silný pach moču.. keď cikám...pričina?

ja a ja :)

hnit organy ? ... juuj to si kde vycital .. a ze 4 vela ?.. je pravda ze mal by si kazdy podla seba nastavit aby mu bolo dobre ... ale neviem si predstavit aby som nevypil aspon 4 litre pocas dna ... prosimta posli mi zdroj s ktoreho si cerpal rad by som si to precital aby som vedel kde je pravda lebo uz som pil aj 10 litrov denne a som tu a vdaka Bohu zdravi ako rybka :) ... a dakujem ze sa ma tu aj niekto zastal kym som tu nebol :) ..

n,,

ahojte tak konečne píšem... takže zapal mechura alebo moč. ciest to asi nie.. lebo ma nič nepali neboli.. ani nič takého... no s tým pitim tak budem si odteraz davať na to pozor.. a uvidím.. ael neviem či to bude ono lebo sme boli cez vikedn. vonku a popila som aj červeného vinka a kofoly ..(ale nebola som opita) a tak som často chodila cikať viete keď pijete.. a tiež to tak mierne zapachalo no uvidím dakujem.. teda vám za rady... a 4l sa mi zdajú veľa keď som pijavala veľa tak som aj chodila stále cikať a to mi vadilo

delphia

aj napriek tvojmu nesuhlasu si stojim za svojim, ze DENNE 4 l vody je vela.
Odporúčaný denný príjem tekutín závisí najmä od ročného obdobia, telesnej hmotnosti, výkonnosti človeka, jeho veku a zdravotneho stavu.
sandardizovat to na 4 litre za den pre kazdeho sa jednoducho neda.

Slobodna

delphia nesúhlasím. 3 litre tekutín, ktoré sa bežne odporúčajú je iba orientačné číslo. Vôbec nič sa nestane keď vypije 4 l vody, rozložených v rovnomerných dávkach na celý deň. Je úplne logické, že nie naraz. Pri silne zapáchajúcom moči musí prepláchnuť obličky, práve zvýšeným príjmom vody. 1 liter vody za deň je žalostne málo!!! Vaša váha: 20 = váš denný príjem vody.

majama

delfia,ja nepisem o 4 litroch tekutin,pre mna je idealne cca 3 litre ale to neznamena ze musi byt aj u teba...kazdy mame telo naregulovane inak a ten rozvrat vnutorneho prostredia by vznikol vtedy ak prijmes naraz tolko tekutin a nie za 24hod.

delphia

majama som tyzden od dobratia Biseptlu na zapal moc. mechura. najpr prve 2 dni som mala silne zapachajuci moc a bolesti pri moceni sa az neskor objavili.

4 litre tekutin za den je hotova samovrazda. ano, su pripady, ked je opodstatnene prijat za 24 hod aj dokonca viac tekutin, ale to su chorobne stavy- napr. pri vracani, hnackovani ked je organizmus dehydratovany, ale aj pri popaleninach.
za normalnych okolnosti v beznom zivote (nie sport, saunovanie,...)a este k tomu v zime a dokonca denne prijat take mnozstvo vody je veeeelmi vela. a uz vobec nie u starych ludoch, resp. u chorych so srdcocievnym ochorenim.
pri takom prijme tekutin by doslo k poskodeniu obliciek, hromadeniu vody v tele- v hrudnej a brusnej dutine a o rozvrate vnutorneho prostredia ...

TICO

Mimochodom, ja pijem denne ( v dni ked necvicim, teda sa nepotim ) 1 liter vody, ak nie menej. A vobec to nevadi - nakolko jem potraviny, ktore na rozdiel od peciva a podobnych veci ( cca 20 percent vody, alebo aj menej ) obsahuju okolo 65-75 percent vody. Ak clovek je potraviny ktore ho smedia, MA ICH PRESTAT JEST. Takze pochybujem, ze moc zakladatelky tejto temy pachne z nedostatku tekutin...tam pojde o ine veci. O nekvaliten tekutiny a potraviny, resp. o nejaky zapal. Navstivit doktora nech urci diagnozu, a potom sa nanho vys**t, a liecit sa prirodnou medicinou.