potom 106 a to mám 17 rokov, mala som už pred rokmi niake problemy brala som Coronal pol roka ktory mi bol predpísaný od Kardiologa a idem k nemu zase...

alekssa

Neonin, helicid a gingio myslim pomimo tych klbovych liekov...
A to slovo po 100 metroch malo byt "zadychana". Pardon, za preklep.
Uvitam nejake tvoje napady. Alebo ak mi vie niekto odporucit, co robit, co jest... Aby sa pulz trocha napravil, lebo veru uz sa bojim aj infakrtu za par rokov.
Vravi sa, ze kazdy z nas dostal do vienka rovnaky pocet uderov srdca, len to niekeoho pretlcie rychlejsie. No ak mne tlcie v priemere 95 a inemu pekne 55, tak ja zomriem velmi skoro!! Pomoooc :(

alekssa

Ahojte, no ja som si ten tlak merala v pokoji, nevyvijala som ziadnu aktivitu predtym, takze som bola v stave pokoja.
Pijem dost, si myslim, ved mam aj problem, ze kazdu hodinu beham na zachod :-P. To je moj druhy domov. Ustavicne mam pri sebe pohar s vodou, takzde denne tie 2-3 litre vypijem. Aj ked je pravda, ze sa mi niekedy stane, ze cely den nepijem a potom naraz pijem strasne vela, lebo sa citim ako vyschnuta.
Pred chvilou som si merala tlak znova a mam ho 98!!!!
Ved to nie je normalne, moja mamka mala dnes rano 86, cize rapidne zlepsenie. Lenze mne sa zda, ze to srdce mi ozaj tlcie rychlo, ked si chytim tep, na tych 90 uderov mi to aj vychadza.

Neonin,nechapem...cievy precistit ako? Mam doma nejaky cievny caj, ale cievy nemam mat od coho zanesene, uz aj vzhladom veku... Tie mam praveze mamka viac problemove, pretoze ich ma zanesene.
Neonin, uzivam iba Aerius (na celorocnu nadchu a zapchaty nos s hlienmi) a sprej do nosa Avamys. Ine neberiem... iba prilezitostne ako acylpyrin.
Moja mama berie nejake lieky, avsak neviem ich nazvy...su to nejake na klby (ale to su take special tusim...taky bio produkt, ci nieco take...viem, ze to vonia od ryb...proste je to na baze prirody?)... mozno helicid a gingio?
Nvm, ona je taka "troska" z casti, ak chapes, a viem, ze taka budem aj ja, lebo som cela po nej. Ma 49, ale vek by jej nikto nikdy neuhadol, vypada neuveritelne mlado, stale sa usmieva, ale po 100 metroch sa uz stazuje, ze je zachydana (kardio pred polrokom bolo ok) a ze ju bolia klby :-/.

Gregor

Při nedostatku hořčíku dochází k vzestupu vnitrobuněčného obsahu vápníku a k následné poruše srdečního rytmu. Asi takto by som začal a čo robím ja: Každý deň, ráno po raňajkách a večer pred spaním 25ml.(štamperlík) magnézia /horčíka/ vo forme koncentrátu z prírodnej liečivej vody Zaječická horká, k vyrovnaniu rovnováhy vápnika a horčíka v tele. To je 252mg magnézia. Dennú dávku Zajčickej horkej a ani ďalšieho magnézia nenavršovať nič neurýchľovať. Využívať vitamín D /slnko/. Zaječická horká sa užíva dlhodobo, nie je návyková, znáša ju dobre aj najcitlivejší organizmus. Nie je nevhodná k pitnému režimu. Magnézium tak tiež podporuje liečbu stresu, nervozity ...... atd. a napomáha v ďalších činnostiach v organizme ako trávenie, nadúvanie .....atd. Viacej o význame magnézia pre organizmus na: www. darius.cz , ikona: archeus., ikona: léky, ikona horčík 2. Zakúpiť sa dá v potravinách /len v niektorých/ lekárne, zdravienky, h-nova , a-b-rt, cop NZ,RA,. . .
S pozdravom Gregor

neonin

Ahoj,hm.. no existuje okolo 100 druhov , najzákladnejsích je okolo 20 druhov.
Uz som sa stým stretol,treba si prečistiť cievy,horkasté jedla by urcite pomohli ale s mierou. Uzívas nejaké lieky, alebo tvoja mama?... Este jedna vec, co si pisala dole,moze to byt spojene aj s obavami, strachom, ktorý maš. Napísmi viac,pokusim sa ti poradit. Dakujem

will51

Nizky tlak a vysoky pulz mavam aj ja tiez som nemavala a pila si dost tekutin?? ja to mam lebo malo pijem..alebo si si merala ked si sa namahala k tomu patri aj chodenie..ked si ides merat tlak musis 5-10 minut lezat alebo sediet hlavne sa nenamahat a potom si zmeraj tlak...a ked si ho mala aj tak vysoky skus si aj sledovat ze kolko vypijes..

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vysoky pulz (tlak v poriadku a som mlada) - Fórum - ZDRAVIE.sk