soja a hypertyreoza

RNG

klobaska, ja nie som vyskumnik,ani lekar, len usilovny citatel a zberac literatury alternativnej mediciny.
A tam sa este stale polemizuje o soji. lebo ma podla niektorych lekarov aj dobre stranky ale aj hodne zlych,a to dokazanych.
Hlavne co sa tyka hormonov, tam sa zda, ze obsahuje latky, ktore sice nie su hormony, ale maju prohormonalne ucinky(spravaju sa v tele ako hormony) a urcite mnozstvo ich pre niekoho mozu byt uzitocne ale pre druhych vacsie mnozstva mozu skodit za urcitych okolnosti.
A zialbohu, potravinarsky priemysel vyuziva lacnu soju do roznych hotovych jedal,o com sa clovek dozvie az ked si pozorne cita obsahy(tj v USA, lebo nie vsade musia vyrobcovia udavat obsahy) a pozna vsetky mena, za ktorymi sa sojove produkty mozu nachadzat.

Podla niektorych endokrinologov v poslednych 50 rokoch rozne latky v nasich potravinach, co maju akoby hormonalne aktivity znacne narusili hormonalne profily celej populacie. To ani nehovorim o roznych chemikaliach(plasticizery, pesticidy...)a ani o chemickych liekoch, ktore su dokonca navrhnute na to, aby zmenili prirodzene hladiny hormonov v tele a ktore lekari s kludom predpisuju na rozne ucely, od kontroly plodnosti az po zdravotno-kozmeticke ucely, ako acne

RNG

Prave teraz nedavno vydal doktor David Brownstein brozurku ako na problemy so stitnou zlazou a co vselico mozu v tele sposobit. Okrem ineho ich spojil z roznymi autoimunnymi(ci ako dosledok alebo pravdepodobna pricina?)
Nazov je "Overcoming Thyroid Disorders" a prichadza zadarmo s predplatenim si jeho periodika
Dr. Brownstein's Natural Way to Health
kde uvadza mesacne najmovsie vyskumy a metody ako si udrzat zdravie a adresovat zdravotne problemy bez pouzitia chemickych liekov.

RNG

podla viacerych znamych lekarov z alternativnej mediciny a vyzivy, prave soja moze sposobit problemy so stitnou zlazou, hlavne vyrobky z nej, ktore nie su fermentovane(kvasene).