Postup vybavenia preukazu ZŤP

Príspevok v téme: Postup vybavenia preukazu ZŤP
ursi

Aky je prosim vas presny postup a co je potrebne dolozit pri vybavovani preukazu ZŤP-invalida?
kde o to poziadat, na koho sa obratit, aka musi byt diagnoza-teda kedy ma na to dotycny vobec narok-ake su podmienky a predpoklady, kto to navrhuje a schvaluje a kto to vystavuje a na zaklade coho presne.
A Hlavne, ako dlho toto cele od zaciatku trva.
Prosim vas o presne informacie niekym kto tym nedavno presiel a vie o com hovorim a mato v zivej pamati

anumanu

O preukaz ZŤP je potrebné požiadať príslušný Úrad práce. Ak pracuješ, sú z toho potom nejaké tie výhody.

ni-ka

lienka-o preukaz mozes poziadat kedykolvek...ale ak ho nedostanes, o nic si neprisla...neplynu z neho ziadne velke vyhody...

ddana

Lienka72, vidím, že sa z toho asi nevieš vymotať, preto sa pýtam, aký máš záver neurologického vyšetrenia, teda konkrétna diagnóza so štádiom.

ddana

Ni-ka, mne to nemusíš vysvetľovať, mám jedno aj druhé. Apropo, teraz som to pozerala v prílohe zo zákona o sociálnej pomoci :

7. Diseminované poruchy CNS (demyelinizačné ochorenia a iné podobné zriedkavé ochorenia)
a)ľahká porucha (EDSS 1,0-2,5) 20%
b)stredná porucha (EDSS 3,5-5,5) 30-40%
c)ťažká porucha (EDSS 6,0-7,5) 50-80%
d)komplexná porucha EDSS 8,0-9,5 90-100

Takže asi tak...
Ak je stratené oko z dôvodu sklerózy multiplex tak sa ani nezaráta, budú vychádzať z už spomínanej škály, ak je oko samostatne stratené z dôvodu úrazu, operácie, vrodenej vady, tak môžu prirátať + 10%.

 

ni-ka

lienka-poslane:-)
a k tej invalidite, mozno si mala len 35% na SM a tych 10% si dostala na oko...spolu by to bolo 45% - aby si mala aspon ciastocny ID...