Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

silný pach moču.. keď cikám...pričina?

n,,

a ešte ke´d cikám tak ten moč nie je číri.. ale taký hmm ako keby zakalený bielši. neveim či to je aj z vagíny že ten výtok sa tam spojí.. hmm a výtok mám normálny to ma každá žena.. tak dik

n,,,

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nehadajte saaaaaa vrrrr inak pijem .. veľa vody.. a stále ten moc nejak je citiť sice nie až tak veľa ale . .je... a nič ma neboli tak neviem hmm čo to môže byť

TICO

Slobodna : Psy už dávno nemajú prirodzený inštinkt... keby ho mali, tak by nešli behať vonku po zjedení granúl ( s plným žalúdkom ) a potom nevracali ( čoho som bol svedkom už viac krát, a pritom psa nemám a ani ich nevyhľadávam ), neprichádzalo by im zle, atď. Tak, ako nie je zle iným zvieratám v prírode, a rovnako ako nevracajú potravu späť zo žalúdka ústami. A môže to byť tak, že pes potrebuje proste viac vody ako človek - suchosť granúl, hlavná zložka potravy - mäso. Neviem ako to funguje u psov, a nezaujíma ma to. Ale viem, že pre teba, ako 50 kilovú ženu, je 2,5 litra tekutín počas bežného dňa PRIVEĽA. Možno to zistíš sama časom. Kým nebudeš "prevodnená". Mne fakt nejde o to, aby som sa tu hral na "truhlíka" čo všetko vie. S týmto som si ale istý. Absolútne by ti stačil liter tekutín denne, kebyže ješ prirodzené potraviny - tie, ktoré jem ja. Ak ješ "bludy", tak budeš musieť ten odpad neutralizovať väčším množstvom tekutín... a tým pádom sa to bude podobať na špinavú izbu, kde umývaš zablátenú podlahu každú chvíľu, ale tú blatovú vodu čo z toho vznikne necháš napospas času.

TICO

Slobodna : poviem ti toľko. Ja mám 80kg ( svalnatá postava, vyrysovaný, veľmi málo tuku, ale aj ten sa samozrejme nájde, na zimu treba trošičku ). Pijem denne pri bežnom dni MAXIMÁLNE 1,5 litra vody, ale skôr takých 1,2. Moje potraviny ( spomínal som aké ) obsahujú spolu asi 65-75 percent vody, moje telo je za nich VĎAČNÉ, lebo ono samo obsahuje asi 65 ( mužské telo ) percent vody. Niekedy ( asi pred rokom ) som pil približne 2,5 - 3 litre vody. Odkedy som prešiel ( na základe odporúčaní v jednej knihe od vedca s menom OTO REISS ( Diety, omyly, podvody ) a prešiel na približne 1,2 litra v dni keĎ sa potím MINIMÁLNE ( necvičím ), cítim sa oveľa LEPŚIE. Moču mám dostatok, to je DôLEŽITÉ PODOTKNÚŤ. A jedno je isté - číra moč, teda bezfarebná, alebo len slabo farebná, takmer bez pachu a chute, to NIE JE DOBRÉ znamenie. Ani veľmi silne koncentrovnaá moč počas dňa, ale ani takmer číra. Moč má byť ŽLTÁ, ZLATAVÁ, FOSFORKUJÚCA, SLANO-HORKÁ.

Slobodna

Tico nebudeš ty bingham? :-) Môj pes váži 40 kíl :-) a vypije za deň cca 2 litre vody, presnú polku, nikdy som mu nepovedala svoju rovnicu :-) a napriek tomu sám od seba vypije denne toľko vody, má k vode voľnú prístup, nelejem mu ju do papule na silu :-)

Slobodna

ja nie :-) vyskúšala som si rozdiel keď som pila menej, a pri tom sa stravujem zdravo, a jedla veľa zeleniny- mala som tráviace problémy, keď som začala piť viac vody pri rovnakom stravovaní, tráviace problémy som nemala. Vláknina tiež potrebuje vodu. Však dobre Tico, každý si vyberie svoje. Mne vyhovuje piť viac vody a keď poľavím, cítim ten rozdiel. Keď niekomu vyhovuje piť menej, nech pije, je to jeho telo, jeho zdravie. Ja im tú vodu do úst nelejem :-)

TICO

Slobodna : koľko vody vypijú ? Dajme tomu, že tvoj pes má 20 kíl... vypije celý liter ? A keď hej - namáčanie granúl do vody aj tak nepomáha... a pozeraj, koľko vyvíja fyzickej aktivity. A pozeraj, že on je mäsožravec, a my sme všežravce. Metabolický odpad z mäsa ( aspoň u ľudí ) potrebujeme dostať z organizmu väčším množstvom vody, AK to s mäsom preháňame ( kulturisti napríklad ). Pes ale pochybujem, že toto musí robiť. Má enzým, ktorý štiepi kyselinu močovú, NAROZDIEL od nás ľudí, ktorí ho máme neporovnateľne menej.

TICO

Slobodna : skutočná potreba vody pre organizmus - je sranda, že na tom sa nevie zhodnúť klasická a alternatívna medicína. Ak má ľudské telo 70 percent vody, prečo teda jeme potraviny, ktoré nemajú ani zďaleka toľko vody v sebe ? My radšej jeme pečivo, pečené mäso, trochu zeleniny, atď.... a na úkor toho musíme prijímať veľa tekutiny. Nebudem sa tu o tom naťahovať. Ale ak piješ tesne pred jedlom vodu, alebo po jedle, tak to ani nemá význam... činí tak 99 percent ľudí, neviem ako ty.

Slobodna

Tico máš doma kalkulačku??? Tak si vyrátaj koľko podľa "mojej" rovnice má vypiť žena ktorá váži 50 kíl = 2,5 l vody, samozrejme pri fyzickej námahe, vyššej teplote atď. je to viac. Ja mám doma dva psy a vidím koľko vody vypijú :-) a to im aj tie granule namáčam do vody.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

silný pach moču.. keď cikám...pričina? - Fórum - ZDRAVIE.sk