Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chronický apendix

aljoška

tish,držím ti palce,nech to dobre dopadne.Spomínam si,že aj mojmu mladšiemu synovi checeli preventívne operovat apendix,lebo ho stále bolelo brucho.Ale potom sa to akosi utíšilo a vyhli sme sa tomu.Ešte raz,držím palčeky.

tish

tak mna caka operacia chronickeho apendixu v piatok o tyzden. tiez mi to odporucila gynekologycka, pretoze mi to sposobovalo zapaly a stala mam teplotu okolo 37,2°c co ma dost vycerpava. takze si drzim palce a kto chce moze mi tiez :)

daduša21

tak ja ti poviem takto,mna pustili z nemocnice v utorok a v piatok sme si to už s priatelom užívali,nemusis sa nicoho bať,len opatrne : )

shkorica

som tri tyzdne po operacii apendixu.vsetko ok len v okoli jazvy ma to este pobolieva a mam to tam cele zatvrdnute.vraj su to vnutorne stehy ktore sa po case vstrebaju.nevie mi niekto poradit ako dlho po operacii by nemalo prist k pohlavnemu styku?

zds

podrazdeny apendix byva casto spojeny s celkovou zlou funkciou hrubeho creva.
ak je strava prevažne denaturovaná, varená, s minimom vlákniny, pohyb nestrávencých zvyškov ide pomaly črevom, veľká časť sa z neho usadzuje.
slepé črevo sa môže podráždiť, zapáliť, ukladaním takýchto zvyškov.
ďalšia možnosť sú parazity, kedy sa v takýchto priestoroch hromaždia.
toto druhé patrí do rúk odborníkom (napr. preplach hrubého čreva), so stravou si ale môžeš pomôcť aj sama. + POHYB, aby sa podporila peristaltika čriev.
OP, teda operácia, len v v naliehavých situáciách, keď sa inak nedá.
Ale kým ku tomu dôjde, je tisíc možností, ako tomu zabrániť.
využi aspoň jednu.
(mimochodom - všetko, čo máme v tele, má svoj význam. o.i slepé črevo kus pomáha aj imunitnému systému.)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chronický apendix - Fórum - ZDRAVIE.sk