Postup vybavenia preukazu ZŤP

Príspevok v téme: Postup vybavenia preukazu ZŤP
ursi

Aky je prosim vas presny postup a co je potrebne dolozit pri vybavovani preukazu ZŤP-invalida?
kde o to poziadat, na koho sa obratit, aka musi byt diagnoza-teda kedy ma na to dotycny vobec narok-ake su podmienky a predpoklady, kto to navrhuje a schvaluje a kto to vystavuje a na zaklade coho presne.
A Hlavne, ako dlho toto cele od zaciatku trva.
Prosim vas o presne informacie niekym kto tym nedavno presiel a vie o com hovorim a mato v zivej pamati

angela85

chcem sa spytat, priatel ma preukaz ZTP, ale podla posledneho posudku mu zrusili dietny prispevok kvoli zlepsenemu stavu, mal by v takom pripade vratit ZTP? a zrusit polovicne odvody do zdravotnej poistovni? aby to spatne nemusel doplacat. zatial to od neho nikto neziadal

pre Macu

na parkovacie miesto mas narok len vtedy ak si drzitelom ztp preukazu a mas aj parkovaci preukaz.Potom mozes poziadat o parkovacie miesto.

šampanské

nie, pri 45% postihnutia nemas ziadny narok, ale pozor, rozlisuje sa postihnutie urcene pri posudzovani invalidity a postihnutie pre uznanie ZTP!!! percenta nie su totozne! Konkretne v mojej blizkosti osoba s ID nad 70% ma ZTP uznane na 50%.

Mimi40

Dobrý deň.

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám uznaný 45% postih. Som po TEP /výmena bedr. kĺbu/ a chcela by som vedieť aké práva a povinnosti mi z toho vyplývajú a na základe čoho /či sa vystavuje nejaký preukaz aj pri 45% postihnutí/ lebo som tu niekde čítala že napr. na parkovacie miesto pred domom má žiadateľ nárok až od 50 % Ďakujem

Maca

strapatá 797

Podala som si v decembri žiadosť o vydanie preukazu ZŤP,priložila som aj lekárske nálezy a prišla mi odpoveď , že nevyhovuje nakoľko s mierou funkčnej poruchy 40% nie je fyzickou osobou s ťažkým zdravotným postihnutím. Neviem aké tabuľky majú na mieru určenia v %. Keď chcem podať odvolanie, treba doložiť ešte nejaké nové vyšetrenia? Mám problémy s chôdzou, no nemám barlu .

pan d.

Tak jednoduchsie povedane, musis poberat nejake peniaze zo socialky ako invalid, aby ti nieco priznali. Ja som im tam doniesol potvrdenie o poberani ID a obciansky preukaz. Posledne som zmenil bydlisko, tak mi preukaz vybavila na pockanie. Myslim, ze aj fotky k tomu treba. Nic viac ma nenapada.
Ono ten preukaz nie je ziaden zazrak, akurat budes mat zlavu na cestovnom a to nie kto vie aku:)))

Kostra

Podajte si ziadost na Urade prace vo Vasom meste, prilozte fotokopie lekarskych sprav, kde je popisany Vas stav,cim viac sprav, tym lepsie, a uz len musite cakat. Rozhodnutie Vam pride postou, ked vam preukaz priznaju, tak chodte s tymto rozhodnutim na urad prace a na mieste vam tento preukaz vyrobia.

migal

dobry den chcel som sa opytat mal som infarkt prebiali mi cievy prebili mi iba jednu druhu nemohli tak toostalo tak mamznizenu cinost srdca na 40 percent mozem si vybavit ztp dakujem