Bolestivý pohlavný styk po pôrode

Príspevok v téme: Bolestivý pohlavný styk po pôrode
petriksvetri

Mám 27 rokov, milujúcu manželku a už pol roka sme šťastí rodičia. Všetko je ideálne len manželka ani raz od pôrodu nebola schopná mať so mnou úplný pohlavný styk. Vraj ju to pri vniknutí vždy veľmi bolí. Lekár vylúčil nejakú poruchu na rodidlách. Prosím, poraďte mi, je možné, aby z nejakého dôvodu mala žena s týmto problém? Niekedy sa mi zdá, že sa už len vyhovára. Je tu žena, ktorá to mala po pôrode tiež takto?

datelinka

petrik, presne ako pise gabgab, treba pouzit lubrikant, ak zena dojci, ma malo estrogenu a teda pohlavny styk musi byt velmi bolestivy.

hormóny

Asi nemá na to chuť a bojí sa to povedať. Ako bolo spomínané, môže to súvisieť s kojením, čiže s hormónmi.

gabgab

aj po roku to moze byt bolestive, je to normalne, hlavne by nemala tvoja zena citit ziadne naliehanie, uz to ze to riesis vyznieva naliehavo, robis z toho problem a to ju moze blokovat vnutorne, hoci si to neprizna a nemusi si toho byt vedoma
mam zasebou dva porody, po prvom som potrebovala dlhsi cas, po druhom menej - tu zas nebolo chuti, pri dvoch detoch totiz 5 rokov neviem co je suvisle prespana noc :)
a este, ak sa pokusate, viac lubrikantu

datelinka

denz, nemusi to byt psychika, ja nepamatam kolko to trvalo mne, ale tiez to bolo viac ako len sestonedelie :-(
myslim ze uplne najhorsi bol ten prvy pohlavny styk, isli sme na to velmi pomaly a citlivo. ale aj potom neskor este niekedy tak zabolelo..
a to som dva dni po porode sedela v tureckom sede, vsetci v nemocnici sa cudovali :-))

aknitka

ak tvoja manželka kojí, tak je to spôsobené práve tým. všetko sa vráti do normálu keď prestane úplne kojiť.