Kolkokrat denne si umyvate zuby?

dionee

theoleander cize najprv umyt zuby a pomaranc je ok ale najprv pomaranc a potom umyt do hodky zuby neni ok? Pochopila som to spravne?

theoleander

dionee, ano presne opacne ,lebo kyselina ti pracuje na zuboch este jednu hodinu a tym že zacnes KEFOVATdd si sklovinu poskodis, som tom aj citala ako radu zubnej lekarky.

PetronelaPet

dionee = je to minimalne zazrak :-) Ale mozes ho vyskusat aj sama. Da sa objednat aj testovacie balenie

pauli 73 = nabuduce mozes odpovedat rovno v mojom mene :-P

xxxx

kto sa napchava mucnikmi sladkym, a nezdravo sa stravuje tak ma kazy aj ked si po kazdom jedle umyje zuby. Ja som si tak umnyval az mi to slo na nervy a kazov som mal neurekom. Zacal som jest zdravo ako hovori doktor Bukovsky uz niekolko rokov a odvtedy nemam ani jeden kaz aj ked si umyvam len vecer, niekedy ani to nie. V noci nema clovek jazykom a slinami samocistiaci proces tak ako cez den. No a ak je genetcka predispozicia-rodicia mali vela kazov, treba treba vacsi pozor. Vybracna kefka je lepsia ako obycajna. Ale opatrne s nou na slabe dasna. Treba pouzit pastu co stahuje dasna. Tehotne zeny by mali dostat do seba nejake kalcium, lebo rast kosti dietata si bere z Matky vapnik.
Kamarat jedava keks a ja ovocie. On pizzu, hamburger a ja lahke masko na prirodno. 4 krat denne a vecer moc nejest. Mozno je to aj tym ze som uplne vynechal kristalovy praskovy cukor. Jedavam musli bez cukru, grapefruit apod. Len glukoza a fruktoza. Ani sorbitol ani repkovy cukor. A jedavam len biele jogurty.

dionee

theoleander-/hned po ovoci kyslom teda jablku HNED si nikdy neumyvaj zuby viac si ich poskodis, najskor po jednej hodine

A to preco? A co opacne, umyte zuby a nato napr. pomaranc??

theoleander

hlavne v mladosti si treba dopriat dostatok kalcia aby si mala zdrave zuby a kosti a potom v tom je genetika si myslim.
Nikdy som sa zvlast nezaoberala svojimi zubami len spoluziacky na strednej mi ich obdivovali co ma dost zaujalo, to co mna nikdy na druhych nezaujimalo asi preto ze som ich mala tak skvele.Myslim si oproti druhym ledva som sa o ne starala a predsa som mala ich najlepsie podla zubnej
Kups si
/zubnu kefku nie s velkou hlavicou, nie tvrdu, ale mensiu aby si sa dostala do zadnych partii
/nepodliehaj reklame tristvrtina ceny v nej je za reklmau
/nekupuj bieliace zubne kefky znicia po case sklovinu a skor bakterie napadnu zub
/najdolezitejsie je si umyt zuby pre spankom teda vecer a vtedy poriadne,ale moyes aj rano to nie je na skodu ddd
/hned po ovoci kyslom teda jablku HNED si nikdy neumyvaj zuby viac si ich poskodis, najskor po jednej hodine
/dvakrat denne uplne staci ale dokladne a s dobrou technikou na nete najdes ako alebo aj zubnej sa mozes spytat.

lost

Rano a vecer - elmex zubna pasta + elmex zubna kefka + zubna nit. Niekedy aj poobede ak mam zly pocit v ustach.
+ elmex ustna voda - kedykolvek ma to napadne.
+ 2x do roka na profesionalne cistenie zubov u zubara.

Tym by sa malo zminimalizovat riziko a problemy so zubami.