Celozrnny chlieb - aky?

Príspevok v téme: Celozrnny chlieb - aky?
pytam sa

napr ktore konkretne to su? nechcem prifarbene ani napodoby celozrnnych...ako to rozlisit? doteraz som nejedavala pecivo vobec a teraz planujem zacat s niecim "lahsim" (uz som zacala s tymi 4zrnnymi, ale teraz to musi byt naozajstny chlieb)
co, kde kupujete vy? ake celozrnne? videla som aj nejake kornspitz zemle, ci fit zemle, je to vazne celozrnne?
poradte prosim :)

panika

my sme sice bezlepkovi, takze ho uz nemozeme jest..,ale uzasny je spaldovy chlieb .Je to druh psenice, no neslachtenej. Je dobre stravitelny..napr. Krala Rudolfa (Tesco, Billa)

peering

Najlepsi celozrnny chlieb v Europe je Roberto Integrale. Da sa kupit v Bille al. Jednote za 1.7Eur 400g. Sladovej muky je v nom pod 1%, zvysok celozrnna a otruby. Neobsahuje chemicke konzervacne latky na rozdiel od Slatinskeho, nie je mezgavy ako nemecke chleby Volkorn, dlho vydrzi vdaka alkoholovej atmosfere. Otruby zabranuju usadzovaniu tukov, nepribera sa z neho. Nema zhorene cierne okraje ako Volkorn chleby al. Slatinsky. Ide o psenicny chlieb, psenica na rozdiel od raze, zita dokaze pokryt potreby obyvatelstva, preto nemusi byt drahy.

d4nx

zdravim vsetkych. chcem sa vas spytat. kupil som celozrnny chlieb 500g slnecnicovy vitastar, a je strasne kysly a ma neprijemnu aromu. je to normalne?

majkaaa

Robím si sama,tá zmes nie je zlá,ale je drahšia ako keď si urobíš svoj a nie je tak dobrá ako ten vlastný,ten je oveľa lepší. Recepty beriem z internetu,zo stránky www.dama.cz a tam je sekcia domácí pekárny. Vyskúšala som vešelijaké,ale zostala som pri Tomášovom,ten nemá chybu. Momentálne mám pekárničku v servise a už týždeň som na kupovanom chlebe. Mne sa zdá rozdiel už obrovský,ten "môj" je oveľa lepší.

lluullu

majkaa, chlebik si robis z kupovanej zmesy? ci si to sama skombinujes? ja robim z tej kupovanej a do toho dam semiacka rozne...ako robis tmavy celozrnny chleba?

majkaaa

Kúp si domácu pekárničku a peč si chlieb sama. Vieš čo do neho dáš.Chlebík zdravý,chutný,čerstvý...skvelá vecička,nielen na chlieb.

AdamKrt

chlieb:

pekne farbene... :-D

O tom hovorim. Takyto "celozrnny" chlieb byva vacsinou biela psenicna muka, prifarbena + slnecnicnove zrniecka na ohurenie. Celozrnna muka je bleda, nie biela a zafarbenie neni rovnomerne, ale vidno tam jemnucke ciastocky zrna, nie cele zrnka.